TOPlist

iPhone 8 způsobuje v Apple paniku: vývoj prý nejde podle představ

Pokud se vyplní všechny spekulace, měl by Apple letos na podzim představit celkem tři modely iPhonu – pokračovatele loňských modelů 7 a 7 Plus, a pak revoluční iPhone 8 s bezrámečkovým displejem a dalšími specialitami. Apple je ale zřejmě u tohoto modelu s myšlenkami dále, než mu dovolují současné technologie.

Ilustrační obrázek

Podle novináře Marka Sullivana, který se odvolává na zdroje přímo z Apple, způsobuje iPhone 8 v Cupertinu velkou paniku, zejména v řadách inženýrů a designérů. Očekávání z výročního iPhonu jsou obrovská, a zatím se zdá, že v Apple nemají vyřešených několik poměrně podstatných bodů, a to jak hardwarových, tak softwarových. Nový iPhone má například dostat schopnost bezdrátového nabíjení akumulátoru (patrně založeného na technologii Qi), ovšem tato funkce prý bude po zahájení prodeje blokována a odemknuta až později softwarovým updatem. Podobně to například Apple provedl loni s portrétním režimem u iPhone 7 Plus.iPhone 8 s iOS 11Nepřehlédněte

Nejlepší Apple analytik na světě předpovídá: TOP 10 věcí na iPhone 8

Vrásky na čele Applu dělá i nový 3D senzor pro autentizaci uživatele, který by měl zcela nahradit tlačítko Touch ID se čtečkou otisků prstů (více informací), byť zdroje blízké Markovi Sullivanovi tvrdí, že nakonec pod displejem tlačítko zůstane. Tak jako tak Apple potřebuje ladit software k novému 3D senzoru, který je prý hardwarově připraven, avšak software musí zajistit maximální spolehlivost – skener bude totiž sloužit i např. pro ověřování plateb Apple Pay. Gigant z Cupertina měl v plánu integrovat čtečku otisků přímo do displeje telefonu, ale nakonec musel (stejně jako ostatní výrobci) dát této myšlence ještě čas, až dozraje technologie.Nepřehlédněte

iOS 11 prozradil řadu novinek o iPhone 8: na co se můžeme těšit?

Nový iPhone bude vybaven OLED displejem od Samsungu, ten však nestihne pokrýt veškerou poptávku, a tak může být nabídka telefonů v počátku omezená. Apple si údajně pro letošek objednal 45 milionů panelů, korejský gigant jich ale do září pro potřeby Apple stihne vyrobit jen 4 miliony. Je tak možné, že iPhone 8 bude představen později, případně bude odložen start jeho prodejů.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku