Domů » Bleskovky » iPhone 7 by mohl být konečně voděodolný, středové tlačítko se ale musí změnit

iPhone 7 by mohl být konečně voděodolný, středové tlačítko se ale musí změnit

O iPhonu 7 vyvstává poslední dobou nemálo nových informací a různých spekulací. Do oficiálního představení stále zbývá přibližně pět měsíců, ale čím blíže jsme tomuto datu, tím více informací se z různých zákoutí světa objevuje. Nově se hovoří o tom, že doposud nepředstavený iPhone 7 by měl nabídnout uživateli tolik žádanou vodotěsnost a prachotěsnost.

Kýžených vlastností však nelze dosáhnout se starým konceptem středového tlačítka. To by podle posledních zpráv mělo být součástí displeje, které bude zvýrazněné jen obrysově, aby uživatel věděl, kde tlačítko vůbec je. Klávesa Domů by tedy mohla být v jedné rovině s displejem, a aby uživatel telefonu měl nějakou zpětnou odezvu, měl by mít nový iPhone 7 zabudovaný i speciální haptický motůrek, který znají hlavně majitelé nejnovějších MacBooků s Retinou, a který by měl do jisté míry simulovat stisk tlačítka.

Právě díky tomu, že bude displej krytý jedním kusem sklíčka, by mohl nástupce šestkových iPhonů nabídnout i kompletní vodotěsnost, a Apple by tak mohl srovnat krok s konkurencí, která tyto doplňkové vlastnosti nabízí už nějaký ten pátek. Nové tlačítko by mohlo navíc integrovat i funkci 3D Touch, což je technologie, která dokáže rozeznávat sílu tlaku na displej. Stisk středového tlačítka různou silou mohou znamenat různé akce.

iphone7_design

Nejnovější informace pocházející z Číny dále naznačují, že by se měl mírně změnit i odstín šedé, respektive vesmíně šedé, barvy. Po novém by měla být nejtmavší varianta ještě tmavší a odstín by se měl vrátit ke kořenům iPhonu 5. Šasi by však mělo být nejen tmavší, ale i matnější, což zaručí menší přilnavost otisků prstů.

Suma sumárum bychom měli mít o vzhledu iPhonu 7 alespoň rámcovou představu. Poslední dobou se ve velkém hovoří o zrušení 3,5 mm jack konektoru, který má suplovat buď konektor Lightning nebo Bluetooth. Tyto informace by tak mohly onu vodotěsnost potvrzovat, protože z těla iPhonu zmizí další otevřený konektor. Pokud se zrušení jack konektoru potvrdí tak jen doufáme, že tyto změny nebudou na úkor praktičnosti.

A aby toho nebylo málo, iPhone 7 by měl také nabídnout i duální fotoaparát, avšak ten by měl být devízou pouze velkého 5,5palcového modelu Plus. Nad touto informací ale visí velký otazník. Apple se do takových experimentů nemusí vůbec pouštět.

Všechny úniky informací a „ověřené“ zdroje se musí brát s jistou dávkou nadsázky. Všem spekulacím učiní přítrž až oficiální představení, ale není na škodu se za několik měsíců poohlédnout zpět a zjistit, jak moc byly spekulace mylné, anebo třeba i pravdivé.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments