Domů » Bleskovky » LG představuje displej pro G7 ThinQ: vysoké rozlišení a rekordní jas

LG představuje displej pro G7 ThinQ: vysoké rozlišení a rekordní jas

Premiéra smartphonu LG G7 ThinQ se odehraje už příští týden, přesto se korejský výrobce rozhodl nás malinko navnadit předem a částečně odhalil parametry displeje, kterým bude novinka disponovat. LG svůj panel nazývá Super Bright, což znamená zejména důraz na vysoký jas.

Panel bude vyroben tradiční IPS LCD technologií, přesto bude schopný dosáhnout jasu až 1 000 nitů, což je téměř dvojnásobek než v případě posledních vlajkových modelů značky. I přesto má být průměrná spotřeba displeje ve srovnání s LG G6 o třetinu menší. Panel bude mít v úhlopříčce 6,1″ a rozlišení 1 440 × 3 120 pixelů, což znamená poměr stran 19,5 : 9. Díky 100% pokrytí prostoru DCI-P3 se také můžeme těšit na velmi věrné barvy, které navíc bude možné manuálně ladit – na výběr bude i několik přednastavených režimů pro různé situace.

Výřez půjde schovat

Displej bude mít uprostřed horní strany výřez pro umístění důležitých senzorů, bude jej však možné softwarově schovat. Vzniklý černý pruh však nezůstane nevyužitý, bude obsahovat informace o čase, stavu nabití baterie, signálu sítí apod. Otázkou je, jak moc bude černý pruh na IPS displeji viditelný.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments