Domů » Bleskovky » Fuchsia OS míří na první zařízení. Kde si můžete nový systém Googlu vyzkoušet?

Fuchsia OS míří na první zařízení. Kde si můžete nový systém Googlu vyzkoušet?

O operačním systému Fuchsia jsme poprvé psali před pěti lety. Stojí za ním Google a dlouho se o něm mluvilo jako o budoucí náhradě za Android. I když se chvíli zdálo, že se za tímto projektem definitivně zavřely vody, v posledních týdnech opět začíná vyplouvat na povrch. Nedávno svoji účast na projektu potvrdil korejský Samsung, a nyní dokonce Fuchsia OS míří do prvního zařízení.

nest hub

Fuchsia OS zamíří nejprve na asistenta Nest Hub

Překvapivě nebude Fuchsia debutovat v nějaké žhavé novince, ale nejprve se dostane do již existujícího zařízení. Konkrétně se jedná o první generaci chytrého asistenta Nest Hub z roku 2018, který nový systém obdrží v rámci budoucí aktualizace; dosud tento domácí pomocník běžel na vlastní platformě Cast OS. Pro majitele Nest Hubu je důležité, že aktualizací se pro ně prakticky nic nemění, rozhraní i funkce mají zůstat stejné, pouze se vymění základy systému – Cast OS byl postavený na Linuxu, Fuchsia má zbrusu nové mikrokernelové jádro.

Nest Hub má být pouze startovací stanicí, Google plánuje Fuchsii nasadit na širší množství zařízení, dokonce i na smartphony nebo počítače. Chybět dokonce nemá ani podpora aplikací pro Android, což by přijetí tohoto systému mohlo značně urychlit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Karel Endler

    Možná se jednou dožijeme delší výdrže mobilů se systémem od Googlu – až zmizí ten nenažraný slepenec linuxu a Javy, který používáme teď. A výkon mobilů taky pěkně poskočí.

    • Jak dostat Javu na PC? Nebo jinak jak dostat a zprovoznit Android aplikace na pc?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).