Cena:

iPhone 8 přijde se speciálním ovládacím prvkem. Máme pro vás nové obrázky

Zatímco o Samsungu Galaxy S8 už víme téměř vše, iPhone 8 zatím zůstává zahalený řadou tajemství. Přesto ve spojení s ním bývá často skloňován bezrámečkový design, který je trendem letošního roku. Před nedávnem jsme vám přinesli vůbec první konceptové rendery nového iPhone, které vytvořil maďarský designer Gabor Balogh na základě doposud sesbíraných informací. Na jeho výsledek se“ >

Nepřehlédněte

se“>Kéž by takto vypadal: podívejte se na dechberoucí koncept iPhone X

můžete podívat zde.

iphone8

Server PhoneArena.com zveřejnil další sadu fanouškovských renderů a „fotografií“, které mají iPhone 8 zachycovat v běžném provozu. Bylo by velmi pěkné, kdyby se Apple chytil právě těchto designových linek. V redakci jsme se shodli, že takto vymodelovaný iPhone skutečně vypadá fantasticky.

Jak by se vám líbilo, kdyby takto vypadal nový iPhone?
Jak by se vám líbilo, kdyby takto vypadal nový iPhone?

Funkční proužek jako u MacBooku Pro?

iPhone 8 (nebo také iPhone X, jelikož letos to bude přesně 10 let od premiéry prvního iPhonu), by měl disponovat 5,8″ OLED displejem s rozlišením 1242 x 2800 px. Větší iPhone 8 Plus by měl nabízet 6,2″ panel (mimochodem zcela shodné velikosti displejů bude mít Galaxy S8 & Galaxy S8+).

iphone-8-image-editing
Obsah ve spodní části displeje se bude přizpůsobovat aplikacím a systému

Ve spodní části má zcela chybět středové tlačítko – to má nahradit speciální oblast (Function area) s rozšířenými funkcemi pro ovládání systému. Tuto informaci potvrdil i jeden z nejlepší Apple analytiků Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities.

iphone-8-imessage

Function area by měla nabízet podobné možnosti jako Touch Bar na nových MacBoocích Pro, což v praxi znamená, že obsah zobrazený v tomto proužku se bude přizpůsobovat aktuálně spuštěné aplikaci či systémové nabídce.

iphone-8-size
Náčrt 5,8″ iPhone 8 s funkční oblastí


Nepřehlédněte

Kéž by takto vypadal: podívejte se na dechberoucí koncept iPhone X

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.