Domů » Bleskovky » Finanční výsledky Applu za Q3: 40 milionů iPhonů a 10 milionů iPadů

Finanční výsledky Applu za Q3: 40 milionů iPhonů a 10 milionů iPadů

Kalifornská společnost Apple oznámila finanční výsledky za třetí fiskální kvartál letošního roku, ze kterých je opět patrný klesající trend prodejů jablečných zařízení. Applu se v tomto období povedlo prodat 40,4 milionů iPhonů, což je o téměř sedm milionů méně, než za stejné období v roce loňském. I přesto analytici očekávali ještě větší propad. V posledních měsících také stagnují akcie Applu, respektive ve střednědobém horizontu mírně klesají.

Klesly také prodeje iPadů, kterých se v tomto čtvrtletí prodalo necelých 9,9 milionů, což je o milion méně než za stejné období v roce 2015. V případě počítačů s nakousnutým jablkem ve znaku došlo k poklesu ze 4,7 milionů (Q3 2015) na 4,2 milionů kusů.

Ani tentokrát Apple neodhalil prodejní čísla chytrých hodinek, nicméně tento segment trhu na prodejích také klesá a výsledky zřejmě nebudou příliš uspokojivé. Podle IDC Apple ve druhém kvartále roku 2015 prodal okolo 3,6 milionů chytrých hodinek, o rok později to ve stejném období bylo jen 1,6 milionů. Přesto Apple Watch zůstávají lídrem na trhu.

Prodeje Apple zařízení

Celkové tržby Applu za toto období byly 42,4 miliard dolarů, čistý zisk pak byl 7,8 miliardy USD. Přitom ve třetím fiskálním kvartále loňského roku dosáhly tržby společnosti na 49,6 miliard dolarů (čistý zisk byl 10,7 miliard USD).

Zisk a tržby Applu


Kde naopak příjmy rostly, byly služby jako je Apple Music či App Store, kde příjmy vzrostly o 19 procent. Je škoda, že Apple nezveřejnil konkrétní prodejní čísla iPhonu SE (recenze), přesto Tim Cook v tiskové zprávě naznačil, že právě s tímto modelem letos zaznamenali velký úspěch.

V září Apple představí nový iPhone 7, se kterým bude chtít konkurovat vlajkovým modelům Samsungu – smartphony Galaxy S7 & Galaxy S7 edge byly trhem velmi dobře přijaty a jihokorejský gigant s nimi slaví skvělé úspěchy. Letošní generace iPhonu však zřejmě nepřinese žádné dramatické novinky a bude spíše evolucí modelu 6s.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

46 komentářů

 1. asi budou muset trochu ubrat na maržích, no =o)

 2. Marek Studnička (neregistrovaný)

  Otázkou je,jak se Applu povede i nadále,nebot podle posledních ůdajů počet uživatelů IOS.klesl pod jedeno procento-pravdou je,že Android je sice trochu větší žrout na místo v paměti,ale je to nejůžívanější software,protože je srozumitelný,snadno se ovládá a má široké zázemí aplikací v Google Play a druhý důvod-ale je to jen můj subjektivní názor-kdo si bude kupovat IPhone za současnou cenu?Těchto potenciálních zákazníků ubývá,o čemž svědčí i pokles prodaných kusů.Rozhodně jsem zvědav jestli tento pokles zastaví Nový IPhone 7

  • A) Nějaký Google Play (cokoli Google) je několika miliardám uživatelů Androidu úplně u…..
   B) iOS uživatelů po procento čeho kde?
   C) V Appstore (většina tržeb z prodeje mobilního SW btw.) nemá iOS široké zázemí nebo jak jsi to myslel?
   D) Na cenu iPhone koukáš optikou kurzu CZK-USD, intervencí ČNB a kupní síly čecha? BTW: mám pocit, že obecně je hiend (Apple, HTC, Samsung, Sony-no tady je dost bordel) za obdobnou cenu, tedy dle tebe obecně nemá hiend smysl?

