Domů » Bleskovky » iPhone 8 na nových 3D renderech: bude takto vypadat příští jablečná superstar?

iPhone 8 na nových 3D renderech: bude takto vypadat příští jablečná superstar?

S blížícím (avšak stále dosti vzdáleným) představením letošních iPhonů se objevují nové informace a obrázky, které by se postupně měly přibližovat realitě. Aktuální sérii 3D renderů výročního iPhonu vytvořil dvojlístek @GearIndia a @OnLeaks, přičemž druhý jmenovaný má již ve světě mobilních telefonů vybudován slušný kredit. Blíží se následující obrázky originálu?

iphone-8-leaked-renders-featured-1

Podle renderů má mít nový iPhone rozměry 143,5 × 70,9 × 7,7 mm a OLED displej s úhlopříčkou 5,8 palce. Tělo tak má být pouze o půl centimetru vyšší než u iPhonu 7, přesto má nabídnout o více jak palec větší úhlopříčku displeje.

Exclusive: Here's our closest look at the Apple iPhone 8 yet

Za vše může pochopitelně radikální zmenšení rámečků na všech stranách – na té horní má dokonce do displeje zasahovat i průřez pro sluchátkový reproduktor. Tlačítko Touch ID na obrázcích nenacházíme, autoři renderů jej patrně zabudovali přímo do displeje, byť se v poslední době rojí spekulace, že jej nakonec najdeme na zádech telefonu.

ip8-04

Záda telefonu mají být jednoduchá, pouze v levém horním rohu se má nacházet vystupující duální fotoaparát s vertikální orientací čoček. Apple zdá se vsadí u zad na sklo, díky čemuž nebude muset řešit anténní předěly pro průchod bezdrátových sítí.

Zatím se ale stále pohybujeme v rovině spekulací, které dokonce podle Tima Cooka snížily prodeje iPhonů v prvním čtvrtletí letošního roku.

První čtvrtletí v podání Apple: prodeje iPhonů stagnují, přesto jsou zisk i tržby vyšší

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Nechápu, k čemu jsou podobné neinformace dobré. Mohu poskytnout také, ke kterékoliv značce a kterémkoliv typu (omezeno mou fantazií)

  2. No ten fotak vzadu je hnus.

  3. Uvědomte si, že kdyby nebylo iPhone tak asi pár milionů lidí nemá čím chlubit a nemá o čem psát :)

  4. Ako sledujem „šialenstvo“ okolo iPhone 8 mám otázku ? Budú predstavené aj iné mobily okrem iPhone 8 ? Lebo nie sú žiadne úniky pre iPhone 7S a 7S Pro. Čo sa mi zdá úplne čudné.

    • No ono je to tak, že když je nějaký „únik“ (něčí fantazie, hoax, atd.), tak se neví, od čeho to je. Ale do URL je třeba narvat pojem „iphone 8“, protože klikatelnost a a hitovost bude vyšší než „iphone 7s“, byť se toho ta věc může i týkat. Jinými slovy, prostě to do září přetrpět a ignorovat. Někdy v léte se k tomu tedy ještě připojí Note 8 a pak už půjdeme v klidu k vánočním svátkům:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).