iPhony jdou na dračku, Apple jich prodal přes 2 miliardy

iphone 13 7

Když Steve Jobs v roce 2007 odhalil první iPhone, jistě ho napadlo, že půjde o úspěšný produkt. Co však určitě netušil, bylo, že se bude jednat o celosvětovou senzaci, která změní celé odvětví. Nyní může gigant z Cupertina začít slavit – chytrých telefonů iPhone prodal po celém světě už přes dvě miliardy, alespoň podle zprávy Horace Deidu z webu Asymco.

První miliardu Apple pokořil v červenci 2017 během životního cyklu iPhonu 6s. Od té doby se toho v chytrých telefonech kalifornské společnosti změnilo mnoho, například výřez s biometrickým ověřováním Face ID, ovládání pomocí gest, větší AMOLED displeje či několik variant iPhonu zveřejňovaných každý rok. Nejen tyto kroky vedly k prodeji další miliardy zařízení.

Podle Deidu pokračuje Apple ve filozofii, kterou nastavil už Steve Jobs, tedy přinášení nových funkcí, o kterých uživatelé zatím nevědí, že je potřebují. „Nikdo nevolal po funkcích, jako je noční režim, změna zaostření videí v postprodukci či portrétní fotografie s bokeh efektem, ale jakmile je uživatelé dostali, začaly se tyto funkce pomalu stávat standardem,“ řekl Deidu.

iPhone 6s se Applu postaral o první miliardu prodaných smartphonů

Deidu tvrdí, že iPhone 13 je pro Apple doposud nejdůležitějším smartphonem. Dle informací Gena Munstera z Loup Ventures je přes 400 milionů aktuálně používaných iPhonů starších než tři roky, což je pro Apple zajímavá skupina především z toho pohledu, že tito zákazníci by mohli chtít novější přístroj. Apple je podle Deidu velmi efektivní ve vytváření poptávky tam, kde dosud není.

Kdy se dočkáme tří miliard prodaných iPhonů?

Prodat první miliardu iPhonů trvalo Applu devět let, zatímco druhá miliarda mu zabrala necelých pět let. Otázkou je, za jak dlouho se cupertinskému obrovi podaří překonat hranici tří miliard prodaných iPhonů – s touto stoupavou tendencí bychom se mohli dočkat dříve, než za 5 let.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku