Domů » Bleskovky » HTC připravuje tři nové telefony, nová řada U bude zřejmě představena už za týden

HTC připravuje tři nové telefony, nová řada U bude zřejmě představena už za týden

Společnost HTC se akcím typu CES nebo MWC vyhýbá a své smartphony raději představuje na samostatných akcích, či pouze na internetu. V posledních týdnech se začaly objevovat první střípky o chystaných telefonech, označovaných jako HTC Alpine, Ocean Note a X10, nyní tyto modely dostávají konkrétnější obrysy.

HTC Ocean Note má být tabletofon s šestipalcovým displejem, který půjde do prodeje jako HTC U Ultra. HTC Alpine pak má mít 5,2″ displej a prodejní název U Play. Obě zařízení budou postrádat 3,5mm sluchátkový jack. Posledním spekulovaným zařízením je 5,5″ telefon střední třídy nazvaný X10, který byl nedávno certifikován v Rusku, a podle spekulací jej má pohánět čipset MediaTek Helio P10 ve spolupráci se 3 GB RAM.

htc_safethedate

Společnost HTC před vánoci rozeslala pozvánku na 12. 1. 2017, které vévodilo velké písmeno U, dá se tedy předpokládat, že příští čtvrtek budou mít model U Play a U Ultra premiéru. HTC X10 by pak mělo být představeno později, stále však v tomto čtvrtletí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. tento trend odstranovania 3.5 mm jacku je jedna tragedia … asi tak jak „edge“ display .. nuda robi svoje

  2. Kdy už to ti tragédi konečně zabalí, vždyť ty zasekaný předražený hnoje s historickým hardwarem nikdo nemůže kupovat. Minule Snapdragon 400, teď dva roky starý Mediatek, cena v obou případech minimálně trojnásobně přestřelená, podpora veškerá žádná, to prostě koupí jen hňup. Jediným „inovativním“ prvkem je odstranění jacku :D lol

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).