Domů » Bleskovky » iPhone Xs v testech DxOMark: našel Huawei P20 Pro svého přemožitele?

iPhone Xs v testech DxOMark: našel Huawei P20 Pro svého přemožitele?

Server DxOMark přinesl detailní test fotoaparátu nového iPhone Xs. Výsledné skóre činí impozantních 105 bodů. Z hodnocení vyplývá, že vlajková loď společnosti Apple předčila všechny své konkurenty až na jednoho. Králem žebříčku i nadále zůstává Huawei P20 Pro (recenze) se třemi kamerami. Na třetím místě zůstává HTC U12+ (recenze), čtvrtá příčka aktuálně patří Samsungu Galaxy Note 9 (recenze).

iPhone Xs obsadil druhé místo, první zůstává Huawei

DxOMark hodnotí kamery podle kvality fotografií i videa. Výsledný verdikt je kombinací jednotlivých naměřených hodnot. Testovaný iPhone Xs Max výrazně předčil svého předchůdce, loňský iPhone X si totiž vysloužil „pouhých“ 97 bodů. Autoři recenze uvádějí, že i když testovali pouze model Xs Max, od fotoaparátu u modelu Xs lze očekávat prakticky stejné výsledky. Nejzásadnějších vylepšení se fotoaparát dočkal po stránce software. Autoři recenze však uvádí, že i z hlediska hardware došlo k mírnému pokroku.

Jak v testu dopadly fotografie? Pokud pomineme slabší zoom, vedou si nové iPhony skutečně dobře. Za focení udělil DxOMark 110 bodů. O poznání hůře dopadla kvalita videí. Telefon si nedokázal příliš poradit s vyvážením bíle barvy v interiérech. Za dobrých světelných podmínek však podal solidní výkon.

iPhone Xs vs. iPhone X: porovnali jsme fotoaparáty. Jak velké jsou rozdíly?

Za videa si Xs Max vysloužil 96 bodů. Pochvalu si odnesla také rychlost snímače, ve které iPhone nad konkurencí exceluje. Tento faktor se však ve výsledném hodnocení neodrazil.

iPhone Xs Max: camera demo (4K, 60 fps)

V průběhu zítřka se na SMARTmanii můžete těšit na srovnávací článek, ve kterém porovnáme kvalitu fotoaparátů u iPhone Xs a Samsungu Galaxy Note 9. DxOMark je velmi zajímavá metodika, ale na reálných snímcích vám ukážeme, že čísla nejsou vše.

Žebříček DxOMark v říjnu 2018
Žebříček DxOMark v říjnu 2018

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments