Domů » Bleskovky » iPhone 12 údajně nabere zpoždění. Dočkáme se do konce letošního roku?

iPhone 12 údajně nabere zpoždění. Dočkáme se do konce letošního roku?

Ještě nedávno se k nám dostávaly optimistické zvěsti, že zářijové odhalení letošních iPhonů není nijak ohroženo, ovšem jak se říká, situace na bojišti se mění každým okamžikem. Podle nejnovějšího reportu Nikkei Asian Review si Apple připravuje půdu pro opožděnou premiéru.

Zpožděný vývoj a očekávaný nižší zájem zákazníků

V Apple prý nyní probíhají interní diskuze o pozdějším uvedení, přičemž odklad by měl být počítán v řádu měsíců. Kalifornský gigant potřebuje, aby se jeho první iPhony s podporou 5G staly hitem, ovšem kvůli epidemii nového koronaviru musí počítat se dvěma zásadními problémy – s výpadky dodavatelských řetězců a také se sníženým zájmem zákazníků.

iphone12 everything apple pro
Koncept iPhone 12 (zdroj obrázku: EverythingApplePro)

Apple si prý na začátku letošního roku stanovil agresivní cíl prodat 100 milionů kusů nových modelů, a přinutil své dodavatele se na tuto situaci připravit. Aktuální situace však zřejmě povede k přehodnocení původních předpokladů a ke snížení objednávek, popř. ke změně časového harmonogramu. Je totiž vysoce pravděpodobné, že podle původních plánů neprobíhal ani samotný vývoj – užší spolupráci mezi zástupci Apple a výrobními závody narušilo omezení cestování do Číny. Odloženy prý byly jak práce na prvních prototypech, tak jejich praktické testování.

Někteří dodavatelé serveru Nikkei prozradili, že byli požádání o zdržení hromadné výroby o 2 – 3 měsíce; v minulých letech bývaly první velké dodávky nových zařízení zahájeny v červnu, nyní se údajně hovoří o konci srpna.

Apple se pochopitelně k výše uvedeným spekulacím nevyjádřil, interní rozhodnutí má prý padnout v měsíci květnu. Je možné, že plánovaná premiéra v září nakonec proběhne, avšak Apple bude mít pouze omezené skladové zásoby a o jejich rozšiřování se bude rozhodovat operativně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments