Domů » Bleskovky » LG představuje displej pro G7 ThinQ: vysoké rozlišení a rekordní jas

LG představuje displej pro G7 ThinQ: vysoké rozlišení a rekordní jas

Premiéra smartphonu LG G7 ThinQ se odehraje už příští týden, přesto se korejský výrobce rozhodl nás malinko navnadit předem a částečně odhalil parametry displeje, kterým bude novinka disponovat. LG svůj panel nazývá Super Bright, což znamená zejména důraz na vysoký jas.

Panel bude vyroben tradiční IPS LCD technologií, přesto bude schopný dosáhnout jasu až 1 000 nitů, což je téměř dvojnásobek než v případě posledních vlajkových modelů značky. I přesto má být průměrná spotřeba displeje ve srovnání s LG G6 o třetinu menší. Panel bude mít v úhlopříčce 6,1″ a rozlišení 1 440 × 3 120 pixelů, což znamená poměr stran 19,5 : 9. Díky 100% pokrytí prostoru DCI-P3 se také můžeme těšit na velmi věrné barvy, které navíc bude možné manuálně ladit – na výběr bude i několik přednastavených režimů pro různé situace.

Výřez půjde schovat

Displej bude mít uprostřed horní strany výřez pro umístění důležitých senzorů, bude jej však možné softwarově schovat. Vzniklý černý pruh však nezůstane nevyužitý, bude obsahovat informace o čase, stavu nabití baterie, signálu sítí apod. Otázkou je, jak moc bude černý pruh na IPS displeji viditelný.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Tady je jasně vidět kam až jde posunout IPS dopředu a že letos to bude velký skok.

 2. No skrytí výřezu s IPS displayem je pěkná blbost…

  • Není proč by mělo :D

  • To je něco jako když Apple udělá ze tří stran bezrámečkový displej a pak se rozhodne tam jeden rámeček SW cestou přidat, protože je pár ukřičenců. Pakárna:)

 3. „Panel bude vyroben tradiční IPS LCD technologií, přesto bude schopný dosáhnout jasu až 1 000 nitů“ uff redakce…., uvědomujete si, že vrcholných jasů dosahuje právě ta LCD technologie a že „až“ je pak spíše úkol pro OLED, který při tom žere jako tank?:)

  A nespekulovalo se, že bude mít naopak vysoce netradiční MicroLED displej?

  • Tak pozor, OLED žere při maximálním jasu nevíce ale u bílé a i tam je rozdíl oproti LCD o cca 50% vyšší spotřeba. Do 60% jasu bílé plochy je spotřeba OLED a LCD srovnatelná. Displaymate – tam porovnávali. spotřeby.

  • Ano, ono nemá moc smysl měřit svítivost na zelné nebo černé;)

  • Nevím, kdyby to mělo 3x vyšší spoptřebu….to by bylo možná jako tank. Ale 1,5x. – navíc v situaci, která nastane asi jen u sledování hokeje venku v létě :D

  • No tak ono to není téma jen pro mobily že;)

   Uf, to je zase diskuse…

  • xzeit: Momentalne bych misto sledovani hokeje napsal sledovani Ledecke. Zalezi, jestli zustane u lyzi a snowboardu, nebo jestli si nezajede v lete pinknout do All England Clubu :)

   uni: Jsi v diskusi pod clankem o displeji mobilniho telefonu, v tom kontextu se diskutuje.

  • zipiik (neregistrovaný): Pravda. Tedy u mobilu, ve světle toho, kde čteme oslavné články o každém uspořeném miliwatu v SoC apod. není téma spotřeby displeje rozhodně podřadné, je to tak ok?:)

  • Uni: za normálního užíváni mobilního telefonu nemá cenu řešit spotřebu mezi LCD a AMOLED. Výjimkou může být brouzdání na netu v létě venku. Tam může mít LCD o něco lepší spotřebu. .

  • uni: „No tak ono to není téma jen pro mobily že;)

   Uf, to je zase diskuse…“

 4. Zní to fakt suprově. Teď jen jaká bude realita.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).