iPhone 15 Pro dostane periskopický fotoaparát s 10x přiblížením

iPhone 13 Pro Light Blue Side Fe

Zatímco v současné době se na trhu teprve zabydluje iPhone 13 (mini) a iPhone 13 Pro (Max), analytikům to v žádném případě nebrání ve spekulacích, jaké funkce nabídne nejen chystaný iPhone 14, ale rovnou iPhone 15. Analytik Jeff Pu se rozhodně nebojí předpovědi, která se týká iPhonu 15 Pro.

iphone 13 Pro Max
iPhone 15 Pro by se mohl dočkat periskopického teleobjektivu

Pu tvrdí, že významnou novinkou u iPhonu 15 Pro bude periskopický fotoaparát s desetinásobným přiblížením. Periskopická kamera využívá zrcátko, které odráží světlo na vertikálně posazený senzor. Díky tomu lze do těla smartphonu vměstnat více optických členů a tím i zvětšit přiblížení, aniž by došlo ke ztrátě kvality, jako tomu je v případě digitálního zoomu.

samsung periscope lens
Konstrukce periskopického teleobjektivu v podání Samsungu

O přítomnosti periskopického teleobjektivu v iPhonu se mluví už nějaký ten pátek, konkrétně od začátku roku 2020. Tehdy tuto informaci přinesl renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, který nicméně tvrdil, že se periskopického objektivu dočkáme v iPhonu 14 Pro. Jestli má pravdu Kuo, nebo Pu, se dozvíme nejdříve na podzim letošního roku, kdy se předpokládá tradiční odhalení nových iPhonů.

iPhone by s periskopickým objektivem dohnal konkurenci

Periskopický teleobjektiv není pro chytré telefony žádnou novinkou, alespoň pokud jde o smartphony s operačním systémem Android. Ať už Samsung Galaxy S21 Ultra, či Huawei P40 Pro+ nabídnou periskopický objektiv s 10x přiblížením, takže není důvod, proč by Apple nemohl v některém z příštích iPhonů tento fotoaparát představit. Prozatím se ovšem musejí majitelé iPhonů smířit s teleobjektivem s 3x optickým zoomem.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku