Domů » Bleskovky » iPhone 8 v testu odolnosti: jak odolá škrábancům, ohni a ohybu?

iPhone 8 v testu odolnosti: jak odolá škrábancům, ohni a ohybu?

Máme tu další videotest youtubera JerryRigEverything, tentokráte jeho tradiční tortuře ostrými předměty, ohni a ohybu odolával nový iPhone 8. Jak si v testu vedl?

iPhone 8 Durability Test - BEND TEST - Glass Scratch Video!

Apple u nových iPhonů vyměnil kovová záda za skleněný panel, který má být údajně nejodolnějším v celé konkurenci skleněných smartphonů. Jeho mechanickou odolnost ale bude zapotřebí prověřit testy na pád z výšky, ty však JerryRigEverything až na výjimky nedělá. V odolnosti vůči poškrábání si iPhone 8 vedl podobně jako konkurence – do odolného skla se zahryzne teprve hrot s Mohsovou tvrdostí 6 a vyšší.

Zklamání přinesla čočka zadního fotoaparátu, která je podle materiálů Apple kryta safírovým sklem, ale nevykazuje vyšší odolnost než ostatní skleněné části. Opakuje se tak stejná písnička, jako u loňských sedmičkových iPhonů (více informací). Skutečnou odolnost syntetického safíru prokázal například smartphone HTC U Ultra, ten však měl zase potíže se samotnou mechanickou odolností jako celek.

Safírová verze HTC U Ultra míří do Evropy: vyplatí se připlácet za odolnost?

iPhone 8 disponuje klasickým LCD displejem, to znamená, že po kontaktu s ohněm jednotlivé pixely zčernají, za nedlouho se však uzdraví. V posledním testu na ohyb obstál iPhone 8 na výbornou a aféra bendgate se jej týkat nebude. iPhone 8 je tak velmi solidně zpracovaný kus hardwaru, díky čemuž se může chlubit i zvýšenou odolností vůči vniknutí vody. Jak je utěsněn, a jak jsou do jeho těla vměstnány všechny komponenty, se můžete přesvědčit v rozborce na dalším videu.

iPhone 8 Teardown! - Screen and Battery Replacement Video

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).