Domů » Bleskovky » Jeden z letošních iPhonů si od LG vypůjčí superjasný displej

Jeden z letošních iPhonů si od LG vypůjčí superjasný displej

Při představení modelu G7 ThinQ se LG nezapomnělo pochlubit zcela novým typem MLCD+ displeje, který zvládne vytáhnout jas až do naprosto šílených hodnot a udržet si přitom nízkou spotřebu. Jak se však nyní zdá, po této technologii začal pokukovat také samotný Apple, který by ji rád využil pro svůj chystaný levný iPhone X. O zprávě informoval deník BusinessKorea.

Panel s mnohem vyšší svítivostí

MLCD+ displeje dokáží zářit mnohem více než tradiční IPS displeje, a to při mnohem nižší spotřebě energie. MLCD+ se od klasické LCD technologie liší především ve využití čtvrtého bílého pixelu, kde tradiční LCD má pouze pixely tři – červený, zelený a modrý. Tento doplňkový pixel slouží právě pro ono zvýšení jasu. Displej nového LG G7 ThinQ dokáže zvládnout jas o hodnotě 1000 nitů, maximální hodnota se u iPhone X (OLED) pohybuje v rozmezí 625 až 804 nitů.

MLCD+ displeje také dosahují lepší přesnosti barevného podání. I přesto, že by měl být tento nový model iPhone brán jako „základní a levný“, dočkáme se u něj patrně mnohem pokrokovějšího displeje, než jakým v současné době disponují modely iPhone 8/8 Plus. Představen by měl být zřejmě opět v září spolu s dalšími modely.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23

Dobrá zpráva! S tímto už se bude dát v klidu přečkat do nástupu microLED a vyhout se tak OLEDům.

Radek
Anonym
Radek

Ono to jde v pohodě i se současnými LCD v iPhonech 8, 8 plus. Všechno je lepší, než ty růžovky a duhovky co se cpou do iPhonů X.

Michal
Anonym
Michal

iphone x je taky v pohode, pri normalnim pouzivani nemas sanci ruzovy nadech videt, pokud nezacnes zkoumat a srovnavat s jinym displejem. Mam iphone x od zacatku prodeje, a naprosta spokojenost

Petr2
Anonym
Petr2

Presne jak jsem psal v dobe uvedeni iPhonu X, ze pouziti OLED je chybou a ze snad se Apple rychle pouci a tuto podradnou technologii uz zadny dalsi iPhone nedostane.