Domů » Bleskovky » Chystá se kompaktní iPhone. Dočkat bychom se měli na začátku příštího roku

Chystá se kompaktní iPhone. Dočkat bychom se měli na začátku příštího roku

Současná generace iPhonu SE je tu s námi již nějaký ten pátek, a tak se logicky nabízí otázka, zda se někdy dočkáme případného nástupce. Donedávna vypadala pro nový malý model situace velmi bídně, nejnovější zprávy však hovoří o tom, že je skutečně v přípravě a nemuseli bychom na něj čekat příliš dlouho. Informoval o tom deník Focus Taiwan.

Menší iPhone je oblíben především u uživatelů, kteří chtějí výkonný, přitom však skladný smartphone, bonusem je pak výrazně nižší pořizovací cena. Podle nejnovějších informací bychom se nového zmenšeného modelu mohli dočkat v prvním kvartálu roku 2018 a jeho výroba by měla být kompletně přesunuta do Indie, kde se již dnes z větší části vyrábí současná generace. Mezi prvními zeměmi, kde by se měl nový model začít prodávat, najdeme právě Indii.

Recenze iPhone SE: Vstupenka do světa nakousnutého jablka

Druhá generace iPhonu SE by měla být poháněna systémem iOS 11, zde se tedy velké překvapení nekoná. Co se týče procesoru, měl by výběr padnout na čip A10, který najdeme v současných modelech iPhone 7 a 7 Plus. Dojde zde tedy k razantnímu navýšení výkonu oproti současné generaci, která využívá čip A9 z iPhonu 6S a 6S Plus. Vnitřní paměť by měla dosahovat hodnot 32 a 128 GB. Zadní fotoaparát by měl pořizovat snímky v rozlišení 12 Mpx, přední kamerka pak s rozlišením 5 Mpx. Úspěch nové generace malého modelu závisí především na tom, jak se Apple rozhodne nacenit chystaný iPhone 8, není však pochyb o tom, že si své fanoušky vždy najde.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

4 komentářů

  1. Malých a výkonných mobilů by se mělo dělat víc.

  2. Vždyť jste ještě nedávno tvrdili, že vyjde na konci srpna ne?

    • Tvrdilo se, že SE už nebude mít nástupce, že bude na konci srpna, že budou letos všechny nové iPhone nebo jako zde nyní, příští rok.
      Jinými slovy, vědí hov… ale furt o nich musíme číst.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).