Domů » Bleskovky » iPhone 7 v černé barvě: Bude takto vypadat nový telefon od Applu?

iPhone 7 v černé barvě: Bude takto vypadat nový telefon od Applu?

V poslední době se hojně spekuluje o tom, že by nastávající iPhone 7 mohl na pulty obchodů dorazit v další nové barvě – černé. Tohle zabarvení by mělo buď vystřídat variantu Space Grey (vesmírně šedá), nebo by mohlo rozšířit už tak rozsáhlou paletu barev budoucích iPhonů. S podobným nádechem se můžeme setkat například u chytrých hodinek Apple Watch.

Z renderů od designéra Martina Hajka, který se specializuje na tvorbu produktových snímků (na základě doposud dostupných informací), a který již v minulosti vytvořil například obrázky iPhonu 6s a dalších jablečných zařízení, lze vyčíst, jak by „sedmička“ mohla vypadat. iPhonu 7 by měl například chybět 3,5mm konektor, o jehož zrušení se spekuluje delší dobu; nahradit by jej měl konektor Lightning nebo případně Bluetooth, a chybí i klasické domovské tlačítko, které by mělo být odstraněno a nahrazeno technologií Force Touch. A nakonec by se měla ještě o chlup zvětšit vystouplá čočka zadního fotoaparátu.

Tip ke čtení: iPhone 7 by mohl být konečně voděodolný, středové tlačítko se ale musí změnít

Odstranění legendárního domovského tlačítka by mělo opět vést ke zjednodušení celého designu, a možná že přispěje i k menší poruchovosti. Dlouholetí uživatelé jablečných modelů totiž vědí, že kulatá středová klávesa se vlivem častého mačkání opotřebovává a po čase už nemusí na pokyny uživatele ani reagovat. Jak se vám černá barva na iPhonu líbí a co říkáte na vystouplý fotoaparát?

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

10 komentářů

 1. To mi nikdy nedošlo,že vlastně iPhone se nedělá v černé barvě. V každém případě v té černé by vypadal elegantně.

  • Michal (neregistrovaný)

   Mě se líbí i v té modré, je škoda, že je dosud černá varianta v kombinaci pouze s šedou, zatímco u bílé je na výběr ze tří barev.

  • Filip (neregistrovaný)

   Bud rad, pak by vsichni ostatni zazracne objevili cernou barvu a zacali kopirovat

   • Filip: :D tak toto bol vyplod mesiaca :D

   • ale tak to bude

   • Michal (neregistrovaný)

    Jak to bude? Vždyť je to ta nejpoužívanější barva.

   • cicolably: dalsia ovca? Skoro kazdy vyrobca ma telefon ciernej farby. Ale ked to da zas Apple na svoje telefony tak to bude znovuvynajdenie ciernej farby alebo ako?! :D

    Uz to neberte prosim vas.

   • toasmssx11
    dalšie tupelo s androprdom

   • cicolably: LOL :D Skusil si, nevyslo, nevadi :D

 2. Lukáš (neregistrovaný)

  Vcelku povedené rendry.. Designu bych i uvěřil.. Nepřijde mi nereálný..takhle by se iphone i líbil… Jak bylo napsáno výše černá nebo ta modrá

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).