Domů » Recenze » Recenze HTC One: Jednička z Tchaj-wanu

Recenze HTC One: Jednička z Tchaj-wanu

Lákavé hardwarové parametry v čele s fullHD displejem, elegantní design a hliníkové tělo. HTC One se povedl, ale není dokonalý. Vyplatí se za něj utratit téměř 17 000 Kč? To vám prozradí dnešní recenze.

Společnosti HTC se dlouhodobě nedaří, její loňský model One X prohrál u zákazníků souboj se svými konkurenty, zejména s Galaxy S III z dílny Samsungu. Později představený model One X+  a některé nižší modely řady „One“ byly už jen nefunkční náplastí. Pro letošní rok se společnost rozhodla vsadit vše na jednu kartu a představila pouze jeden model HTC One. O tom, jak je tento kousek pro HTC důležitý svědčí fakt, že si výrobce premiéru telefonu nenechal na veletrh MWC v Barceloně, ale představil novou vlajkovou loď o týden dříve, na dvou souběžných tiskových konferencích v Londýně a New Yorku (byli jsme u toho).

Představitelé společnosti nešetřili při představení HTC One superlativy a je pravda, že má čím zaujmout. Přichází s luxusním hliníkovým provedením, fullHD displejem, fotoaparátem s novou technologií UltraPixelů a funkcí HTC Zoe, zbrusu novým uživatelským prostředím Sense 5.0 a dalšími hardwarovými a softwarovými novinkami. Bude to na konkurenci v podobě Sony Xperia Z (již se prodává) a Samsung Galaxy S4 (konec dubna/květen) stačit? Pojďme si zatím tento zajímavý telefon podrobněji představit v naší recenzi.

Klady (+)

 • výkonný hardware
 • výborný displej s fullHD rozlišením
 • hliníková konstrukce a dílenské zpracování
 • výdrž baterie
 • kvalitní stereo reproduktory
 • infraport (využití jako dálkový ovladač)
 • HTC Sense 5.0 a softwarová výbava

Zápory (-)

 • fotoaparát
 • uživatelsky nevyměnitelná baterie
 • absence slotu pro paměťové karty
 • umístění tlačítka Power
 • vyšší cena
HTC One lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Na tomto místě vám většinou představujeme obsah balení. Od českého zastoupení HTC jsme ale dostali k recenzi předprodukční verzi zařízení a s ním pouze sponku na vyndání šuplíčku microSIM karty. Z unboxing videí na YouTube je patrné, že HTC One přichází s novým formátem balení, než na které jsme byli zvyklí v loňském roce.

Rozhodně balení vypadá hodnotněji, než to loňské „ekologické“. Zdá se, že HTC konečně nahradilo pecková sluchátka špuntovými, což lze označit za malou revoluci.

Videopohled na HTC One

Design a zpracování, displej a hardwarová výbava

HTC už několik let používá pro konstrukci svých špičkových modelů unibody konstrukci a u HTC One se navíc vrátilo k hliníku jako hlavnímu materiálu. Hodnocení designu je hodně subjektivní záležitost; za sebe mohu napsat, že se mě design HTC One hodně líbí, stejně jako každému komu jsem ho během testování ukázal a myslím si, že vzhled bude jedna z největších zbraní proti konkurenci.

- - -

V záplavě „plasťáků“ je One asi jediným konkurentem iPhone 5, který je vyroben ze stejného materiálu. Jeho rozměry jsou 137,4 x 68,2 x 9,3 milimetrů, hmotnost s ohledem na rozměry a použitý materiál příjemných 143 gramů. Dostupný bude v barvě hliníku a také v usedlejší černé variantě.

- - -   

Záda telefonu jsou vyrobena z jednoho kusu hliníku a jsou na nich vyfrézovány drážky, které jsou zakryté plastovou výplní oddělující jednotlivé antény, a společně utváří zajímavý designový prvek. Kromě těchto linek najdete v horní části zadního krytu objektiv fotoaparátu, přisvětlovací diodu a sekundární mikrofon. Uprostřed zad je tradičně plasticky vyvedené logo výrobce a dole logo partnera BeatsAudio.

- - -

Boky telefonu tvoří po celém obvodu plastový rámeček, ve kterém kromě konektorové výbavy najdete kolébkové tlačítko ovládání hlasitosti, mikrofon pro hovory a šuplíček na microSIM kartu. V horní části je vlevo umístěné tlačítko Power, ve kterém je umístěn infračervený port. Právě poloha tlačítka Power mi nepřijde úplně vyhovující a zasazení do pravé boční hrany by bylo mnohm logičtější; takhle je nutné zbytečně natahovat prst, abyste jej mohli zmáčknout.

- - -

- - -

Do těchto komponent je vsazena elektronika, překryta displejem a tvrzeným sklem, který dominuje přední části. Nad a pod displejem je ještě dvojice hliníkových krytek s mřížkami pro stereo reproduktory. V té horní je umístěna přední kamera, potřebné senzory a notifikační LED dioda.

- - 

Pod displejem najdete také dvojici senzorových tlačítek Zpět a Domů, mezi kterými je umístěno logo HTC, to však jako tlačítko neslouží, ale spolehlivě sem ho zpočátku mačkal, než sem si zvykl na přítomnost pouze dvou tlačítek, která jsou navíc umístěna blíže ke středu a opravdu chvíli trvá, než si jejich umístění zafixujete.

  - -

Telefony HTC používám dlouhodobě, další modely výrobce mi prochází rukama při recenzích a občas mám pocit, že taiwanský výrobce hraje se svými zákazníky tlačítkové scrabble. Když pominu umístění klávesy Power na horní hranu, u One alespoň z části omluvenou přítomností infračerveného portu, tak nechápu, proč toto tlačítko najdeme u jednoho modelu vlevo a u dalšího pro změnu vpravo. Nestandardní použití pouze dvou tlačítek pod displejem u modelu, na který vsadil výrobce své přežití, nepovažuji také za úplně logické.

- - -
HTC One vs. Samsung Galaxy S III a Apple iPhone 5

Jedinou chybičku ve zpracování jsem našel na spodní hliníkové krytce reproduktoru, která přesně nelícovala s bokem telefonu a trochu přes něj přesahovala. Tuto chybu ale přisuzujeme tomu, že se jedná o předprodukční kus a u telefonů určených pro koncové zákazníky bude vše v pořádku, protože jinak je zpracování příkladné. Hodnotně také působí všechny použité materiály, konstrukce telefonu je pevná, nikde nic nevrže a nic nenasvědčuje tomu, že by to při dlouhodobém používání mělo být jinak. Kryt rovněž není náchylný na poškrábání a stejně tak se na něm nijak výrazně neusazují otisky prstů. Design tedy hodnotíme velice kladně, konečně je zde nějaká inovace a příkladné je i dílenské zpracování.

Displej: Extrémně jemný a s věrnými barvami

Zobrazování má na starosti 4,7palcový Super LCD3 panel s fullHD rozlišením 1 080 x 1 920 bodů, díky menší úhlopříčce má extrémní jemnost 468 ppi a ukazuje tímto parametrem záda konkurenci a to i té, která se na trh teprve chystá. Displej je vynikající, nemáte nejmenší šanci zachytit pouhým okem jednotlivé pixely, podání barev je přirozené, podsvícení rovnoměrné a skvělé jsou i pozorovací úhly. Pochválit musím také dobře odladěné automatické podsvícení displeje, které je méně agresivní než u modelu OneX , kde bylo při slabém okolním světle zbytečně intenzivní. Špatná není ani čitelnost na přímém sluníčku, ale pouze za předpokladu, že si nastavíte maximální úroveň jasu (automatika venkovní prostředí také spolehlivě rozpozná a podsvícení zvýší).

- - -
Displej nabízí jemné rozlišení, pixely okem nevidíte a výborné je i podání barev

Můžeme polemizovat, zda použití fullHD rozlišení na „malém“ displeji není zbytečnost, už HD displeje poskytují dostatečnou jemnost rozlišení a další pixely navíc zbytečně zatěžují hardware a vysávají baterii, ale výrobci se rozhodli, že fullHD bude trend letošního roku a nám nezbývá než to akceptovat. A upřímně, krásně se na to kouká.

Hardwarová výbava: Rychlík s dobrou optimalizací

Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz pro každé jádro a výkonným grafickým čipem Adreno 320, který byl představený teprve nedávno. Reakce telefonu jsou okamžité a maximálně svižné. V nabídkách systému a v prostředí HTC Sense zkrátka na nic nečekáte, a to ani při náročnějších úkonech či instalaci aplikací z Google Play na pozadí.

  
Volná paměť, výsledky z programu 3DMark a CF-Bench

Ve výbavě dále najdeme velmi pěkné 2 GB operační paměti RAM, které doplňuje 32 GB nebo 64 GB vnitřní paměti; na našem trhu se oficiálně prodává pouze 32GB varianta. I my jsme na test měli model s menší pamětí, který po prvním spuštění nabízí uživateli zhruba 25 GB pro jeho data. Slot na paměťové karty k dispozici není, ale uživatel dostane k dispozici 25 GB na cloudovém úložišti DropBox na dva roky zdarma.

