Domů » Bleskovky » Nové střípky o iPhone SE: 12Mpx fotoaparát, záznam 4K videa a 16GB paměť

Nové střípky o iPhone SE: 12Mpx fotoaparát, záznam 4K videa a 16GB paměť

Už v pondělí bude představen nový iPhone, který opět vrátí úhlopříčku displeje na 4″, tedy na úroveň modelů 5, 5s a 5c. Původně se spekulovalo, že i chystaná novinka ponese v názvu číslovku 5, uniklá fotografie zad čínské krabičky však odhaluje jméno iPhone SE.

iphonesebox

Záda balení obsahují i několik informací o výbavě – telefon bude dostupný (mimo jiné) ve variantě s 16GB vnitřní pamětí a bude podporovat sítě LTE, a platby Apple Pay skrze NFC. V krabičce se mají dále nacházet sluchátka EarPods a Lightning kabel pro nabíjení. I zbytek výbavy by měl být podobný současné generaci iPhonů 6s – telefon má pohánět čipset Apple A9 a má dostat stejný 12Mpx fotoaparát se schopností zaznamenávat video ve 4K rozlišení. Apple tento týden údajně natáčel v New Yorku promo video, které má propagovat právě záznam videa s vysokým rozlišením.

iphonecamera

Jediným ústupkem iPhonu SE oproti modelům 6s a 6s Plus tak má být absence 3D Touch displeje. Odhadovaná cena zmenšeného iPhonu se očekává mezi 400 – 500 dolary (9 600 – 12 tisíc korun bez DPH). Společně s iPhonem SE má být v pondělí představen nový 9,7″ iPad Pro a nové varianty současných Apple Watch. Tisková konference začne díky posunu času netradičně v 18:00 namísto obvyklých 19:00.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments