Domů » Bleskovky » Kam na vysokou školu? Na této univerzitě rozdávají studentům iPady

Kam na vysokou školu? Na této univerzitě rozdávají studentům iPady

Přibližně 700 studentů z University of Kentucky letos v létě obdrží iPady Air, stylusy Apple Pencil a klávesnice Apple Smart Keyboard a další tisíce se jich přidají na podzim. Tablety a příslušenství dostanou na základě nové digitální strategie nazvané „Smart Campus“ (Chytrý kampus), kterou představitelé školy oznámili tento týden.

iPad Air 10 5 Inch 2019

iPady do škol

Správní rada školy schválila příspěvek v hodnotě 1,5 milionu dolarů na nákup 5 900 souprav, jejichž součástí budou již zmíněné iPady, stylusy a klávesnice. Balíček produktů od společnosti Apple obdrží studenti prvních ročníků ještě letos v létě. Z informací tamních médií vyplývá, že s podobnou výbavou mohou budoucí studenti počítat také v následujících letech.

Plošný zákaz telefonů ve školách: jste pro nebo proti?

Zástupci školy si od projektu slibují především vyšší počet úspěšných absolventů a zlepšení technologických podmínek pro nastupující studenty. Univerzita ve spolupráci se společností Apple plánuje vytvořit několik speciálních aplikací, které začínajícím vysokoškolákům pomohou s přechodem ze střední školy.

S vývojem aplikací pomáhají i tamní studenti

Apple dokonce pozval trojici studentů do vývojových laboratoří v Cupertinu, aby svými připomínkami s vývojem aplikací pomohli. Rozdávání iPadů je však pouze jednou z částí nové digitální strategie, která si klade za cíl využít technologie ke zlepšení duševní, fyzické a finanční situace studentů, stejně jako k jejich lepší orientaci v oblasti programování a vývoje aplikací.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments