Domů » Bleskovky » iOS 13 slibuje výrazné změny pro iPady: dočkáme se nové domovské obrazovky

iOS 13 slibuje výrazné změny pro iPady: dočkáme se nové domovské obrazovky

Za měsíc se odehraje vývojářská konference WWDC 2018, na které Apple představí softwarové novinky pro své systémy a s velkou pravděpodobností se dočkáme i nového hardwaru – možná druhé generace iPhone SE, nových iPadů Pro a šušká se i o novém MacBooku Air. Co se týče softwaru, Apple se prý hodlá letos soustředit zejména na stabilitu a bezpečnost, neboť minulé verze jablečných systémů trpěly značnou chybovostí. V Cupertinu nicméně mají nachystáno několik softwarových novinek, jejichž uvedení bylo odsunuto až na příští rok (pro iOS 13).

Vydání iOS 13 je naplánováno až na příští rok, přesto už se objevují první střípky o tom, co nabídne
Vydání iOS 13 je naplánováno až na příští rok, přesto už se objevují první střípky o tom, co nabídne

Mark Gurman z agentury Bloomberg tvrdí, že iOS ve verzi 13 s kódovým označením Yukon přinese spoustu vylepšení zejména pro tablety iPad; jejich prostředí se opět trochu přiblíží počítačům Mac. Uživatelé jablečných tabletů budou například moci pracovat se dvěma instancemi jedné aplikace vedle sebe, aplikace se také naučí pracovat v záložkách. Vylepšen má být souborový manažer, funkce využívané perem Apple Pencil, a v neposlední řadě se má změny vzhledu dočkat i domovská obrazovka.

Její současná podoba je v aktuálních verzích iOS značně omezená, vejde se na ní stejně jako na iPhonech pouze omezený počet ikon. Jsme zvědaví, jak ji Apple v iOS 13 promění, stejně tak jsme zvědaví, jaké novinky přinese blížící se iOS 12.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. A bude to stejný šmejd jako iOS 11 :D

  2. Snad si na na daji zalezt vic, nez na verzi 11.x

    To je smejd neuveritelny. Nejnovejsi update 11.3 umrtvuje mikrofon:

    [odkaz]

    Mozna, ze se tak Apple pripravuje na uvedeni super externiho micu za krasnych $199. Uni bude slintat za vylohou.

  3. Dark mode nebo si to nabouchejte víte kam! Nechápu co s tím všichni mají takový problém. Fakt problém …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).