Domů » Bleskovky » iPhone SE Plus: komponenty modelu X v kompaktnějším provedení?

iPhone SE Plus: komponenty modelu X v kompaktnějším provedení?

Před nějakou dobou jsme vás informovali o tom, že se chystá nová verze kompaktního iPhone, která bude přímým nástupcem modelu SE. A ačkoli se nyní vše točí kolem modelů 8, 8 Plus a X, fanoušci kompaktních zařízení nedávno přišli s konceptem, nad kterým zůstala viset brada i nám. V návrhu jsou použity všechny klíčové komponenty iPhone X, vsazeny jsou však do mnohem kompaktnějšího provedení iPhone 5S/SE.

Nemůžeme se zkrátka ubránit pocitu, že přesně takové zařízení bychom chtěli ve svých kapsách. Koncept byl pojmenován jako iPhone SE Plus a nese kompaktní provedení původního modelu SE, avšak s vlastnostmi nového modelu X.

Displej by měl mít úhlopříčku 4,7″ a i zde bychom se mohli dočkat OLED panelu, dalším z lákadel by mohla být rovněž technologie Face ID, a to včetně stejného „vykrojení“ displeje, jako u modelu X. Fotografy zajisté potěší přítomnost duálního fotoaparátu, uživatele hledající maximální množství výkonu pak čip A11 a celé 3 GB RAM. Tělo by zde však mělo zůstat kovové, přišli bychom tedy o možnost bezdrátového nabíjení. Celý koncept si také můžete prohlédnout na detailním videu.

CURVED/labs: iPhone SE Plus aka the forgotten iPhone

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

12 komentářů

 1. A nemohlo by sa to volat iPhone SE X? :D

 2. Takových telefonů si můžu vysnít dvanáct do tuctu. Upřímně mi přijde, že tyhle snílky platí přímo Apple, aby se celý rok neustále někdo těšil na další model, i když ani ten současný model se ještě ani nedostal do prodeje.

 3. Smartmaaaania. Admini.

  Neviem sa prihlásiť z iPhone na fórum, lebo píše že som vraj prekročil pokusy o prihlásenie. Problém je že na iOS nezobrazí ten kontrolný obrázok. Prosím vás kuknite sa na to.

  Ďakujem

 4. Tohle je přesně telefon, který bych okamžitě pořídil. Mohl by se nad tím Johny Ive zamyslet a něco takového vytvořit. Ideální velikost, skvělý foťák. Super. Nakonec dle mého iPhone 5, 5s a SE jsou designově nejhezčí telefony v celé řadě iPhonů.

 5. Jeremy Eric Nowak

  jenze v tomhle pripade by sla cena dost nahoru.. a vzhledem k tomu jakej je problem s dodavkama LCD a FaceID pro Xko, tak budou radi kdyz pokryjou vyrobu toho, natoz to cpat do SE =D

 6. Teď ještě taková drobnost – přesvědčit Apple, aby to začal vyrábět :-) :-)
  Líbilo by se mi to, ale asi budeme mít smolíka…

 7. To by byl nejkrasnejsi iPhone v historii ????????

 8. Spis bych uvital bezdratove nabijeni a vypustil face ID, odemykani prejetim pres obrazovku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).