iOS 16 přijde s velmi užitečnou funkcí, která vám ušetří čas i nervy

iphone iOS 16

Vybrat fotografie obsahující autobus nebo luštit nepříliš srozumitelný text, jen abyste dokázali příslušnost k lidské rase, je nepříjemnost zvaná CAPTCHA. Pokud už máte podobných testů až po krk a zároveň vlastníte zařízení s iOS, můžete se radovat – Apple si s tímto problémem ve verzi systému 16 nadobro poradil.

ios16 bypass
Díky nové funkci v iOS 16 nebudete muset vyplňovat otravné testy CAPTCHA

Užitečná funkce se schovává v nastavení pod položkou Apple ID, kde v podkategorii ohledně hesel a zabezpečení stačí zvolit automatické ověřování. Pakliže tuto vychytávku aktivujete, iCloud automaticky ověří vaše zařízení a Apple ID na pozadí, čímž zabrání webovým stránkám a aplikacím v otevření dialogu s nutností projít testem CAPTCHA.apple ios 16Nepřehlédněte

5 užitečných novinek v iOS 16, o kterých vám Apple neřekl

Z technického hlediska je celá záležitost poměrně jednoduchá – pokud vaše zařízení a Apple ID projde ověřením, vydá vám speciální token, který následně nabídne webovým stránkám a aplikacím požadujícím vyplnění CAPTCHA. Zároveň firma z Cupertina slibuje, že se jedná o bezpečné řešení, které neohrozí soukromí a osobní údaje uživatelů. Podporu pro tokeny už oznámily společnosti Cloudflare a Fastly, které figurují na milionech stránek a aplikací. Nová funkce je aktuálně k dispozici v rámci beta verze iOS 16 a iPadOS 16, avšak dostupná bude také na macOS Ventura.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku