iPhone 13 jako profesionální kamera: Apple radí uživatelům, jak využít filmařský režim

Apple iPhone 13 recenze

Apple velmi rád propaguje iPhone jakožto zařízení vhodné pro natáčení profesionálně vypadajících záběrů. Výjimkou není ani nejnovější iPhone 13, který se dočkal videa ze série Everyday Experiments s podtitulem Hollywood at Home. Kromě skvěle vypadajících záběrů nechybí ani zvířátka, jídlo či autíčka na dálkové ovládání.

Zhruba čtyř a půl minutové video ukazuje záběry pořízené profesionálními kameramany a má navodit dojem, že podobné snímky si můžete vytvořit i vy v pohodlí svého domova, přičemž vám k tomu stačí jen pár rekvizit a samozřejmě také iPhone 13.

Jako propagace filmařského režimu slouží videoklip perfektně. Nechybí mu dynamická akce v podobě honičky, ukázka střihu videa v iMovie, návod, jak vytvořit takřka perfektní zátiší za použití běžně dostupného jídla, či ukázka perspektivy s asistencí domácích mazlíčků.

Nepřehlédněte – iPhone 13 Pro očima profesionálního českého fotografa: jak hodnotí jeho fotoaparáty?

Z videa lze snadno nabýt dojmu, že vytvořit profesionální záběry jen s iPhonem 13 je jednoduchý úkol. Apple nicméně nezmiňuje fakt, že kromě samotného telefonu je velmi často potřeba další příslušenství, jako kupříkladu gimbal, alespoň základní znalosti střihu videa a kompozice záběru a především kreativní mysl.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku