Cena:

iPhone 7 v černé barvě: Bude takto vypadat nový telefon od Applu?

V poslední době se hojně spekuluje o tom, že by nastávající iPhone 7 mohl na pulty obchodů dorazit v další nové barvě – černé. Tohle zabarvení by mělo buď vystřídat variantu Space Grey (vesmírně šedá), nebo by mohlo rozšířit už tak rozsáhlou paletu barev budoucích iPhonů. S podobným nádechem se můžeme setkat například u chytrých hodinek Apple Watch.

Z renderů od designéra Martina Hajka, který se specializuje na tvorbu produktových snímků (na základě doposud dostupných informací), a který již v minulosti vytvořil například obrázky iPhonu 6s a dalších jablečných zařízení, lze vyčíst, jak by „sedmička“ mohla vypadat. iPhonu 7 by měl například chybět 3,5mm konektor, o jehož zrušení se spekuluje delší dobu; nahradit by jej měl konektor Lightning nebo případně Bluetooth, a chybí i klasické domovské tlačítko, které by mělo být odstraněno a nahrazeno technologií Force Touch. A nakonec by se měla ještě o chlup zvětšit vystouplá čočka zadního fotoaparátu.

Tip ke čtení: iPhone 7 by mohl být konečně voděodolný, středové tlačítko se ale musí změnít

Odstranění legendárního domovského tlačítka by mělo opět vést ke zjednodušení celého designu, a možná že přispěje i k menší poruchovosti. Dlouholetí uživatelé jablečných modelů totiž vědí, že kulatá středová klávesa se vlivem častého mačkání opotřebovává a po čase už nemusí na pokyny uživatele ani reagovat. Jak se vám černá barva na iPhonu líbí a co říkáte na vystouplý fotoaparát?

Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.