iOS 13 slibuje výrazné změny pro iPady: dočkáme se nové domovské obrazovky

Za měsíc se odehraje vývojářská konference WWDC 2018, na které Apple představí softwarové novinky pro své systémy a s velkou pravděpodobností se dočkáme i nového hardwaru – možná druhé generace iPhone SE, nových iPadů Pro a šušká se i o novém MacBooku Air. Co se týče softwaru, Apple se prý hodlá letos soustředit zejména na stabilitu a bezpečnost, neboť minulé verze jablečných systémů trpěly značnou chybovostí. V Cupertinu nicméně mají nachystáno několik softwarových novinek, jejichž uvedení bylo odsunuto až na příští rok (pro iOS 13).

Mark Gurman z agentury Bloomberg tvrdí, že iOS ve verzi 13 s kódovým označením Yukon přinese spoustu vylepšení zejména pro tablety iPad; jejich prostředí se opět trochu přiblíží počítačům Mac. Uživatelé jablečných tabletů budou například moci pracovat se dvěma instancemi jedné aplikace vedle sebe, aplikace se také naučí pracovat v záložkách. Vylepšen má být souborový manažer, funkce využívané perem Apple Pencil, a v neposlední řadě se má změny vzhledu dočkat i domovská obrazovka.

Její současná podoba je v aktuálních verzích iOS značně omezená, vejde se na ní stejně jako na iPhonech pouze omezený počet ikon. Jsme zvědaví, jak ji Apple v iOS 13 promění, stejně tak jsme zvědaví, jaké novinky přinese blížící se iOS 12.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku