Cena:

iPhone 8 na nových 3D renderech: bude takto vypadat příští jablečná superstar?

S blížícím (avšak stále dosti vzdáleným) představením letošních iPhonů se objevují nové informace a obrázky, které by se postupně měly přibližovat realitě. Aktuální sérii 3D renderů výročního iPhonu vytvořil dvojlístek @GearIndia a @OnLeaks, přičemž druhý jmenovaný má již ve světě mobilních telefonů vybudován slušný kredit. Blíží se následující obrázky originálu?

iphone-8-leaked-renders-featured-1

Podle renderů má mít nový iPhone rozměry 143,5 × 70,9 × 7,7 mm a OLED displej s úhlopříčkou 5,8 palce. Tělo tak má být pouze o půl centimetru vyšší než u iPhonu 7, přesto má nabídnout o více jak palec větší úhlopříčku displeje.

Exclusive: Here's our closest look at the Apple iPhone 8 yet

Za vše může pochopitelně radikální zmenšení rámečků na všech stranách – na té horní má dokonce do displeje zasahovat i průřez pro sluchátkový reproduktor. Tlačítko Touch ID na obrázcích nenacházíme, autoři renderů jej patrně zabudovali přímo do displeje, byť se v poslední době rojí spekulace, že jej nakonec najdeme na zádech telefonu.

ip8-04

Záda telefonu mají být jednoduchá, pouze v levém horním rohu se má nacházet vystupující duální fotoaparát s vertikální orientací čoček. Apple zdá se vsadí u zad na sklo, díky čemuž nebude muset řešit anténní předěly pro průchod bezdrátových sítí.

Zatím se ale stále pohybujeme v rovině spekulací, které dokonce podle Tima Cooka snížily prodeje iPhonů v prvním čtvrtletí letošního roku.Nepřehlédněte

První čtvrtletí v podání Apple: prodeje iPhonů stagnují, přesto jsou zisk i tržby vyšší

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.