Domů » Bleskovky » Kompaktní a nabušený? Samsung údajně připravuje Galaxy S9 mini

Kompaktní a nabušený? Samsung údajně připravuje Galaxy S9 mini

Každý rok se krátce po představení nových vlajkových Samsungů vyrojí spekulace, že je brzy doprovodí i jejich zmenšená verze. Nejinak je tomu i letos, server SamMobile informuje, že se připravuje model Galaxy S9 Mini. Opírá se přitom o záznam v benchmarku GeekBench.

Samsung Galaxy S9

V jeho databázi se objevil model s kódovým označením SM-G8750, které nekoresponduje s dosavadní strategií označování smartphonů. Letošní vlajkové modely mají označení SM-96X, odolné modely Active zase měly v minulosti označení SM-8X0A. Zachycený model tak může být čímkoliv, klidně i nějakým speciálním modelem limitovaným pro vybrané trhy.

Hardware vyšší střední třídy

Leaker mmddj nicméně tento model popisuje jako Galaxy S9 Mini, podle benchmarku má telefon pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 660 podpořený 4 GB RAM. Na tomto hardwaru má běžet systém Android 8.0 Oreo.

Samsung Galaxy S9: recenze

Tip: přečtěte si naši recenzi Samsungu Galaxy S9

Posledním zmenšeným vlajkovým modelem od Samsungu byl Galaxy S5 Mini z roku 2014. Uvítali byste zmenšený Galaxy S9 s parametry vyšší střední třídy, řekněme s 5″ Infinity displejem?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).