Sledujte nás na YouTube

Apple překonal další milník: Prodal už miliardu iPhonů

Přestože prodeje iPhonů v posledních dvou čtvrtletích klesají (více informací), stále se jedná o nejprodávanější telefony na této planetě. Příští rok tento fenomén oslaví desáté výročí, avšak již letos si stihl zaznamenat významný milník – cupertinská společnost dnes ohlásila, že prodala celkem miliardu telefonů s nakousnutým jablkem.

iPhone SE
iPhone SE

To je obdivuhodné číslo, vezmeme-li v potaz, že průměrná cena jednoho prodaného iPhonu byla letos v březnu 687 dolarů (16 800 korun bez DPH). Podle Tima Cooka se stal iPhone jedním z nejdůležitějších, svět měnících úspěšných produktů v historii. I když ředitel Apple očekává pokles prodejů iPhonů i v příštím čtvrtletí, miliardu prodaných kusů už mu nikdo neodpáře.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. XY (neregistrovaný)

  No a když vezmem průměr velikosti krabiček od iPhonů a dáme je všechny k sobě, tak vytvoří útvar o velikostech: 150 metrů dlouhý
  45 metrů vysoký
  75 metrů široký.. :-))

 2. Cook má prostě hlášky, kterým se zasměju, na druhou stranu se docela stydím za něj.

  • Tak ne všichni gayové jsou samozřejmě stejní. Tak jako běloši nebo muslimové. Odprosti se od toho, najdeš holt někde jinde.

   • Tomas (neregistrovaný)

    Ach jo, ty jses marnej, i gay je pro tebe cool protoze Apple:D

   • Pleteš si pojmy marný a tolerantní:-)

 3. wero (neregistrovaný)

  na to Nokii stacili tri modely !!!!…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *