Cena:

Překvapení: iPhone 8 prý nebude mít žádnou čtečku otisků prstů

Qualcomm v minulém týdnu představil svoji variantu ultrazvukové čtečky otisků prstů zabudované přímo pod sklem displeje (více informací), na trh s ní ale půjde až v roce 2019. Tato technologie byla dosud očekávána mnohem dříve, ať už v podání Applu či Samsungu, zatím to však vypadá, že i tito giganti zatím nejsou připraveni na její uvedení.

Ilustrační obrázek

Samsung před nedávnem přiznal, že chystaný tabletofon Galaxy Note8 čtečku otisků zabudovanou v displeji nedostane, stejné zprávy nyní přicházejí z Číny v souvislosti s iPhonem 8. Podle analytika Ming-Chi Kua má Apple s touto technologií technické problémy, a proto se překvapivě rozhodl budoucí vlajkový iPhone čtečkou otisků prstů nevybavit vůbec. Funkce domovského tlačítka má být řešena softwarově, o autentizaci uživatele se pak má starat zcela nový 3D skener obličeje.Nepřehlédněte

Výrobci komponent: iPhone 8 dostane bezdrátové nabíjení a 3D selfie kameru

Ten bude umístěn ve výřezu v horní části displeje, který bude vyrobený technologií OLED. Zobrazovač má mít úhlopříčku 5,8″ a bude příkladně vyplňovat celou čelní stranu – iPhone 8 má být dokonce rekordmanem v jejím procentuálním využití. Díky tomu mají být jeho půdorysné rozměry podobné těm, jaké má současný iPhone 7 se 4,7″ displejem. Chystaný iPhone má mít ocelové šasi a skleněná záda, 3 GB RAM a paměťové varianty 64 a 256 GB. O napájení se stále bude start Lightning konektor, bude však doplněný o některé obvody USB-C pro rychlejší napájení.

Společně s iPhonem 8 má Apple na podzim představit i pokračovatele současných modelů, iPhone 7s a 7s Plus, které mají mít LCD displeje a tradiční design, tedy patrně i s klasickým Apple ID tlačítkem. Tyto modely dokonce mohou jít do prodeje dříve než iPhone 8, neboť se spekuluje, že má Apple problémy s dodávkami OLED panelů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.