Domů » Bleskovky » Kolik stojí vyrobit Samsung Galaxy S10+? Náklady vás možná překvapí

Kolik stojí vyrobit Samsung Galaxy S10+? Náklady vás možná překvapí

Jak je již u vlajkových lodí tradicí, chvíli po představení se do nich pustí experti z webu TechInsights, kteří spočítají reálné výrobní náklady. Získali jsme tak přehledný graf znázorňující cenu jednotlivých součástek v novém Samsungu Galaxy S10+.

Výrobní cena oproti loňskému Galaxy S9+ stoupla o 41 USD (926 Kč), některé součástky však zlevnily. Celkem každopádně jihokorejský výrobce na každý z nedávno představených telefonů vynaloží 420 USD (9 500 Kč). V této částce však nejsou započítány náklady na vývoj, marketing a podobně. Pro úplnost dodáváme, že koncová cena v ČR začíná na 25 990 Kč.

Nejdražší je displej

U vlajkových lodí Samsungu je tradičně velký důraz kladen na displej, který patří k úplné špičce. Proto také asi nepřekvapí, že jde zároveň o nejdražší položku. Panel pro Samsung Galaxy S10+ stojí 86,5 USD (1 955 Kč) a je tak dokonce dražší než chipset.

Chipset Exynos 9820 se svou hodnotou 70,5 USD (1 593 Kč) sice tvoří druhou nejdražší položku, avšak zajímavé je, že oproti svému předchůdci zlevnil o 10 USD (226 Kč).

Navzdory své důležitosti pro úspěch telefonu jsou kamery poměrně levné, stojí jen 56,5 USD (1 227 Kč). I tak však obsadily třetí místo v nákladech a kromě paměťových modulů v hodnotě 50,5 USD (1 141 Kč) už žádná jiná položka nedosahuje hodnoty tisíc korun.

Další náklady v grafu už nejsou tak zajímavé, snad s výjimkou relativně drahého skládání a následného testování. To výrobce přijde na 34,5 USD (780 Kč) za každý telefon.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.