Domů » Bleskovky » iPhone jako pravítko? S aplikací MeasureKit to není žádný problém

iPhone jako pravítko? S aplikací MeasureKit to není žádný problém

Apple vydal novou verzi svého operačního systému iOS 11, která obsahuje technologii ARKit využívající rozšířené reality ke snímání okolí. ARKit umožňuje implementaci virtuálních reality do té skutečné, na podobném principu fungují například HoloLens od Microsoftu, či Tango od Googlu. Nová aplikace, která využívá technologie ARKit, se nazývá AR MeasureKit. Na videu ukazuje, co všechno umí.

MeasureKit — The best AR ruler app

AR MeasureKit nabízí zajímavé praktické využití rozšířené reality. Nabízí například měření vzdálenosti, úhlů, odhad výšky postavy nebo třeba vodováhu. Zdarma můžete využít pouze pravítko, za poplatek 89 Kč se odblokují zbylé možnosti využití.

‎MeasureKit - AR Ruler Tape
‎MeasureKit - AR Ruler Tape
Autor: Rinat Khanov
Cena: 79,00 Kč+

Aplikace funguje spolehlivě a přesně, avšak i ji někdy trápí problémy s neschopností zaměřit body a neukazuje pak úplně správné hodnoty. Každopádně se jedná o zajímavou praktickou aplikaci, se kterou si můžete přibližně změřit věci u vás doma. Snad vývojáři budou nadále vyvíjet aplikace, které budou využívat ARKit a my se tak dočkáme dalšího zajímavého využití rozšířené reality

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments