Domů » Bleskovky » HTC v roce 2017: netradiční ovládání, barevné kryty a smartphone Vive (video)

HTC v roce 2017: netradiční ovládání, barevné kryty a smartphone Vive (video)

Společnost HTC příští týden 12. ledna představí nové smartphony nové řady U, podle posledních spekulací se má jednat o 5,5palcový tabletofon U Play a šestipalcové monstrum U Ultra (více informací) vyvíjené pod kódovým označením Ocean Note. Koncept HTC Ocean je přitom spojován s tímto loňským videem.

V něm je vyobrazeno originální ovládání, k němuž má sloužit levá a pravá strana zařízení vybavena senzory. Tyto tenké dotykové panely by mohly zcela nahradit standardní mechanická tlačítka, výhodou tohoto řešení by bylo přizpůsobení ovládacích prvků podle toho, co se aktuálně děje na displeji. Jak by mohlo toto kontextuální uživatelské prostředí vypadat v praxi, odhaluje @evleaks ve svém posledním tweetu.

@evleaks také zveřejnil druhé video, které zobrazuje, jakým způsobem se letos bude chtít HTC ve světe smartphonů odlišit od konkurence. Namísto telefonů s jednobarevnými zády bude chtít vsadit na pestré barvy a různé techniky jejich nanášení.

Druhé video je také zajímavé tím, že se v něm objevuje jakýsi neznámý smartphone označený jako HTC Vive.

htc-vive

HTC evidentně nehází smartphony do žita a bude chtít v letošním roce přicházet s originálními prvky. Na řadu HTC U se těšíme, byť @evleaks podotýká, že telefony zobrazované v předchozích dvou videích, nemají nic společného s připravovaným modelem HTC Ocean Note.

Doufáme však, že řada HTC U z konceptu Ocean vychází, a že se již brzy dočkáme originálního ovládání telefonu dotykovými stranami.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Jojo a na ruku prisavku aby som mohl drzat telefon a nedotykal sa ziadnych senzorov a displejov po stranach .

  2. Kde je alespoň trochu klasická designová linie HTC? Pokud to bude vypadat jako na obrázcích výše, tak se v HTC kompletně zbláznili. A ten chybějící 3.5 mm jack – totální fail všech, co na to skočí. Jistě zahodím své Sennheisery Momentum, nebo budu kupovat stupidní redukci.

  3. Nevím tedy která std. mechanická tlačítka se mají nahrazovat (volume rocker?, ty se moc na ovládání systému nepoužívají), ale vypadá to na další průšvih HTC.
    Zrovna když u HTC10 ten rozum dostalo….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).