Domů » Bleskovky » Kam na vysokou školu? Na této univerzitě rozdávají studentům iPady

Kam na vysokou školu? Na této univerzitě rozdávají studentům iPady

Přibližně 700 studentů z University of Kentucky letos v létě obdrží iPady Air, stylusy Apple Pencil a klávesnice Apple Smart Keyboard a další tisíce se jich přidají na podzim. Tablety a příslušenství dostanou na základě nové digitální strategie nazvané „Smart Campus“ (Chytrý kampus), kterou představitelé školy oznámili tento týden.

iPad Air 10 5 Inch 2019

iPady do škol

Správní rada školy schválila příspěvek v hodnotě 1,5 milionu dolarů na nákup 5 900 souprav, jejichž součástí budou již zmíněné iPady, stylusy a klávesnice. Balíček produktů od společnosti Apple obdrží studenti prvních ročníků ještě letos v létě. Z informací tamních médií vyplývá, že s podobnou výbavou mohou budoucí studenti počítat také v následujících letech.

Plošný zákaz telefonů ve školách: jste pro nebo proti?

Zástupci školy si od projektu slibují především vyšší počet úspěšných absolventů a zlepšení technologických podmínek pro nastupující studenty. Univerzita ve spolupráci se společností Apple plánuje vytvořit několik speciálních aplikací, které začínajícím vysokoškolákům pomohou s přechodem ze střední školy.

S vývojem aplikací pomáhají i tamní studenti

Apple dokonce pozval trojici studentů do vývojových laboratoří v Cupertinu, aby svými připomínkami s vývojem aplikací pomohli. Rozdávání iPadů je však pouze jednou z částí nové digitální strategie, která si klade za cíl využít technologie ke zlepšení duševní, fyzické a finanční situace studentů, stejně jako k jejich lepší orientaci v oblasti programování a vývoje aplikací.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

18 komentářů

 1. No a až se adaptují a začnou se skutečně učit (pokud je to technická univerzita, což jsem z článku nějak pochopil, že ano), tak zjistí, že jim je to vlastně k ničemu, protože i základní software chybí a budou si všichni kupovat notebooky…
  Když už – nebylo by lepší jim nakoupit ty zastaralé Airy, co se doprodávají za 26 tisíc? Opravdu nechápu smysl nákupu iPadu pro studenta technického oboru. Třeba pro budoucího doktora, právníka, proč ne… ale na technickou školu tahle placka prostě nestačí.

  • Proc ne na druhou stranu? Na vykresy, grafy a podobne veci je to lepsi nez notebook natoz zastaraly Air (ktery uz teda fakt davno tady nema co delat).
   Cim vic lidi jej bude pouzivat, tim vic technickych aplikaci pribude.

  • No jde vždycky o to v čem se to učí. Pokud jim nacpou iPady a učitelé je budou učit v programech pro mac nebo windows, tak je to prostě nesmysl a žádný stupidní náčrtky, grafy a výkresy to nezachraní a ten iPad poletí do kouta, protože nikdo nebude tahat na zádech nebo na ramenu věc, která je mu naprosto k ničemu. Pokud to dokážou nacpat na ten iPad, tak proč ne.
   Já nevím jak ty, ale já studoval technický obor a za celých 5 let jsem si neudělal jediný náčrtek, graf ani výkres. Jediné co jsem potřeboval byl notebook a spousta specializovaného SW.

  • qam:
   „Pokud jim nacpou iPady a učitelé je budou učit v programech pro mac nebo windows, tak je to prostě nesmysl“ Naprosto souhlasim, to je fakt nesmysl. Jinak asi jde dost o to jaky specificky obor studujes. Ja sam momentalne studuju architekturu a se studentama z inzenyrstvi, fyziky apod. se stykam dost casto a ti nacrtky+matematicky priklady proste delaji a tam je naopak laptop skoro zbytecny. Na druhou stranu samozrejme mas studenty studujici IT, programovani a dalsi obory a tam mas pravdu, tam je proste iPad k nicemu. „Technicka univerzita“ je zkratka dost siroky pojem.

  • Pravda, já studoval teleinformatiku – sítě a programování a tam bylo cokoliv jiného, než plný OS (win, linux, mac) naprosto k ničemu. Věřím, že v hodně oborech najde iPad uplatnění, ale co si pamatuju, tak u nás ho neměl nikdo. Macy a iPhony ano, ale iPady jsem za celé studium neviděl ani jeden.

  • Ja nevim kdy jsi studoval, ale ted je to celkem i bezne. Je teda fakt, ze studuju v UK, nevim jak na tom je CR.

  • Tak notebooky dostanou pravdepodobne taky, neumim si predstavit ze bych studoval jenom s tabletem. Titulek by ale nebyl tak zajimavy kdyby se psalo ze fasuji neco s Windows

  • Myslím že notebook bude lepší jak iPad minimálně s dotykpovým displejem když už.
   iPad není pro pohodlnou práci v základu nejlepší, ano dá se dokoupoit klávesnice nějake pouzdro a tak, ale myš snad ještě stále neumí a ve výsledku to bude pro školu nákladnější jak notebooky

 2. Jenom by mě zajímalo, co má společného veřejná univerzita v U.S. s britskou vládou? Zkratka UK totiž nemusí vždy znamenat United Kingdom.

  Studium na University of Kentucky je dost levné, ale tomu bude odpovídat i kvalita. Stačí se podívat na jejich ranking. Takovou iniciativu moc nechápu. Je to ale asi snaha přílákat nové studenty. Aneb zaplaťte za rok $10k a zdarma dostanete iPad.

  • Tak UK se nejčastěji používá pro spojené království

  • Ale v článku o University of Kentucky to chce ale hodně invence nebo translator. Už by mi připadalo lepší kdyby tam bylo Univerzita Karlova.

  • Dobrý postřeh, navíc Správní rada je orgán univerzity, ne Spojeného království.
   Spatne přeložený článek.

  • Marek Bartík

   Díky za upozornění, opraveno. :)

 3. Ja nechapu jak si nekdo muze rikat redaktor a v podstate ani neumi prelozit clanek, protoze neumi anglicky. O vlastni tvorbe se asi nema smysl bavit. :-)

  • Jsem si jist, že toho ve svém životě nechápeš daleko víc.
   A říkat si Bůh, to je pro mne odpovědí pro tuto domněnku.

 4. Podívejte se jaké školy v ČR rozdávají studentům zdarma iPady. Pak se zamyslete proč a bude vám asi vše jasné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).