Domů » Bleskovky » Kompletní informace o HTC U: sekundární displej po vzoru LG V20 a slušná výbava

Kompletní informace o HTC U: sekundární displej po vzoru LG V20 a slušná výbava

Společnost HTC zítra představí novou řadu smartphonů označenou písmenkem U, konkrétně se má jednat o modely U Ultra a U Play. Díky článku @evleaks na serveru VentureBeat a publikacím informací ze sítě Weibo známe takřka kompletní výbavu obou zařízení, díky serveru htcsource.com se můžeme podívat i na první fotografie většího z obou modelů.

htc-u-ultra-5

HTC U Ultra

Telefon vyvíjený pod kódovým označením Ocean Note má přinést jedno velké překvapení – nad hlavním displejem se bude nacházet informační proužek, obdobně jako u LG V10, V20 či Screen. I v tomto případě bude displej suplovat technologii Always on a zobrazovat důležité informace ve chvílích, kdy bude hlavní panel zhasnutý. Kromě toho bude nabízet zástupce často spouštěných aplikací, notifikace apod.

htc-u-ultra-9

Hlavní displej má mít úhlopříčku 5,7″ a Quad HD rozlišení, je tedy možné, že jej pro HTC dodává společnost LG, která stejnou konfiguraci osadila do svých „véčkových“ telefonů. Displej má překrývat na všech hranách zaoblené sklo s 2,5D efektem. Pod displejem se bude nacházet čtečka otisků prstu zabudovaná v domovském tlačítku, kterou budou z obou stran obklopovat senzorové klávesy.

htc-u-ultra-1

Vedle sekundárního displeje najde domov čelní kamerka, hlavní fotoaparát vystupující z lesklých zaoblených zad telefonu má disponovat rozlišením 12 Mpx. Má se jednat o stejný fotočip, který je k dispozici u telefonů Google Pixel a Pixel XL. Vystouplý fotomodul doprovodí přisvětlovací LED a laserové ostření, celkově záda U Ultra připomínají telefony od Samsungu.

Tabletofon má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 821 se 4 GB RAM za zády, vnitřní úložiště má nabídnout kapacitu 64 GB. O nabíjení akumulátoru se postará USB-C konektor, 3,5mm jack bychom na telefonu hledali marně.

Podle hardwarových tlačítek na pravé straně také soudíme, že HTC U Ultra nebude vybaven dotykovými stranami, které jsme měli tu čest vidět ve dvou propagačních videích (více informací). Je možné, že tuto vymoženost si HTC schovává až na řadovou vlajkovou loď, která má být představena na veletrhu MWC na konci února.

Podle neoficiálních dat ze serveru Weibo má HTC U Ultra disponovat duálním fotoaparátem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 a čtečkou otisků prstů na zadní straně. Tyto domněnky se však neslučují se zveřejněnými fotografiemi

HTC U Play

Kromě HTC U Ultra má být představen i menší model s 5,2palcovým displejem, patrně bez sekundárního informačního proužku. Pod displejem se má nacházet čtečka otisků prstů. Uvnitř telefonu má tikat čipset MediaTek Helio P10 podpořený 3 GB operační paměti. Pro potřeby uživatele má být k dispozici 32 GB paměti, o pořizování snímků se má postarat dvojice fotoaparátů o stejném rozlišení 16 Mpx. Akumulátor o kapacitě 2 500 mAh bude dobíjen oboustranným USB-C konektorem, 3,5mm jack na připojení sluchátek bude bohužel chybět.

uplay

HTC X10

Aby nebylo telefonů od HTC málo, spekuluje se ještě o modelu X10. Tento telefon má nabídnout 5,5″ displej, čipset MediaTek Helio P10 a 3 GB RAM. Na rozdíl u řady U nemá postrádat 3,5mm jack.

HTC chystá přímý přenos

Společnost HTC přislíbila, že premiéru nových telefonů, která se odehraje v její tchajwanské domovině, bude streamovat na internetu. Stream si bude možné naladit ve čtvrtek v 9 hodin středoevropského času.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

  1. Cital som po absenciu 3,5 mm jacku. Takze ahoj…

  2. Nevím jak s tou obrovskou bradou a rámečky chce někomu HTC konkurovat. Sice tu značku mám rád, ale tohle nevypadá že by někoho zvedlo ze židle.

  3. Cože?? Slibně vypadající telefon. Chce se mi až brečet když vidím jak vypadá. To už v HTC ztratili veškerou kreativitu? Kde jsou ty krásné modely dřívějších let. Proč to do *** vypadá jak *** SAMSUNG? Opravdu nepoznávám HTC. Je mi to moc líto. :( Budu se modlit aby vlajkový model vypadal alespoň jako na těch propagačních videích. A ne jako tyhle zrůdy. Možná mě někdo odsoudí, že mě zajímá jenom vhled telefonu. Jenže v dnešní době je hardware u většiny telefonů totožný.

  4. Problém je, že hined Android chtě nechtě čeká na S8, který ustanoví standard. Takže HTC a jiní mohou před tím představit doslova co chtějí, trh se rozjede až v reakci na S8. Tohle má HTC blbě načasované, mělo stihnout vánoční sezónu. Původně jistě cílili na dobu představení S8, ale ta se zpozdí.

    • Ale tohle není vlajková loď, nástupce htc 10, ta bude představena později. A myslím, že lidi budou čekat ještě dlouho po představení s8, jestli náhodou zase nezačne bouchat.

  5. Že by se LG rozhodlo dát HTC druhý displej si nemyslím, LG si to chtělo udržet jako něco co ostatní nemají. Ale LG je ve stejné situaci jako HTC tak si navzájem pomáhají takže mi to nevadí. Co mě vadí na HTC je absence Jack konektoru a nejspíš i Stereo repráčků. Ale chválím velkou baterii 4000mAh což HTC nemělo. Toho by se LG mělo chytnout a dát do G6 4000mAh třeba dají :D.

  6. Jasne, kapcita 4000 mAh je hezka. Nicmene je pro model U Ultra a ten ma 6 palcu uhlopricku. Takze asi tak…

  7. Hroznej humus,predrazenej kram. Ani zadarmo bych to nechtel. Leda by mi museli hodne zaplatit.;-)

  8. Člověk se nestačí divit, kam až sahá a kde končí zoufalost HTC..Celé to zakončuje trapná kopie odstranění 3.5 jacku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).