Domů » Bleskovky » iOS 14.5 konečně dovolí změnu výchozího hudebního přehrávače, třeba za Spotify

iOS 14.5 konečně dovolí změnu výchozího hudebního přehrávače, třeba za Spotify

Apple v minulém týdnu vydal první vývojářskou betu iOS 14.5, která přináší několik vylepšení; uživatelé budou moci odemykat iPhone i s nasazenou rouškou (a hodinkami Apple Watch) a budou moci zakázat aplikacím třetích stran sbírat uživatelská data. Nyní byla odhalena další novinka, která potěší milovníky hudby.

Spotify jako výchozí přehrávač hudby?

Apple v iOS 14.5 umožní vyměnit výchozí přehrávač hudby za jiný, například za Spotify. V systému pro tuto položku (zatím) nenajdete žádné nastavení, změna probíhá skrze hlasovou asistentku Siri. Při první žádosti o přehrání nějaké skladby se vás Siri zeptá, jaký přehrávač má použít, a ten bude poté využívat jako výchozí.

ios 14 5

Dosud bylo přitom nutné požadavek na přehrávač specifikovat, jinak systém spustil automaticky aplikaci Hudba od Apple. Jako výchozí přehrávač bude možné zvolit jak streamovací služby, tak i lokální přehrávače.  Zajímavé je, že zatím neexistuje možnost aplikaci vyměnit dodatečně, je však možné, je ji Apple v příštích beta verzích doplní.

Apple touto změnou zřejmě reaguje na všemožná nařčení, že v Cupertinu zneužívají svého monopolního postavení a znevýhodňují ve svém ekosystému aplikace a služby třetích stran.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Další věc začne pro jabličkáře dávat smysl

  • Ty jsi hodne hloupy. Proc se toto stalo asi.
   Souvislosti s vlastni Apple music a narizenim EU a podobne.
   Ale gramotny jsi. Cist umis. Tak si nacti problematiku a mozna to zjistis.
   Ono ani redaktori ale moc nectou :(

  • Precti si zbytek diskuse, vosle, a dej si par facek za tupost.

 2. To to ale trvalo…

 3. No je mi to vcelku ukradený. Jediný problém co jsem s tim měl, že to neumělo „Resume“. Jinak moc nechápu v čem se cokoliv mění.

  • „Dosud bylo přitom nutné požadavek na přehrávač specifikovat, jinak systém spustil automaticky aplikaci Hudba od Apple.“
   Mozna to docist cely?

  • No to je to co říkám ale. Že jediný problém byl s Resume. Tedy když jsi dal „Play“ třeba přes sluchátka nebo přes ovládací menu – a očividně i přes Siri. Nevim jak se ovládá Spotify přes Siri. protože to nepoužívám, ale pokud vím, tak spouštět hudbu přes Spotify nebyl nikdy problem, takže předpokládám, že zde jde opět pouze o funkci Resume.

  • Když to řeknu jinak, tak u Siri jsi musel definovat přes co to spustíš – ok, to asi není žádnej velkej problem. A u ostatního jsi musel spustit aplikaci a až pak jsi mohl používat ovládací prvky v telefon/na sluchátkách – protože aplikace se automaticky u Apple ukončují a na pozadí běží API jen pro Hudbu. A to z článku není jasné, jestli se mění.

   Bohužel pochybuji, že to znamená, že budeš moci hudbu v telefonu nahranou přes iTunes přehrávat přes nějaké kvalitnější přehrávače, než je Hudba – pohodlně s nějakou větší možností správy. A to je to co je třeba. Ne tohleto šidítko. To je pro mě fakt kosmetická změna.

  • „Nevim jak se ovládá Spotify přes Siri. protože to nepoužívám, ale pokud vím, tak spouštět hudbu přes Spotify nebyl nikdy problem, takže předpokládám, že zde jde opět pouze o funkci Resume.“

   Vicemene musis vzdy dodavat, kde. Takze cokoliv reknes musis doplnit „on Spotify“. Je to zbytecne krkolomny, takze na tohle se docela tesim. Predpokladam, ze s tim se ale bude menit i to, jaka aplikace bude bezet na pozadi – takze misto Hudby to bude prave Spotify, ale nevim samozrejme, jen by mi to takhle davalo nejvetsi smysl.

   Co se pak tyce tveho problemu s hudbou pres iTunes, obavam se, ze jsi dost v mensine a vetsina lidi uz pouziva prave Spotify/A.Music. Tim nechci rict, ze to problem ale neni.

  • No jo, ale třeba na homepodu to stejně nepujde, tam se bude muset přehravat ze spotify porad jen pres airplay.

 4. Tvl neblbnětě, tak brzo!? To mohlo přijít až tak za 2 roky.

 5. To je normálně na šampus, událost roku s několikaletým zpožděním..😃

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).