Domů » Bleskovky » iPhone Xs v testech DxOMark: našel Huawei P20 Pro svého přemožitele?

iPhone Xs v testech DxOMark: našel Huawei P20 Pro svého přemožitele?

Server DxOMark přinesl detailní test fotoaparátu nového iPhone Xs. Výsledné skóre činí impozantních 105 bodů. Z hodnocení vyplývá, že vlajková loď společnosti Apple předčila všechny své konkurenty až na jednoho. Králem žebříčku i nadále zůstává Huawei P20 Pro (recenze) se třemi kamerami. Na třetím místě zůstává HTC U12+ (recenze), čtvrtá příčka aktuálně patří Samsungu Galaxy Note 9 (recenze).

iPhone Xs obsadil druhé místo, první zůstává Huawei

DxOMark hodnotí kamery podle kvality fotografií i videa. Výsledný verdikt je kombinací jednotlivých naměřených hodnot. Testovaný iPhone Xs Max výrazně předčil svého předchůdce, loňský iPhone X si totiž vysloužil „pouhých“ 97 bodů. Autoři recenze uvádějí, že i když testovali pouze model Xs Max, od fotoaparátu u modelu Xs lze očekávat prakticky stejné výsledky. Nejzásadnějších vylepšení se fotoaparát dočkal po stránce software. Autoři recenze však uvádí, že i z hlediska hardware došlo k mírnému pokroku.

Jak v testu dopadly fotografie? Pokud pomineme slabší zoom, vedou si nové iPhony skutečně dobře. Za focení udělil DxOMark 110 bodů. O poznání hůře dopadla kvalita videí. Telefon si nedokázal příliš poradit s vyvážením bíle barvy v interiérech. Za dobrých světelných podmínek však podal solidní výkon.

iPhone Xs vs. iPhone X: porovnali jsme fotoaparáty. Jak velké jsou rozdíly?

Za videa si Xs Max vysloužil 96 bodů. Pochvalu si odnesla také rychlost snímače, ve které iPhone nad konkurencí exceluje. Tento faktor se však ve výsledném hodnocení neodrazil.

iPhone Xs Max: camera demo (4K, 60 fps)

V průběhu zítřka se na SMARTmanii můžete těšit na srovnávací článek, ve kterém porovnáme kvalitu fotoaparátů u iPhone Xs a Samsungu Galaxy Note 9. DxOMark je velmi zajímavá metodika, ale na reálných snímcích vám ukážeme, že čísla nejsou vše.

Žebříček DxOMark v říjnu 2018
Žebříček DxOMark v říjnu 2018

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

18 komentářů

 1. Až otestuji LG V40, tak P20 pro bude hned na 2.miste.

  • Hahahahahhahah, sorry ale LG je ve fotoaparatech krome manualni nastaveni a wide-angle sekundarni kamery celkem mizerie oproti ostatnim vlajkovkam..

  • Jo ani bych neřekl LG V40 zatápí konkurenci jak nic.

  • Koukni na nektery z videi o V40. Ty fotky by byly hruza i na minuly rok..

  • Jo za Mate 2 pro ;-)

  • Oprava Mate 20 pro

  • No nevím jak brát tohle, ale i bych tomu věřil.
   [odkaz]

  • Blbost kde by to vzali a zas neotestovali LG.

  • Xzeite nevěř všemu protože se vážně jedna o fake, tohle mi napsali přímo z DxO: Dear Martin,
   As we already metionned on our social network platforms, several media outlets have posted a photoshopped screenshot of our DxOMark ranking including some untested devices, such as the OnePlus 6T, iPhone XR and Google Pixel 3. Please note that these scores have not been leaked but are faked. We will test all upcoming devices as soon as possible and update our ranking accordingly.
   For you info, DxO and DxOMark Image Labs are two independent and separate companies.
   Regards,

  • tak sranda bude, až teda všechny ty mobily otestují a z tý fake news se stane realita … MATE 20 PRO RULEZ!!!!!!!!!!

  • Martin (neregistrovaný): myslel jsem si to :-)

  • … no, dle prvních recenzí je foťák u LG V40 nedotažený průser …

   [odkaz]

  • Jo oni otestuji pár snímků a už ví že je to průser, ale že na jiných serverech LG V40 chválí za foťák.

  • chválí celkový setup foťáků … 3 čočky – normální – širokáč a zoom. v podstatě ideální nastavení … bohužel výsledná kvalita fotek, co z toho leze, prostě na špičku nemá … ale třeba to dá pořešit softwarově novým firmwarem …

   [odkaz]

  • Presne tak. Je urcite super mit takhle 3 fotaky, ale u LG je to proste naprosto nedotazene. Na SW update bych fakt u LG nespolehal..

 2. Tyto testy mi připadají jako jeden velký zaplacený marketing. Ano, Huawei fotí dobře – ale pokud do hodnocení spadá i video, tak tohle zcela jistě není na první místo. Videozáznamy ze všech mobilů Huawei jsou doslova katastrofální a jsou to takové ty typické videa „z mobilu“, na které se moc nedá dívat. Nechápu ani to, proč je Note 9 na 4.místě. Agresivní postprocessing, přesaturované barvy, „radioaktivní zelená“ a často to barevně hodně ujíždí oproti realitě..
  Kdo dá více peněz, ten je více lepší?!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).