TOPlist

Jablečné úniky na poslední chvíli: bude letos ještě druhá keynote?

Chytré hodinky Apple Watch Series 8 na ruce uživatele
  • Víme, jaké novinky přinese úterní Apple keynote
  • Apple Watch se mohou těšit na nový čip a senzory, AirPods Pro zase dostanou novou krabičku
  • Premiéru nových počítačů si Apple zřejmě schová na příští rok

Už za dva dny se uskuteční tisková konference Applu, na které spatří světlo světa nová generace iPhonů a pravděpodobně i nových hodinek Apple Watch. O připravovaných telefonech víme prakticky vše, nicméně stále ještě visí otazníky nad dalšími produkty, které by mohly být na úterní keynote nebo později v tomto roce představeny. Některé z těchto otazníků byly v tomto týdnu umazány respektovanými informátory.

Drobná vylepšení Apple Watch

Apple v úterý údajně představí nové generace hodinek Apple Watch, a to jak základních, tak i Ultra. Dosud se hovořilo pouze o drobném upgradu v podobě nového čipu Apple U2, Mark Gurman ze serveru Bloomberg ale výčet novinek ještě rozšířil. Podle něj se můžeme těšit na nové senzory (především optický snímač tepové frekvence), které mají být rychlejší, efektivnější a přesnější. Nový čip Apple U2 má zase hodinkám poskytnout vyšší výkon a větší efektivitu a také přesnější určování polohy a sledování osob a zařízení v aplikaci Find My.

Chytré hodinky Apple Watch Ultra s oranžovým řemínkem

Nové hodinky mají být rovněž enviromentálnější – u Apple Watch Ultra má být použito více recyklovaných materiálů, u Apple Watch Series 9 prý v Cupertinu použijí speciální 3D tištěné pouzdro z nerezové oceli. Toho se má dočkat i varianta Ultra, ale až někdy v příštím roce.

Pouzdro na AirPods s USB-C portem?

Velkou novinkou letošních iPhonů bude výměna Lightning portu za univerzálnější USB-C. Původní port bude muset Apple odstranit ještě z dalších zařízení, mimo jiné i z nabíjecích pouzder sluchátek AirPods. Gurman tvrdí, že USB-C pouzdro pro AirPods Pro bude představeno už v úterý s tím, že do prodeje půjde ještě letos na podzim. Základní AirPods se pak mají upgradovaného pouzdra dočkat někdy v příštím roce společně se sluchátky AirPods Max.Bezdrátová sluchátka Apple AirPods ProNepřehlédněte

Vyrobil první iPhone s USB-C, nyní shodně upravil pouzdro pro AirPody

Zajímavé je, že jiné hardwarové změny u sluchátek Apple zatím neplánuje, uživatelé stávajících modelů se nicméně mohou těšit na několik novinek souvisejících s updatem platformy iOS, jako je například adaptivní audio a personalizovaná hlasitost.

Nové počítače až příští rok

V některé roky Apple pořádal na podzim dvě tiskovky – v září se věnoval telefonům a hodinkám, v říjnu tabletům a počítačům. Letos tomu tak ale pravděpodobně nebude, nové iPady údajně dorazí až příští rok a podle čerstvých zvěstí informátora Ming-Chi Kua čeká stejný osud i MacBooky.

Sice se spekulovalo, že by letos na podzim mohl být představen nový čipset Apple M3 spolu s upgradovanými počítači MacBook Air, MacBook Pro (oba s 13″ displejem) a 24″ iMac, Kuo ale tvrdí, že jejich letošní premiéra je spíše nepravděpodobná.

S novými jablečnými počítači tak můžeme zřejmě počítat v první polovině příštího roku, kdy by mohly světlo světa spatřit i nové iPady.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku