Domů » Bleskovky » Apple uvolnil iOS 9.3 beta 2 pro veřejnost. Jaké jsou novinky?

Apple uvolnil iOS 9.3 beta 2 pro veřejnost. Jaké jsou novinky?

Pokud jste členy veřejného beta programu Applu, můžete si do svých jablečných zařízení stáhnout v pořadí již 2. beta verzi systému iOS 9.3, kterou Apple před několika dny uvolnil pro vývojáře. Seznam novinek zůstává shodný.

Původní článek z 26. ledna

Po necelém týdnu Apple uvolnil v pořadí již druhou beta verzi operačního systému iOS 9.3 (přehled změn) určenou pro všechny registrované vývojáře. Aktualizace přináší další řadu vylepšení, přičemž valná většina změn se soustředila na optimalizaci a opravu nahlášených chyb. Mezi nejviditelnější novinky patří přepracovaná nabídka Control Center, která je dostupné po vytažení od spodního okraje obrazovky.

iOS 9.3

V dolní řadě ikon se nově nachází přepínač Nočního režimu (Night Shift). V případě spárovaných Apple Watch je dostupná informace o aktuálně nastaveném ciferníku. U zrychlené nabídky nastavení vyvolané skrze gesto 3D Touch zmizela možnost přepnutí do záložky pro změnu tapety. Těžko soudit, proč se vývojáři rozhodli k tomuto kroku. S nejvyšší pravděpodobností však brzy dojde k nahrazení novou zkratkou – osobně bych zde rád viděl přepínač pro deaktivaci datového modulu.

iOS9_3

Termín uvolnění aktualizace pro veřejné beta testery registrované v programu Apple Beta Software zůstává neznámý, ovšem pokud budeme vycházet z dosavadních zkušeností, nebude to trvat příliš dlouho. V redakci tipujeme, že by se další testovací verze pro veřejnost měla objevit v nejbližších dnech.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments