iPhone 14 nabídne miniaturní výřez v displeji, o Face ID ale nepřijde

iPhone 14 Mock Pill

Od dob iPhonu X vídáme v chytrých telefonech Applu výřez v displeji, ve kterém jsou umístěny nezbytné senzory, přední selfie fotoaparát a také technologie Face ID. Ať už se řadíte mezi kritiky či příznivce tohoto designového řešení, Apple je nakonec dokázal prosadit napříč celým odvětvím. O to větším překvapením bylo, když gigant z Cupertina u aktuálních modelů iPhone 13 (mini) a iPhone 13 Pro (Max) ikonický výřez zmenšil.

iPhone 14 Hole Punch Feature
Až doposud se spekulovalo o miniaturním kruhovém výřezu

A v tomto trendu bude pokračovat, alespoň to tvrdí známý leaker Dylandkt. Podle něj chystá Apple u iPhonu 14 miniaturní pilulkový výřez, ve kterém se bude ukrývat selfie kamera a nezbytné senzory. O bezpečné odemykání skrze Face ID nicméně iPhone 14 nepřijde, neboť se celá technologie přesune pod displej. Dylandkt tvrdí, že Apple údajně všechny případné překážky překonal a spolehlivost technologie nebude přesunutím pod displej negativně ovlivněna.

O dalším zmenšování výřezu již dříve hovořili například analytici Ming-Chi Kuo a Ross Young, stejně jako novinář Mark Gurman z Bloombergu, nicméně poprvé slyšíme o možnosti pilulkového výřezu – dřívější spekulace se omezovaly na jednoduchý kruhový výřez pouze pro selfie kameru.

Pilulkový výřez by se měl v iPhonu objevit už letos

Leaker Dylandkt patří mezi relativně spolehlivé informátory. Podle serveru AppleTrack je jeho úspěšnost přes 77 procent a v minulém roce například přinesl informace ohledně 14“ a 16“ MacBooku Pro, které se nakonec ukázaly jako pravdivé. Jestli se trefil i v tomto případě, se dozvíme už na podzim letošního roku, kdy Apple nejspíše jako tradičně představí nové iPhony.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku