Domů » Bleskovky » Inspiruje se HTC Motorolou? Výrobce naznačuje reinkarnaci některého z klasických modelů

Inspiruje se HTC Motorolou? Výrobce naznačuje reinkarnaci některého z klasických modelů

Nová Motorola RAZR s ohebným displejem vzbudila poměrně velkou pozornost. Nejde možná ani tak o fakt, že jde o telefon s ohebným displejem, ale spíše o to, že jde o jakousi reinkarnaci kdysi legendárního „véčka“ RAZR.

Šéf HTC Creative Labs v reakci na odhalení tohoto telefonu vznesl na Twitteru otázku: „Jaký z klasických telefonů HTC byste rádi viděli námi opětovně představený s dnešními technologiemi?“

Dočkáme se nového HTC One M8?

Samozřejmě může jít i o čistě hypotetickou otázku. Na druhou stranu by ale snaha vytvořit jakýsi retro telefon dobře zapadala do byznysové strategie HTC, kterou by bylo možno shrnout asi jako „tonoucí se stébla chytá“. Mobilní divize prodá za rok méně telefonů než v době největší slávy za měsíc, patenty jsou prodané Googlu a návrat do černých čísel se jeví jako čistá utopie.

htc one m8

HTC se proto snaží zaujmout nejrůznějšími způsoby, jako jsme viděli například na experimentálním telefonu Exodus. Ani blockchainový smartphone však značku do zisku nevrátil. Dokázal by to retro telefon?

Poptávka po retro zařízeních bezpochyby existuje. Obnovené legendy kromě Motoroly prezentuje i Nokia, prodávají se i různé remaky klasických herních konzolí. Jenže, jaký mobil by HTC mohlo nabídnout jako zajímavou reinkarnaci?

Na zmiňovaný tweet asi nejvíce lidí odpovídá s žádostí o nové HTC One M8 či M7. Zejména první jmenovaný byl bezpochyby velmi kreativní a revoluční smartphone. Celokovové tělo a duální kamera se senzorem hloubky umožňujícím následné zaostření a vytváření bokeh efektu byly prvky, které předběhly dobu.

motorola razr retro mode
Motorola u nového RAZRu nabízí dokonce retro režim, který aktivuje funkční prostředí původního telefonu. (Zdroj: The Verge)

Ovšem problém je, že vytvořením moderní varianty by se veškeré kouzlo ztratilo. Čím by se takový telefon lišil od jiných? Snad jen designem. Motorola mohla čerpat z unikátní konstrukce, kterou zpopularizoval právě původní RAZR. A ohebné displeje zase zaručují popularitu dnes. Celokovový telefon s duální kamerou by však asi dnes moc pozornosti nevzbudil.

A to bohužel platí i o dalších modelech značky, které by přicházely v úvahu. HTC HD2 s tehdy nadprůměrně velkým 4,8″ displejem? HTC DROID DNA, první telefon s Full HD displejem? Nebo snad HTC Dream (T-Mobile G1), první komerčně dostupný telefon s Androidem? Ano, to jsou všechno kdysi revoluční přístroje.

Jenže když do nich dáme moderní displej, výkonný procesor a tři čočky kamery, stanou se z nich zcela tuctové smartphony. Snad jen HTC Dream by vyčníval hardwarovou klávesnicí, jenže obáváme se, že to není zrovna prvek, po němž by byla poptávka. Ani sázka na retro vlnu tak asi HTC nevyjde.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni
Offline

„Obnovené legendy kromě Motoroly prezentuje i Nokia“ pane redaktore, přišel jste z automobilového webu? Protože zde dávno víme, že dané společnosti od roku 2011 resp 2013 už dávno nic nevyrábí, nepředstavují. Asi jste měl na mysli Motorola Mobility (áka Lenovo) a HMD Global Oy.

Zvláště ona neznalost stavu u Motoroly je ironická, fanoušek Google a zcela minul jednu etapu…

bflmpsvz
Anonym
bflmpsvz
Offline

Zase resis uplne pi*oviny.

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Však pan redaktor také nemluví o společnostech, ale o značkách… 🤦

uni
Uživatel
uni
Offline

Jako že značka Nokia prezentuje přístroje? O M G, tak to je nová mega perla dnes, jak říkám tento týden zde bude mega zajímavý :D

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Ano, přesně tak.

lokomot1
Uživatel
lokomot1
Offline

Tohle by HTC vlastně i mohlo pomoct. M8 a M7 byly designově vážně povedené(až an přední rámečky a pár detailů, ale to by v druhé verzi dotáhli). A tak pokud by zachovali kovový model(což už je samo o sobě dost unikát), stereo, stáhli rámečky a ještě by z toho ideálně neudělali telefon s úhlopříčkou 6.5″, tak by to s přiměřenou cenovkou mohla být docela pecka

uni
Uživatel
uni
Offline

Otázka je, co je přiměřená cenovka. Např. Samsung nebo Apple či Sony mají normálně namaržované telefony, aby z nich měli zisk a furt čteme, že jsou to předražení výrobci :)

lokomot1
Uživatel
lokomot1
Offline

Tak záleží na tom, co by to mělo za střeva. Ale asi se shodneme že by měla být konkurenceschopná. Samsung ceny vyšších modelů trochu nastřeluje, ale zase každou chvíli dělá různé akce cashback, Marianne atd. A Apple si může dovolit vyšší ceny, jelikož poptávka je i tak.
Každopádně mě by takový telefon minimálně zaujal, necháme se překvapit(ikdyž, že HTC vymyslí něco rozumného, je v dnešní době trochu těžké uvěřit)

uni
Uživatel
uni
Offline

Ano, Samsung a devalvace hodnoty vlastních telefonů je kapitola sama o sobě:)

Problém je, že společnosti jako Samsung, Apple či Sony si mohou dovolit „nastřelené“ ceny, protože svým vlastním vývojem se mohou odlišit. HTC je jen letovač dílů…