Domů » Bleskovky » iOS 10 umí odinstalovat nativní aplikace: Nejde však o odinstalaci v pravém slova smyslu

iOS 10 umí odinstalovat nativní aplikace: Nejde však o odinstalaci v pravém slova smyslu

iOS 10 toho umí vskutku docela dost. Jednou ze zajímavých novinek je „odinstalace“ většiny nativních aplikací. Bohužel nejde o odinstalaci v pravém slova smyslu jak by se na první pohled mohlo zdát, protože jsou tyto aplikace natolik závislé na systému iOS, že úplné odstranění jednoduše není možné.

V praxi to funguje tak, že pokud předinstalovanou aplikaci od Applu, například Akcie, nepoužíváte, odstraníte ji klasickým způsobem, stejně jako aplikaci třetí strany, a to přidržením prstu na ikonce a stiskem křížku. Tato aplikace však není z telefonu kompletně odstraněna, ale jen skryta a dojde pouze ke smazání všech uživatelských dat.

ios-10-home-e1466104738619

Vymazané aplikace se sice tváří, že v telefonu nejsou, ale jakmile se ji rozhodnete opět nainstalovat přes App Store, dojde k obnovení ikonky a ke zpřístupnění aplikace. Tyto aplikace vám tedy v konečném důsledku místo v telefonu neušetří, přesto je tato možnost vítaná a je jen škoda, že tento způsob odstraňování předinstalovaných aplikaci společnost Apple zprovoznila až nyní.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments