Domů » Bleskovky » iPhone jako pravítko? S aplikací MeasureKit to není žádný problém

iPhone jako pravítko? S aplikací MeasureKit to není žádný problém

Apple vydal novou verzi svého operačního systému iOS 11, která obsahuje technologii ARKit využívající rozšířené reality ke snímání okolí. ARKit umožňuje implementaci virtuálních reality do té skutečné, na podobném principu fungují například HoloLens od Microsoftu, či Tango od Googlu. Nová aplikace, která využívá technologie ARKit, se nazývá AR MeasureKit. Na videu ukazuje, co všechno umí.

MeasureKit — The best AR ruler app

AR MeasureKit nabízí zajímavé praktické využití rozšířené reality. Nabízí například měření vzdálenosti, úhlů, odhad výšky postavy nebo třeba vodováhu. Zdarma můžete využít pouze pravítko, za poplatek 89 Kč se odblokují zbylé možnosti využití.

‎MeasureKit - AR Ruler Tape
Cena: 79,00 Kč+

Aplikace funguje spolehlivě a přesně, avšak i ji někdy trápí problémy s neschopností zaměřit body a neukazuje pak úplně správné hodnoty. Každopádně se jedná o zajímavou praktickou aplikaci, se kterou si můžete přibližně změřit věci u vás doma. Snad vývojáři budou nadále vyvíjet aplikace, které budou využívat ARKit a my se tak dočkáme dalšího zajímavého využití rozšířené reality

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

5 komentářů

  1. Hodně doufám, že vznikne aplikace co bude umět změření objemu objektů.
    Tu bych hodně potřeboval.

  2. Zkoušel už někdo nějakou takovou appku? Zajímaly by mě praktické zkušenosti.

    • Moc dobře to nefunguje.

    • Funguje to dobře pokud jsou dobrý podmínky a zapneš si pomocný body podle kterých poznáš co telefon vidí a podle toho dokážeš určit jestli hodnota co to ukáže je reálná. Na první pokus dobrý.

  3. Ale Len pre iOS 11. A to si na fon ešte určite nedam

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).