Domů » Bleskovky » Apple v rámci veřejného beta programu uvolnil iOS 9.3

Apple v rámci veřejného beta programu uvolnil iOS 9.3

Aktualizováno 14. ledna, 21:10

Apple dnes ve večerních hodinách uvolnil první testovací verzi systému iOS 9.3 pro uživatele, kteří jsou registrováni ve veřejném beta programu. Stejnou verzi již Apple před dvěma dny uvolnil pro vývojáře; ti se dnes večer netradičně dočkali další drobné aktualizace iOS 9.3 beta 1.1, která navazuje na úterní velký update a která má velikost pouze několik desítek megabajtů, a která má opravovat blíže nespecifikované chyby.


Pokud jste členy vývojářského programu (nikoliv veřejného beta programu), můžete si stáhnout drobnou aktualizaci na iOS 9.3 beta 1.1

Původní článek z 12. ledna

Apple ve včerejších večerních hodinkách v rámci vývojářského programu uvolnil vůbec první beta verzi systému iOS 9.3. Ta s sebou přináší řadu nových funkcí a vylepšení, které nejsou jen kosmetického charakteru.

Aktualizace je zatím dostupná pouze registrovaným vývojářům, avšak očekáváme, že uvolnění instalačního balíčku pro uživatele programu Apple Beta Software na sebe nenechá příliš dlouho čekat, ovšem konkrétní termín zůstává stále neznámý. Kromě toho včera Apple pro vývojáře uvolnil také beta verze OS X 10.11.4, tvOS 9.2 a watchOS 2.2.

iOS 9.3 přidává podporovaným zařízením řadu inovací v čele s přepracovaným CarPlay a několika novými funkcemi. Zde je jejich přehled.

1) Apple do iOS 9.3 zakomponoval Noční režim (Night Shift), který má ulevit očím, respektive mozkové činnosti při práci ve večerních hodinách potlačením modrého spektra světla. Systém přebírá informace o aktuálním čase a automaticky přepíná mezi jednotlivými režimy. V podstatě jde o obdobu funkce, která je zakomponována v desktopové verzi systému OS X El Capitan.

2) Změn se dočkala i aplikace Poznámky (Notes) sloužící pro rychlé zapísky. Nově si můžete uložené poznámky zabezpečit pomocí klasického hesla či využít čtečku otisků TouchID.

 

3) Aplikace News nově nabízí lepší přizpůsobení obsahu s ohledem na zájmy uživatele a možnost přehrávání publikovaných videí.

4) Přepracování neunikla ani aplikace Zdraví, do níž Apple implementoval funkci pro import dat z aplikací třetích stran. V konečném důsledku nabídne mnohem lepší přehled o fyzické aktivitě a zdravotních datech uživatele.

5) S iOS 9.3 dorazilo přepracované CarPlay obohacené o ručně řazené hudební výběry a intuitivnější propojení s aplikací Apple Music a zájmovými body v aplikaci Mapy.

 

6) Apple nepřestává hájit svůj názor, že iPad může výrazně zlepšit školní výuku. S příchodem iOS 9.3, se kantorům otevírají nové a poutavější způsoby učení.

7) Lepší provázanost služby Apple Pay a Apple Wallet s aplikacemi třetích stran pro procházení a následné využití slevových kupónů.

8) Nové 3D Touch zkratky a gesta umožňující rychlejší práci s nativními aplikacemi Počasí, Kompas, Zdraví, App Store, iTunes Store a Nastavení.

 

9) Hlasová asistentka Siri se nově naučila finsky, hebrejsky a malajsky. Kéž bychom se jednou dočkali také podpory češtiny a slovenštiny :)

10) Implementace speciální aplikace pro zpětnou vazbu od uživatelů (platí pouze pro beta verze).

11) Možnost exportu statické fotografie z pořízených Live Photo.

12) Přidání hmatové odezvy při aktivaci multitaskingu pomocí gesta 3D Touch.

13) V aplikací Zdraví lze nově vybrat z několika druhů cvičení.

Novinek se v první vývojářské beta verzi systému iOS 9.3 ukrývá mnohem více, nicméně výše uvedené změny patří mezi ty nejzásadnější, které ovlivní každodenní používání. Pokud jste narazili na další nové funkce, podělte se o ně v diskuzi pod tímto článkem.

Tento článek vznikl ve spolupráci s partnerským webem ČeskýMac.cz

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
60 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments