Apple Pencil se dobíjí bezdrátově, s klasickou Qi nabíječkou ale neuspějete

Nové iPady Pro z minulého týdne dostaly jako volitelné příslušenství výrazně přepracovaný stylus Apple Pencil, který změnil zejména systém nabíjení. Díky tomu už nehrozí jeho zalomení v nabíjecím portu, neboť se dobíjí bezdrátově na jedné ze stran tabletu, k níž se magneticky připojuje.

S Qi nabíječkou si Apple Pencil rozumět nebude

Přestože Apple v poslední době tlačí bezdrátové dobíjení kupředu a už rok nám slibuje nabíječku AirPower, na které by mělo jít dobít až 3 zařízení najednou, nový Apple Pencil by jejích služeb využít nemohl. Nevyužívá totiž standardu Qi, ale vlastní technologie, takže tužku dobijete pouze skrze nový iPad Pro.

Bezdrátové nabíjení je zpět. Díky, Apple!

Výrobci krytů s bezdrátovým nabíjením nepočítali

Bezdrátové dobíjení Apple Pencil příliš nepotěšilo některé necertifikované výrobce příslušenství. Mnozí z nich připravili svá pouzdra ještě před představením tabletů, a nyní zjišťují, že skrze použitý materiál nelze stylus dobíjet. Jistotu tak zřejmě budete mít pouze u krytů přímo od Apple.

Nový iPad Pro vyžaduje pouze nový Apple Pencil

Pokud si chcete koupit nový iPad Pro a využívat Apple Pencil první generace, musíme vás zklamat; podle stránek Applu není zajištěna vzájemná kompatibilita. Může za to především nový způsob dobíjení – starý Apple Pencil vyžaduje Lightning konektor, který nový iPad Pro nemá, takže by jej nebylo jak dobíjet. Navíc magnetickým připojením se Apple Pencil s tabletem páruje, takže jej s původním iPadem Pro spárovat nelze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

27 komentářů

 1. htcjirka

  Zase polovičatě.. tak snad příště.

  • lukass71

   Huh, pokud koupis novy Apple pencil, tak koupis i novy iPad pres ktery to nabijis, o jakem polovicatem reseni mluvis?

 2. Tray1 (neregistrovaný)

  U Microsoft Surface pen stačí vyměnit nebo dobít baterii jednou ročně.

  • Používam pero dosť často, a už 1,5 roka stále vpohode ta ísta baterka ?

   • Kde se u novych surface magneticky prichytava pero ? Porad na nabijeci konektor, takze neni mozne nabijet a zaroven tam mit pero ?

   • Wtf ?? Ty vážne žiješ ešte v 2013? Dnes je rok 2018 haloo. Skús nabudúce aspoň Google použiť, keď už nič iné.
    A potom zistíš odkiaľ tuto “fičúru” má aj Apple

 3. Pencil se velmi povedl. Např. nutnost čudlu u jiných je na pěst, furt to člověk nammatává. Poklep je super, mají s tím už zkušenosti, z AirPods. Dobře Apple.

  • Rohlík (neregistrovaný)

   Beztak si nic z toho neměl nikdy v ruce, tak tady nemachruj joudo.

  • No ešte majú na čom pracovať. Plastový hrot je dosť o držku, a to neustále nabíjanie tiež.

   • No vzhledem k tomu, že parkovací poloha je zároveň nabíjecí, je to úplně jedno. Opět analogie s AirPods…

  • Johny (neregistrovaný)

   Naopak tohle řešení je naprostá kravina, protože oproti tlačítku neumožňuje podržení. Takže když to chceš např. používat na selektování barev, tak máš smůlu. Stejně tak to nemůže fungovat jako rychlé „undo“ protože musíš mezi každým poklepáním chvíli počkat. Je to skutečně tak maximálně na přepínání mezi perem a gumou.

   lolz: jaký by to mělo mít jiný hrot?

   • Nikde není uvedeno, že nemůže být trojí poklep, poklep a podržení, či řešení přes UI nebo ještě jinak…

   • Johny (neregistrovaný)

    Poklep a podržení být nemůže, jak by to asi tak v praxi fungovalo? Už teď si na to někteří stěžují, že musí tužku držet jen v jedné poloze, což je nereálné a navíc se jim stává, že se jim to samo přehazuje tím, jak to přechytávaj. Ty asi moc nekreslíš, co?

   • Johny (neregistrovaný): Klepnutí a podržení je běžný pokyn, ty asi moc s dotyk věcmi nemáš praxi co?

   • Johny (neregistrovaný)

    Ty jelito a už tě napadlo, jak to bude fungovat na té tužce, když dotyk a následné držení je to jak tu tužku normálně chápeš do pracky? Že když potřebuješ přechytit tužku abys využil třeba tilt, tal pokaždé uděláš dotyk a podržení? Mein gott

   • ohny (neregistrovaný): Asi se nehneme. Prostě je to možné. Není důvod, aby nebylo. Ta tužka má v sobě různé senzory, atd. Je škoda, že jsi tak uzavření vůči pokroku.

   • Johny (neregistrovaný)

    :D Různé senzory, atd :D Ty si fakt vtip člověče. Víš o tom kulový.

   • Kukni hroty na Surface
    Preto beriem plastový hrot na iPade ako veľké mínus.
    Niesom sám, všimol som si to aj na pár “versus” recenziách

   • Johny (neregistrovaný)

    nevim, asi mi něco uniká, můžeš mi to nějak rozepsat? Snad všechny hroty jsou plastové, ne? :-/ Fakt promiň, nechápu co máš na mysli.

 4. M (neregistrovaný)

  Uz by mohol prist apple aj s niecim novym (teraz nemyslim odstranit jack a podobne, ale realne s niecim), ako len kopirovat ms a ich patenty z roku 2016. Dobre ms.

  • Nemyslím, že by MS měl v Surface 120Hz displeje…

   • krux (neregistrovaný)

    ale třebas umí spustit opravdový photoshop…a všchny jiný programy…
    By mě zajímalo jestli jsi někdy vůbec měl v ruse produkty, o kterých tu básníš…myslím někdo mimo obchod, kde na to chodíš slintat…

  • Ale náhodou prišiel. iOS sa posunul na míle ďaleko v iPadoch. Keď si to porovnas s 2014 iOSom. Vtedy to bol len veľký iPhone. A teraz je to už naozaj dobrý tabletovy OS.

   • Ale zas na druhu stranu mnohé veci naozaj su od MS… Split screen. Robiť z iPadu 2v1, pero magneticky prichytene. Veľký displej. Pero na tabletoch zrazu. Akurát všetko kratko po tom čo sa zistilo aký sa stal Pro 3 úspešný. Po neuspechoch 1. A 2. Generácie.

    Alebo switchovanie ala Windows 8. (Ale aspoň Apple zistil že to bola na tabletoch perfektná vec. Mohol by to pochopiť aj MS a vrátiť to do Windows 10)

   • MasoxCZ (neregistrovaný)

    Jestli myslíš přepínání aplikací, tak to ve Win10 samozřejmě je. Stačí naučit se používat tabletmode.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel