iPhone Xr se pyšní titulem nejlevnějšího telefonu, který letos Apple představil. I tak je ale tohle označení trochu zkreslené, protože 22 490 Kč, za kterých startuje základní 64GB varianta, lze označit jakkoliv, ale levně rozhodně ne.
Přesto se jedná o telefon, kterému je předurčován obrovský úspěch. Má skvělou výbavu, je odolný vůči vodě, dobře fotí a navíc je dostupný v pestrých barevných variantách, na které budou slyšet především mladší uživatelé. Kromě klasické černé a bílé iPhone Xr pořídíte také v modré, žluté, korálově červené a rudé (série Product Red).
iPhone Xr: videorecenze
Líbí se vám naše tvorba? Nenechte si ujít naše další videa a přihlaste se k odběru našeho YouTube kanálu.
iPhone Xr disponuje 6,1″ LCD displejem s typickým výřezem. V něm se skrývá Face ID, které se definitivně stalo novým standardem Applu pro odemykání přístrojů. Jedná se o vylepšenou verzi, identickou s tou v iPhone Xs a Xs Max (recenze).

Zobrazovací panel má rozlišení 828 x 1792 px, což je o něco méně, než na co jsme zvyklí u konkurence s Androidem, ale ruku na srdce – při běžném pohledu jednotlivé pixely nemáte šanci vidět a obraz je pěkně jemný. Apple jej nazývá „Liquid Retina“ a tvrdí, že jde o nejpokročilejší LCD v telefonu. Nechybí podpora funkce True Tone a novinky Haptic Touch. Ta umožňuje například rychlejší ovládání fotoaparátu.
Systém, čipset a konstrukce
Rozměry: 150,9 × 75,7 × 8,3 mm, hmotnost: 194 g, zvýšená odolnost: IP67
Displej, konektivita a baterie
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), GPS: , konektor: Lightning
Baterie: 2942 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:
Fotoaparáty
iPhone Xr pod taktovou nabušeného čipu A12 Bionic
V útrobách iPhone Xr najdeme nový procesor A12 Bionic, díky němuž i tento model zvládne všechny „parádičky“ svých dražších sourozenců. Nový 7nm čip také pomohl snížit energetickou náročnost a iPhone Xr tak vydrží na jedno nabití zhruba o 90 minut déle, než iPhone 8 Plus.
Schopnosti nového čipsetu oceníte zejména při fotografování. Velmi efektní je například možnost měnit hloubku ostrosti po pořízení snímku, či vylepšený portrétní režim, který ale oproti iPhone Xs nedovolí fotit jiné objekty, ale pouze osoby. Přesto jsou výsledky zcela srovnatelné s iPhonem Xs, a v textové recenzi vám dokonce ukážeme pár scén, kde Xrko selfíčka pořídilo v lepší kvalitě než vlajkový iPhone Xs.
Zadní fotoaparát je u iPhone Xr omezen pouze na jednu čočku, ale i tak jsou výsledky více než uspokojivé. A pokud nevyžadujete dvojnásobný optický zoom, nebude vám absence druhého objektivu nijak chybět. Hardwarově se totiž jedná o identický širokoúhlý fotoaparát, který najdeme u iPhone Xs. K dispozici tedy máte 12Mpx snímač s optickou stabilizací a světelností f/1.8.
Za zapůjčení telefonu na test děkujeme iWant.cz, kde si nové iPhony můžete zakoupit.
Pokud máte k iPhone Xr nějaké dotazy, využijte prostoru v komentářích. Budeme se vám na ně snažit odpovědět v připravované textové recenzi. Náš test vlajkového iPhone Xs (Max) naleznete zde, recenzi letošních Apple Watch Series 4 si můžete přečíst zde.