Domů » Bleskovky » Apple překonal další milník: Prodal už miliardu iPhonů

Apple překonal další milník: Prodal už miliardu iPhonů

Přestože prodeje iPhonů v posledních dvou čtvrtletích klesají (více informací), stále se jedná o nejprodávanější telefony na této planetě. Příští rok tento fenomén oslaví desáté výročí, avšak již letos si stihl zaznamenat významný milník – cupertinská společnost dnes ohlásila, že prodala celkem miliardu telefonů s nakousnutým jablkem.

iPhone SE
iPhone SE

To je obdivuhodné číslo, vezmeme-li v potaz, že průměrná cena jednoho prodaného iPhonu byla letos v březnu 687 dolarů (16 800 korun bez DPH). Podle Tima Cooka se stal iPhone jedním z nejdůležitějších, svět měnících úspěšných produktů v historii. I když ředitel Apple očekává pokles prodejů iPhonů i v příštím čtvrtletí, miliardu prodaných kusů už mu nikdo neodpáře.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. XY (neregistrovaný)

  No a když vezmem průměr velikosti krabiček od iPhonů a dáme je všechny k sobě, tak vytvoří útvar o velikostech: 150 metrů dlouhý
  45 metrů vysoký
  75 metrů široký.. :-))

 2. Cook má prostě hlášky, kterým se zasměju, na druhou stranu se docela stydím za něj.

 3. wero (neregistrovaný)

  na to Nokii stacili tri modely !!!!…..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).