Domů » Bleskovky » Nejlepší Apple analytik na světě předpovídá: TOP 10 věcí na iPhone 8

Nejlepší Apple analytik na světě předpovídá: TOP 10 věcí na iPhone 8

Apple před několika dny oslavil velké výročí, respektive spíše jeho slavný iPhone. Přesně 29. června 2007 se ve Spojených státech začala prodávat první generace iPhonu, který zcela změnil paradigma trhu se smartphony. Právě k desátému výročí má gigant z Cupertina představit ikonický model s revolučním designem a vychytanými funkcemi. Prozatím sice neznáme oficiální název zařízení, protože se Apple snaží udržet revoluční projekt pod pokličkou, ale spekuluje se o tom, že se bude jmenovat iPhone 8.

Ming-Chi Kuo patří mezi nejrespektovanější Apple analytiky na světě
Ming-Chi Kuo patří mezi nejrespektovanější Apple analytiky na světě

Zhruba tři měsíce před tradičním představováním vlajkových lodí kalifornské společnosti, které bývá zpravidla v září, jeden z nejlepších analytiků, a co se týče Applu, tak zřejmě vůbec ten nejlepší – Ming-Chi Kuo zveřejnil seznam deseti předpovědí o iPhone 8, iPhone 7s a iPhone 7s Plus.

Letos přijdou tři iPhony

V druhé polovině tohoto roku Apple odhalí tři nové modely iPhonu, a to aktualizované verze současných sedmiček s LCD displeji a výroční model s OLED displejem a zbrusu novým designem.

iPhone 7, iPhone 8 a iPhone 7 Plus
iPhone 7, iPhone 8 a iPhone 7 Plus

Displej všude, kam se podíváš

Už dlouhé měsíce se diskutuje o tom, že iPhone 8 bude disponovat displejem přes celou přední stranu, čímž by se podle analytika stal prvním smartphonem na trhu s nejvyšším poměrem obrazovky vůči přední straně.

Virtuální domovské tlačítko

Doposud jsme byli zvyklí na fyzické domovské tlačítko, které by mělo u iPhonu 8 zmizet. Apple by měl vsadit na virtuální domovské tlačítko, avšak bez čtečky otisků prstů. Údajně by iPhone 8 neměl mít Touch ID vůbec, protože technologie Applu ještě není natolik dokonalá, aby ji integroval do displeje.

3D skener namísto čtečky otisků prstů?

Skener otisků prstů by měla nahradit jiná biometrická technologie, a to 3D skener pro rozpoznávání obličeje.

Jak to bude s operační pamětí?

Více operační paměti (3 GB) RAM by měly mít iPhone 8 a iPhone 7s Plus, a to kvůli duální kameře. Zatímco menší iPhone 7s by měl mít pouze 2 GB RAM.

A co vnitřní úložiště?

Všechny tři modely budou dodávány s 64GB a 256GB úložištěm.

Rychlé nabíjení a konektor

Zároveň si zařízení ponechají Lightning port, ale nabíjecí kabel bude disponovat namísto USB portem USB-C portem a podporou rychlého nabíjení.

Nové barevné varianty?

Nikoliv, s žádnými novými barvami se nepočítá. Opět bychom se měli dočkat růžově zlaté, zlaté, stříbrné, černé, temně černé a zřejmě i červené.

iPhone 8 s iOS 11 na jednom z nejpovedenějších konceptů
iPhone 8 s iOS 11 na jednom z nejpovedenějších konceptů

Kdy se dočkáme představení?

Ming-Chi Kuo si myslí, že Apple v září sice představí všechny tři modely, ale ten jubilejní se do prodeje dostane až později.

Počty prodaných kusů

Poslední předpovědí analytika je, že se prodá 80 až 85 milionů nových iPhonů během fiskálního období 2017, přičemž polovinu z tohoto počtu budou tvořit iPhony 8 a druhou polovinu iPhony 7s a 7s Plus.

Michaela Brázdilová

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).