  • Xoo (neregistrovaný)

   iOS je stejný žrout paměti jako Android, co do výkonu je to daleko horší než u Androidu, Kitekat umí v pohodě stabilně fungovat na MTK6582… na takhle pomalém SoC s 1GB RAM by si iOS9 ani něškrtnul. iPhone 6 Plus, který má pouze 1GB RAM a FullHD je dnes téměř nepoužitelný přístroj, přitom je to dva roky starý model…a neustále mu padá klávesnice, appky lagují…vše jen díky nízké kapacitě RAM. iOS „zachraňuje“ nejvíc, že Apple do iPhone osazuje zaostalé displeje, SE má 3 generace starý skoroHD panel, iPhone 6S má 2generace zaostalou zhrubaHD mr*ku, kterou dnes disponují jen největší low endy. iPhone 6 a 6S Plus má panel srovnatelný se střední třídou androidů v ceně kolem 6K. Skvěle kalibrované FullHD panely jsou dnes přítomny ve většině střední třídy u Androidu.

   Xiaomi Mi4 za 180$ má lepší panel než iPhone6S, Honor 7Lite taktéž, kalibrovány jsou bravurně, jediné v čem měl Apple dobré panely už není konkurenční výhodou, protože ho všichni na trhu předběhli.

   Jinak podíl iOS v minulém roce klesl na všech trzích o 3-5% s vyjímkou Velké Británie, kde byl miniaturní nárust kolem 1%, Android měl nárůst zhruba 8-10%, WP zahodili lidé do popelnic, to je rozdíl mezi procentním úbytkem uživatelů iOS a celkovým nárustem podílu Androidu.

   aD UNI

   „BTW: mám pocit, že obecně je hiend (Apple, HTC, Samsung, Sony-no tady je dost bordel) za obdobnou cenu, tedy dle tebe obecně nemá hiend smysl?“

   NEzapomeň, že Apple dnes již žádný mobilní telefon hiend nenabízí, iPhone 6S/6S Plus je sotva střední třída, SE je fakticky lowend, hrubý výkon SoC to nezachrání (jediný parametr, který dokázal Apple dorovnat s loňskými Top modely konkurence jako Samsung S6) TOP Androidy už jsou zase někde jinde a o dvě třídy výš, takový ZTE Axon 7 nebo OnePlus3 za 400$… iPhone se s nimi nemůže vůbec srovnávat, je ve všem pozadu rok až dva, on neni srovnatelný ani s loňskou S6 od Šitsungu.

   HTC má pouze jeden hiend, jinak je to odpad.

   Sony má výborné přístroje, skvěle optimalizované za nízké ceny, ale všechno jsou to loňské modely, kromě několika málo vyjímek. Z5 stojí kolik 350$, takže polovinu toho co iPhone 6S, přitom je ve všech parametrech výrazně lepší.

   iPhonu zůstala z hiend třídy cenovka nic víc.

   • Xoo (neregistrovaný): Ty tvoje bulíky, už nám je zase věšíš na nos:)

   • Xoo (neregistrovaný)

    Apple má jen předražený midend hw…

    Docela pěkný je to nový Xiaomi s X25, 4GB a 128GB vnitřní pamětí za 300$, to by u Apple aktuálně stálo kolik 28 000 s dph? Asi ne, když za 28K je iP6SPlus… to Apple nacenil na víc, když to má navíc camera sensor za 15$ a dvojnásobnou kapacitu RAM než top verze iPhone 6S Plus.

    Když k tomu přidáš třadičně vynikající optimalizaci MIUI nebo FlymeOS, ColorOR, CM, apod a srovnáš to s iOS, které nezachránilo ani hloupé zvýšení hrubého výkonu, takže v iOS 10 museli děšifrovat kernel aby nelagoval.

   • Xoo (neregistrovaný): Ty seš fat trouba, ale bereš to sportovně, resp. snažíš se dostat na vrchol:)
    Nešifrované jádro iOS10 je pro to, že je aktuálně ve vývojářské verzi a insideři mají lepší přístup k jádru. Až bude OS uvolněno veřejnosti, bude zašifrované, neboj. S výkonem to nemá nic společného:)

   • uni: On má pravdu ale v tom, že iPhone má jediný parametr, v čem stíhá konkurenci – a to je CPU. Jinak je to katastrofa, kor za ty peníze. A SE, to je kapitola sama o sobě, Apple prostě jen prodává šunku, ve který je ten zázračný CPU za 13 tisíc korun (a to ještě 16GB verze pro socky). To je věc, která není na debatu, tak to prostě je.

   • Xoo (neregistrovaný)

    Apple uvedl na vývojářské konferenci, že je to z důvodu snahy zvýšit rychlost a odezvu iOS na starších přístrojích. Není divu, šifrování vyžaduje dost výkonu a rychlé úložiště… srovnej Nexus 5 se zaplým a vypnutým šifrováním a všimni si, že po instalaci beta iOS 10 a jednoho dne, kdy je iPhone pomalý protože indexuje soubory je za další dva tři dny mnohem rychlejší než s iOS9. Jediný důvod je nešifrované jádro. I tak to moje MX4 má dvakrát rychlejší start appek než Nexus 5… no a iPhone 6S ho pomalu začíná dohánět. iOS 10 je velká naděje, že se Apple nevykašlal definitivně na revizi kódu, sice to udělali podobně hloupým způsobem, jako když pouze navýšili hrubý výkon SoC u modelu 6S, ale aspoň to funguje i pro starší přístroje.

   • Menty: To jsou kecy, ty to víš, ale stejně si přisadíš:) Má to špičkovou kvalitu displeje, výkon úložiště, velmi dobrý fotoaparát, velmi dobrý zvukový výstup, špičkovou čtečku povrchu, heptickou odezvu, tlakový displej….. Prostě to jsou jen kecy v kleci, co ten trouba předvádí. Rozumí tomu jak koza raketovému motoru, ale svoje si namektat prostě musí, nic víc.

   • Xoo (neregistrovaný)

    „To jsou kecy, ty to víš, ale stejně si přisadíš:) Má to špičkovou kvalitu displeje, výkon úložiště, velmi dobrý fotoaparát, velmi dobrý zvukový výstup, špičkovou čtečku povrchu, heptickou odezvu, tlakový displej….. Prostě to jsou jen kecy v kleci, co ten trouba předvádí. Rozumí tomu jak koza raketovému motoru, ale svoje si namektat prostě musí, nic víc.“

    TeĎ jak je to doopravdy, iPhone a iPad měly vždy perfektně kalibrované panely, to byla jejich hlavní přednost a platilo to ještě v době iPhone4S, srovnatelné panely umělo tehdy jen Sony.

    Dneska má Xiaomi Mi4 za 180$ výrazně lepší panel, Honor7 Lite také (hodnoty měřené sondou jsou na mobilmani) navíc narozdíl od iPhone 6S s obsoletním IPS oba FullHD proti zhrubaHD na 6S.
    Samozřejmě platí, že dobře kalibrované panely mají dneska prakticky všechny telefony, ve kterých je alespoň FullHD nebo QHD IPS či AMOLED z továren JDI, LG nebo Samsung.

    QHD panely, které má většina z vlajkových lodí androidu disponují 3 686 400 pixely, FullHD panely 2 073 600 pixelů, to nabízí u Apple pouze iPhone 6 a 6S Plus), iPhone 6 a 6S mají pouze něco kolem 1 000 000 pixelů a iPhone SE ubohých 700 000 pixelů.

    Zapomněl jsi napsat, jak iPhone „vyniká“ v optimalizaci a jak je „skvělý“ i s 1GB nebo 2GB RAM, když počítá často až čtyřikrát méně náročnější scény na výpočet než většina dostupných androidů.

    Na iPhone 6S a SE je krásně vidět kostičkování a rastr i při pouhém pohybu v menu, ikony jsou zubaté… to dobrá kalibrace už dnes nezachrání, v roce 2010 byla retina fajn, dnes je to low end, i midend androidy mají lepší skvěle kalibrované FullHD panely.

    Výkon úložiště:

    Realita, že všechny telefony s cenou kolem 400$mají UFS od Samsungu, které za rychlostí paměti iPhone nijak nezaostává.
    Při běžném použití nepoznáš rozdíl ani u telefonů v cenové kategorii kolem 200$, i ty dnes prináší vyšší užitnou hodnotu než iPhone6S.

    velmi dobrý zvukový výstup:

    Really? Nesnažíš se mě rozesmát, poslední kvalitní zvukový chip osazoval Apple do modelu 4S, všechny Huawei i jiné čínské telefony dnes mají stejný chip jako iPhone6S. Sony Z5, Z5 Premium, Z3+, Marshall, Meizu MX4 Pro a spousta dalších telefonů mají kvalitnější zvukové chipy a DA převodníky než low end osazený v iPhone6S.

    iOS navíc neumí nejčastěji používané kodeky pro bezdrátový přenos BT4.X, takže s iPhone můžeš bezdrátově poslouchat leda tak s Beats, které jsou iOS jako jedny z mála podporovány.

    Desktopový OS X přitom podporuje všechny současné kodeky stejně jako Android.

    špičkovou čtečku povrchu:

    TouchID bylo výborné ve srovnání s konkurencí v okamžiku uvedení na trh, protože telefonů se čtečkou tehdy moc nebylo (snad akorát One Max), už první MX4 Pro má podle zahraničních recenzí lepší čtečku otisku než TouchID první generace (iPhone 6, SE) TouchID druhé generace akorát dorovnalo rychlost odezvy u konkurence.

    heptickou odezvu, tlakový displej…??

    Vážně kolikrát jsi ji použil? Myslíš, že někomu chybí? Většina majitelů iPhone ti řekne, že by daleko víc ocenili větší kapacitu baterie.

   • Přestávám přes tu bulíky vidět:) Nebo se tak zatáhlo?

   • Xoo (neregistrovaný)

    Ad ten velmi dobrý fotoaparát:

    1/3″ sensor size, 1.22 µm pixel size… ne vážně tohle není velmi dobrý fotoaparát u zařízení jehož cena startuje od 650$ za chudou 16GB variantu s hrubaHD displejem a 2GB RAM navíc bez optické stabilizace…

   • Blend (neregistrovaný)

    uni
    Vsadil bych se, že sám iPhone 6S nevlastníš a ani by sis ho přes všechny ty zjevné vymoženosti nekoupil.

   • Blend (neregistrovaný): Ale kopil, ale aktuálně potřebuji dualSIM. Takže setrvávám na morálně out of date telefonu (bez čtečky povrchu, heptiky, tlaku, quantum dots, USB-C, USB 3.1, WiFi MIMO, atd. atd.):)
    Bohužel, HTC, Samsung, LG-DualSIM nee:/ Sony se odrovnalo. Koukám po One+3, ale tam bych si to opravdu potřeboval nejdříve otestovat, krok do neznáma. A v zásadě je to stejně jen mainstream….

   • uni: to jsou přesně ty standarty, o kterých vždy mluvím. A SE, pokud tobě tenhle displej přijde špičkově kvalitní, tak na to už asi nemám vůbec co říct. Výkon uložiště, které má 16GB, pro drtivou většinu lidí je důležité právě počet GB a ne menší či vyšší výkon, nic to nemění na tom, že je to za ty prachy podprůměrná součástka. A špičkový audio výstup, já mam iPod Classic, který v té době stál něco kolem sedmi, takže nechápu, proč najednou špičkový výstup stojí oněch 13. Ty si prostě všechno od Apple dokážeš obhájit. SE je povedený, ale je to telefon maximálně za 6 tisíc. Displej naprosto průměrný, kapacita uložiště podprůměrná. 13 tisíc za HDčko s 16GB může dát jen onanista, iOvce, nebo uni.

   • Menty: iPhone SE je mainstream, tam nemá špičkový displej co dělat, co to tady motáš dohromady. Podívej se na nabídku iPhone, asi ti rychle dojde, jakou blbost si sem napsal:)

   • Lolek Xoo po augmentaci očí odtržený od reality srovnávající dílčí technické parametry, které nevypovídají v součtu vůbec o ničem, ptž uživatelský komfort definuje něco zcela jiného, pobavil. A přitom tolik zbytečně vynaložené energie :-))))

   • Xoo: Apple uvedl na vývojářské konferenci, že je to z důvodu snahy zvýšit rychlost a odezvu iOS na starších přístrojích.

    Muzes prosim nekde hodit odkaz, kde se neco takoveho pise? Dik.

   • Martin Alexandr

    Víte co? stejně je nejlepší Lumia 950XL a je to :D

   • DualCam (neregistrovaný)

    JP23

    No právě, nejen v součtu iPhone prohrává s konkurencí na plný čáře, sám mám iPhone 6S i iPad Air2 a je to bída. iOS není co bývalo, poslední stabilní iOS byl verze 6.

    Apple pravidelně při každém update iOS, jež pochází od Cooka pošle několik miliónů iPadů do bootloop a hned vychází další update, který několik dalších chyb přidá.

    Instalace appek z AppStore hrůza, spadne to klidně i několikrát za sebou… musíš dát tablet do továrního nastavení a obnovit ze zálohy iTunes.

    Kdyby to byly jen dílčí technické parametry, ale takový Samsung S7 nebo Sony Z5 mají lepší úplně všechno, displejem počínaje, foťákem a možností navýšit paměť pomocí SD karty konče. Voděodolnost je jen bonus.

    Když vedle sebe dám svůj iPhone 6S a kamarádův Samsung S7, tak o nějakém uživatelském komfortu u iPhone není vůbec zdání, iPhone je pomalejší, displej je otřesný, jestli příští iPhone bude bez jack konektoru, tak o důvod míň se přestat vyhýbat androidu.
    Když jsem měl iPhone 6S na reklamaci, používal jsem záložní Ascend G510, který jsem si koupil na sportování a do přírody v době kdy jsem měl ještě starou dobrou 4S a nemám vůbec pocit, že by byl nějak pomalý, všechno fungovalo jak mělo, kvalita hovorů stejná, appky jsem instaloval na dálku, hezky z prohlížeče Macbooku. GPS funguje jak má… a to je předpotopní nejlevnější telefon, který tenkrát měli.
    Kdo vlastnil iPhone 3G s wolfsonem, ten mi dá zapravdu, že zvuk má dnes iPhone jen průměrný.

   • Lakai (neregistrovaný)

    Co takový Idol 4S, ten je pěkně nadupaný, má dokonce stereo repro, kovový rám a stojí sotva polovinu nového iPhone?

    Já myslím, že nikdo, komu záleží trochu na penězích jim na špek neskočí, jen ovečky, které jsou navyklé na iOS a mají v něm nasypány tísice Korun do aplikací si to ze zvyku pořídí.

    Přeně jak tu někdo říkal, raději budu mít 64GB v OnePlus3 za 10900,- než nepatrně rychlejší (a kdo ví jestli nám jen uni nevěší bulíky na nos) 64GB v iPhone 6S Plus za 26700,- v iStyle.

   • Lakai (neregistrovaný): Tak jestli kapacita úložiště je nad platformu, diskuse očividně skončila:-)

   • Xoo (neregistrovaný)

    uni

    Tady je telefon s velmi dobrým zvukem za 400$, ani výkon mu nechybí se Snapdragonem 820, vsaď se, že Apple nepředstaví takhle kvalitní a promyšlený telefon ani za dva roky.

    [odkaz]

   • Xoo (neregistrovaný)

    Jak sleduji ty videa, tak mám pocit, že iPhone 6S je ještě horší než moje zkušenost, takhle rychlý a perfektně optimalizovaný telefon Apple mít nikdy nebude, asi ani kdyby ztrojnásobil hrubý výkon SoC, Apple optimalizaci fakt nedává… zaostává oproti androidu veľa, nejen funkcema.

    [odkaz]

   • P.S. (neregistrovaný)

    4Xoo,DualCam, Lakai… Vytvoř si ještě více nicků, aby jsi těm svým splaškům dodal na vážnosti, kašpare :D

   • Xoo (neregistrovaný)

    ROFL uni aka JP23 opět spammuje, kluci stejně nemáte pravdu, iPhone je jen předražený low end kombinovaný s midend SoC. Navíc špatně optimalizovaný :)

   • Yegor (neregistrovaný)

    Drahá Xoo, snad těm svým průjmům věříš alespoň ty sama :-)

   • Xoo (neregistrovaný)

    Furt ten samej slovník a pokaždý jinej nick a vždycky hanlivá reakce na mě, tady někdo neunesl, že jeho iPhone nebo Šitsung S7 je předraženej šunt.

    I když ten Šitsunk má o trochu lepší poměr cena výkon užitná hodnota…on to Apple musí pořádně napařit, když mu iPhony montuje Foxconn z dílů Samsungu, Sony a LG.

   • Wow, kluci, vás se tu ale sešlo. Vypadá to, že jsem v tomhle vlákně možná jediný, kdo Apple věci opravdu vlastní a používá – konkrétně iP6s, iPad Air2 a MB Air. A pak také služební S Galaxy A5, který jsem věnoval ženě a obden ji lituji. To co tady pánové sypete je úplně mimo. Slušně se diskreditujete, ptž tohle není iDNES, ani Novinky nebo Blesk. iPhone je daleko nejvíc nejspolehlivější telefon, je nejvíc dotažený do detailu a máte 100% jistotu sw updatu v den vydání. Tohle Vám nikdo jiný nedá. Google má HW u prdele, Nexusy se s iPhony nedají srovnávat ani z legrace. Tohle pocítite v praxi denně: [odkaz] Vaše demagogické nesmysly nejsou bohužel ani k smíchu.

 3. Zdá sa mi, alebo nastáva koniec jednoúčelových tabletov v prospech konvertibilných zariadení a 2v1?

  • Těžko říci, s tímhle potenciálně hodně zahýbe Android N, který umí min. mulitiwindows, možná i windows režim. Jinak se aktuálně nic neděje, nebo ano? Největší propagátor (Asus) z toho vycouval, ostatní buď nic nebo jen přicmrdávají.
   Navíc z pohledu Windows je asi trochu otázka, jaký je vlastně osud Intel Atom SoC.

   • lerion (neregistrovaný)

    Jiste, proc kupovat tablet s plnohodnotnymi Windows, kdyz tu mame Android N, ktery umi ukazat dve okynka…

   • dejv (neregistrovaný)

    @lerion: Proc? Protoze mit na tabletu desktopovy system je nesmysl

   • dejv: přesně tak, tablet s Windows je blbost samozřejmě, protože drtivá většina tabletů je na konzum. A s PC či notebooky se Windows tablety prostě rovnat nemohou, já dělám na PC práci, potřebuju mašinu, na hledání min mi stačí stará Nokie.

   • A ako konkrétne bráni tablet s Win konzumu obsahu?

   • Zaklinac: To téma je úplně stejné jako u W10M. Apky. Resp. jejich nedostatek. Co konzumuješ na laptopu nebo desktopu v prohlížeči (výkon, HID, monitor) nefunguje na mobilu/tabletu. Kdyby jsi měl nějakou praxi, přijdeš na to velmi rychle:)

   • Zaklinac: Jo ty ses ptal konkrétně. Tak co třeba HorizoGO? Na Androidu/iOS nativní apka (žádné šaškování s Silverlightem, akcelerací přes GPU, kompatibilitou browseru,….), na jeden čudl poslání obrazu přes Chromecast. Je to dost konkrétní?:)

   • Uni: Neviem, čo to je, úprimne. Na Win je zas skvelý napr. TubeCast. Je to niečo podobné? Tak zas konzum si ja predstavujem skôr browsovanie, FB, Twitter, videá, hudba, správy…

   • Zaklinac: Jen „drobnost“ IPTV od UPC:) A obávám se, ani jiné společnosti s touto službu nebudou úplně „Windows Store pozitivní“. Tedy něco strašného tam snad vyprdla ČT před lety. Takže si asi rovnou IPTV komplet škrtneme co?;)

   • uni: Mas pravdu, IPTV si na Windows platforme mozme komplet skrtnut (a takisto aj vela dalsich veci). Osobne sice vyuzivam Netflix, ktory s W10 nema problem, ale Magio GO by som si kvoli sportovym kanalom rad zaplatil a nemozem. No co, ocividne Telekomu smrdia moje peniaze, tak si anglicku aj spanielsku ligu streamujem zdarma.

   • Jan (neregistrovaný)

    Stacilo mi, ked na mna Windows 10 vybehol s hlaskou ktoru som nemohol odklepnut bez pripojenia klavesnice. Ja som voci tomu systemu na tablete mal xy vyhrad vzdy, to pripustam, ale toto bola posledna kvapka.

   • Take sa mi teda fakt este nestalo :D a to pouzivam windows v tablete uz 2 roky.
    Windows s Androidom/iOS mi pride stale ako zbytocnosť, kedze to iste čo ten tablet dokaže aj smartfon..

   • l0lz: Ne vždy, např. pokud je responzivní web, tak se na mobilu zobrazuje v kompaktním zobrazení a nic s tím nic nenaděláš (pokud web nemá uživatelskou volbu). Na tabletu se pak nahodí „Dekstop“ rozvržení. Některý weby jsou v kompaktním nepoužitelné (vina webu, ne mobilu). Pak je člověk za tak „roztažený Android/iOS“ rád. No a pak je tu ten evergreen s mobilními apkami, viz i zrovna toto vlákno že:)
    Naopak mi přijde zbytečný matlací PC, ergonomie (a výkon, pokud se mohutně nezaplatí) je stále mizérie, co jde, prostě přesunu na přístup k desktopu, na tabletu jen opravdu minimum a mizerně. Radši ten roztažený mobil:)

 4. kujon (neregistrovaný)

  A s iP SE by zaznamenali ještě daleko větší úspěch, kdyby to šlo první dva měsíce vůbec koupit. Někdy do konce května jak v celém Hong Kongu, Číně, tak i v USA to nebylo možné v kamenném obchodě koupit.

 5. jmenopriezvisko

  JP23:

  Haha srovnávat iPhone se skoroHD rozlišením s věčně lagujícím S7 s příšernou nadstavbou TouchWiz může jen naprostý hlupák.

  Lepší srovnání OnePlus3 64GB 6GB RAM FullHD a iPhone 6S Plus 64GB 2GB RAM FullHD.

  1)
  OnePlus3 64GB price 399$
  iPhone 6S Plus 64GB price 849$

  OnePlus3 je v 90% všech činností rychlejší než iPhone 6S Plus, který má akorát rychlejší game loading. OnePlus3 stojí méně než polovinu ceny srovnatelného iPhone.

  Za ty peníze by měl být iPhone 6S Plus minimálně dvakrát lépe optimalizovaný, dvakrát rychlejší a vydržet alespoň dvojnásob času provozu na baterii.

  OnePlus 3 VS Apple iPhone 6S Plus – Speed Test! (…: [odkaz]

  2)
  „iPhone je daleko nejvíc nejspolehlivější telefon, je nejvíc dotažený do detailu a máte 100% jistotu sw updatu v den vydání. Tohle Vám nikdo jiný nedá. Google má HW u prdele, Nexusy se s iPhony nedají srovnávat ani z legrace. Tohle pocítite v praxi denně:“

  O té 100% jistotě update nech vyprávět miliony uživatelů iPad, které updatem poslal Tim homokládka Cook do bootloop. Pak se zeptej lidí, kterým bricknul iPhone díky Error53 a 57.

  3)
  „iPhone je daleko nejvíc nejspolehlivější telefon, je nejvíc dotažený do detailu…“

  Čověče v čem je iPhone nejvíc dotažený do detailu přesně?

  Máš na mysli, že oproti Nexus 6P má jen mono reproduktor?
  Nebo považuješ za detailní ten skoroHD panel s 1 000 000 pixelů u iPhone 6S či 700 000 u SE oproti 3 600 000 pixelů Nexus 6P?
  Nebo ten detail, že neumí ani posílat a přijímat soubory via BT?
  Nebo ten detailně průměrný zvuk z levného čínského chipu?
  Nebo ty detailní plastové předěly antén?
  Co detailně pomalé TouchID první generace modelu SE?
  Nebo absence podpory kodeku AptX a nemožnost poslouchat hudbu v lepší kvalitě na lepších sluchátkách než lowend Beats?
  Nebo to jak výtečně je iPhone voděodolný?

  PS
  Když píšeš o srovnání Nexus s iPhone, proč přidáváš video se Samsungem, které navíc s aktualizací iOS nijak nesouvisí, nedošlo ti, že 100% jistotu aktualizace mají všechny telefony v okamžiku zveřejnění ROM na webu výrobce demagogu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).