Podpora sítí druhé a třetí generace je samozřejmostí, přítomný je i LTE modul. Další výbava zahrnuje WiFi 802.11 a/ac/b/g/n, GPS + Glonass, USB 2.0 a Bluetooth ve verzi 4.0. Potěší přítomnost DLNA pro sdílení a přehrávání souborů v jedné síti či FM rádio (funguje jen s připojenými sluchátky, které slouží jako anténa), nebo funkce NFC. Zajímavou novinkou u HTC je přítomnost infračerveného portu, s jehož pomocí můžete díky vestavěné aplikaci ovládat domácí elektroniku. S citlivostí telefonu na signál GSM nebo WiFi jsem s HTC One nezaznamenal žádné problémy, při telefonování byl zvuk čistý, dostatečně hlasitý a ani protistrana si nestěžovala. Výborná je také kvalita zvukového záznamu a dvojice mikrofonů v tomto případě odvádí skvělou práci. Pochválit musíme také příkladně rychlou fixaci GPS pozice.

Baterie a výdrž: Jeden den v zápřahu zvládne bez potíží

O přísun energie se stará uživatelsky nevyměnitelný Li-Pol akumulátor s kapacitou 2 300 mAh. Hodnota, která nevypadá špatně, ale nesmíme zapomenout, jak výkonnému zařízení má dodávat energii. Při běžném používání (volání, sms, WhatsApp, internet a sociální sítě) vydrží telefon spolehlivě od rána do večera, to je to nejnutnější minimum které od telefonu požaduji, takže to považuji za dobrý výsledek.

  

Pokud ovšem budete chtít na telefonu hrát náročnější hry, nezapomeňte nosit nabíječku s sebou, protože hardware se přihlásí o svojí porci energie a výdrž se smrskne na pár hodin. Při přehrávání HD (720p) videa vydržel One 6 hodin a 25 minut. Nabíjení adaptérem z One X (k zapůjčenému kusu jsme nedostali nabíječku) trvalo dlouhé 3 hodiny a 20 minut. Uvidíme, jak bude tento parametr vypadat, až budeme mít k dispozici prodejní verzi telefonu.

Fotoaparát a záznam videa

Největším lákadlem HTC One se má stát kromě hliníkové konstrukce a fullHD displeje především fotoaparát. Tomu nasvědčovala už prezentace při představení v Londýně a následně na MWC v Barceloně, kde byl fotoaparát obsahující technologii UltraPixel a funkci HTC Zoe často zmiňován. Technologie ultra pixelů spočívá v tom, že na čipu o standardní velikosti je umístěno méně pixelů, které tak mají větší velikost. Tím se sice zmenší rozlišení fotografie, ale větší pixely zachytí více dopadajícího světla a výsledkem budou kvalitnější fotografie, zejména za zhoršených světelných podmínek.

  

Fotoaparát díky použití této technologie disponuje rozlišením „pouze“ 4 Mpx, natáčí video ve fullHD rozlišení a v nastavení najdete všechny standardní funkce včetně HDR (i u videa), dvouosé stabilizace obrazu, automatické detekce úsměvu a široké nabídky aplikovatelných filtrů. Přední kamera má rozlišení 2,1 Mpx a zvládá také natáčení videa ve fullHD rozlišení, mezi předním a hlavním fotoaparátem se přepíná přejetím prstu po displeji. Přední kamerka poskytuje výbornou kvalitu obrazu při videokomunikaci.

- - -

- - -
Fotografie v plném rozlišení si můžete stáhnout z tohoto odkazu (33 MB)

- - -
Další fotografie si můžete prohlédnout v naší galerii. Jakmile budeme mít k dispozici finální verzi telefonu s novou verzí software, doplníme do galerie nové snímky a video.

HTC Zoe umožňuje fotoaparátu zachytit sekvenci 20 fotografií a vytvoří z nich krátký video soubor v plném rozlišení fotografií a délce 4 vteřiny. Zajímavostí je, že 5 snímků je z doby, než jste zmáčkli spoušť (zhruba 1 vteřina). To znamená, že když máte tuto funkci aktivní, vytváří fotoaparát ve smyčce sekvenční snímky, aby je mohl použít, pokud se rozhodnete scénu zachytit. To je celkem zajímavý nápad, ale počítejte s tím, že v tomto režimu dochází k rychlejšímu úbytku energie právě díky tomu, že fotoaparát neustále snímá aktuální scénu.


Klip sestavený díky HTC Zoe. Přímo v telefonu si jednotlivé klipy můžete prohlížet v galerii, sestříhat, doplnit hudbou a efekty a případně je nechat nahrát na speciální webovou stránku, kde ale nezůstanou na věky; HTC vám je bude archivovat pouze po dobu 180 dnů.

Vše se to krásně poslouchá, ale výsledky zatím trochu pokulhávají a naše očekávání rozhodně byla větší. Pořízené fotografie jsou ve středu zaostřené, ale směrem ke krajům se ostrost ztrácí a občas jsou okraje nepřirozeně rozmazané. Nejvíce patrné je to v pravé části, která na tom je o poznání hůře než levá strana. Při focení ve zhoršených světelných podmínkách ale One podává lepší výsledky než většina konkurence, ale také na těchto snímcích je patrná neostrost na okrajích.

Mnohem lepší výsledky než u fotografií dosahuje kamera u videa, kde se projeví přítomnost stabilizace obrazu. Je škoda, že právě tolik propagovaný fotoaparát podává horší výsledky, než jaké bylo očekávání. Podle dobrých výsledků při natáčení videa se nejspíše jedná u fotoaparátu o softwarový problém a HTC už na duben ohlásilo pro One aktualizaci zaměřenou zejména na fotoaparát. Ohled je třeba brát také na to, že nemáme k dispozici finální telefon a určitě se fotoaparátu budeme věnovat podrobněji, až budeme mít k dispozici prodejní verzi telefonu. I tak máme ale z fotoaparátu trochu rozporuplné dojmy a od telefonu za téměř sedmnáct tisíc korun bychom neočekávali, že bude trpět chybou v podobě neostrých fotografií u okrajů.


Sekvenční snímání s využitím HTC Zoe

One s využitím HTC Zoe umí pořizovat sekvenční fotografie, nicméně je potřeba, aby byl pohyb správně rozložen přes celou scénu, jinak kýženého výsledku nedosáhnete. Pokud si s přípravou sekvenčního snímku dáte záležet, můžete celkem snadno dosáhnout výsledku jako v přiloženém videu.

Operační systém a nová verze HTC Sense 5.0

Zapůjčený kus obsahoval operační systém Android ve verzi 4.1.2, který je zastřešen zcela novou nadstavbou Sense 5.0, která byla od základu přepracována a nově v ní najdete méně animací, zmizela také některá nastavení a prostředí je barevně lépe vyvážené. Zcela nová je rovněž obrazovka uzamčeného zařízení – nyní přístroj odemknete přejetím prstu odspoda nahoru, případně můžete spustit jednu ze čtyř aplikací povytažením její ikony směrem k horní hraně.

   

   

Obrazovky uzamčení máte v nastavení k dispozici čtyři a liší se typem zobrazovaných informací. Volit můžete z počasí, nových oznámení, fotek z alba, případně hudební sbírky v telefonu, přičemž počasí je zobrazeno vždy. Další velkou proměnou prošlo menu aplikací, ve kterém je první položkou údaj o čase a počasí, a až po něm následují ikony nainstalovaných programů.

   

V nabídce se nově listuje vertikálně a nastavit si můžete mřížku 3 x 4 nebo 4 x 5 ikon. Tady mohli jít v HTC ještě dál, fullHD displej by klidně snesl i mřížku 5 x 6 a při výchozím nastavení 3 x 4 ikonky máte pocit, že HTC neuvěřitelně plýtvá místem. Příjemnou novinkou je možnost vytváření složek přímo v menu, to u starších verzí Sense nebylo možné. Zástupce těchto složek můžete také přetahovat přímo na plochy.

   
Výrazných změn doznala také telefonní aplikace

BlinkFeed: Novinky ze sociálních sítí i webových služeb

Nedílnou součástí nového prostředí je funkce BlinkFeed, která zabírá vždy první plochu a po prvním spuštění telefonu je nastavena jako domácí. Na tuto plochu si můžete nastavit zobrazování informací ve formě dlaždic z různých mediálních serverů, sociálních sítí a aplikací, popřípadě televizního programu. Na této ploše najdete také zástupce pro přidávání nových zpráv na Twitter a Facebook, které ale probíhá prostřednictvím oficiálních aplikací. Problém BlinkFeed je v tom, že v ní nenajdete žádná domácí média, takže není příliš vhodná pro použití v našich končinách a sledování příspěvků ze sociálních sítí je na dlaždicích dost nepřehledné, takže jsem ve výsledku nové zprávy a statusy stejně raději konzumoval přes oficiální aplikace.

 
HTC BlinkFeed: Revoluce v konzumaci informací se nekoná, ale nápad je to zajímavý

Brzy by se to ale mělo změnit, na Facebooku českého HTC se objevila anketa, ve které se hlasovalo, které české weby mají být zařazeny do české podoby BlinkFeed. Díky vaší podpoře se v tomto přehledu objeví i SmartMania.cz :-). Službu HTC BlinkFeed na domovské obrazovce není možné kompletně deaktivovat, ale pokud jí nebudete chtít používat, můžete deaktivovat zobrazování informací a jako výchozí domovskou obrazovku (po stisknutí tlačítka Domů) si zvolit jinou plochu.

 

Změnou grafiky prošlo také prostředí aplikace pro telefonování a telefonní seznam. Ten je opět provázán se sociálními sítěmi v případě, že je využíváte a synchronizujete s nimi své kontakty. U jednotlivých položek potom vidíte jejich poslední statusy ze sociálních sítí. U kontaktů nechybí ani kompletní historie vzájemné komunikace.

Prostředí Sense 5.0 je proti svému předchůdci určitě příjemnějším společníkem. Vadily mě pouze některé odlišnosti v ovládání, které mám zažité z One X, zejména změna skrolování z horizontálního na vertikální v nabídce aplikací, ale také v nabídce widgetů, nebo nemožnost vyskočit z nabídky programů tlačítkem Zpět. Trochu zamrzí plýtvání místem v Nastavení, kdy je na fullHD displeji zobrazeno o dvě položky méně než u One X a je nutné v nabídce více skrolovat, a pak také nemožnost cyklicky rotovat na domácích obrazovkách.

Základní výčet aplikací asi nikoho nepřekvapí, vše se točí okolo služeb Google, jehož aplikace najdete v telefonu předinstalované. Počínaje aplikacemi Telefon, Gmail, E-mail, Google+, Mapy, Místa, Navigace, Obchod Play, Pokec, Talk a konče YouTube. Sociální služby zastřešují integrovaní klienti pro Facebook a Twitter. Pro kalendář dodalo HTC tradičně svojí aplikaci, která je dobře použitelná a umí zobrazovat třeba i události z Facebooku.

HTC ve svých telefonech dodává velké množství bonusových aplikací, některé jsou hodnotné a povedené, ale některé vám mohou vadit. Zejména pokud je v telefonu nainstalována free verze aplikace a vy máte zakoupenu plnou verzi. Aplikaci dodanou výrobcem nelze odinstalovat a jediný způsob jak jí nemít na očích, je skrýt ji v nabídce programů.

HTC One jako dálkový ovladač

Mezi ty povedené aplikace patří bezesporu Televize, která využívá vestavěný infračervený port, díky kterému můžete telefonem ovládat domácí elektroniku. Jednoduchý průvodce vám pomůže nastavit One pro ovládání vašich zařízení díky široké online databázi výrobců elektroniky. Pokud se stane a vašeho výrobce v seznamu nenajdete, budete muset One naprogramovat pomocí stávajícího ovladače. Domácí televizi se mi podařilo nastavit na první pokus a ovládání fungovalo spolehlivě a překvapivě na velkou vzdálenost.

   

Aplikace má mnohem větší potenciál, protože umí zobrazovat televizní program a upozorňovat na vybrané pořady, popřípadě je synchronizovat s kalendářem. Podobně jako u BlinkFeed chybí české zdroje, takže tato část aplikace je pro většinu uživatelů nepoužitelná. Budeme muset doufat, že nám HTC umožní tuto aplikaci používat i jinak, než jen jako dálkový ovladač.

   

Velkou proměnou prošla aplikace Car pro zjednodušené ovládání telefonu při řízení automobilu pomocí velkých ikon. Nově můžete do tohoto panelu přidávat vlastní aplikace a přeskupovat je v seznamu. Aplikaci lze ovládat hlasově, ale bohužel ne naším rodným jazykem.

Polaris Office pro tvorbu, úpravu a prohlížení dokumentů, zde najdete v plné verzi. Poznámky lze synchronizovat se službou Evernote a Úkoly se stejnojmennou službou Google. Aplikace Kid Mode zabrání vašim dětem aby vám udělaly v telefonu paseku, a zároveň je dokáže zabavit díky obsaženým hrám. Jedná se ale o aplikaci třetí strany, kterou najdete zdarma v obchodě Play a může si ji tak nainstalovat každý. 

   
Dětský zámek na HTC One

Webový prohlížeč

Pro prohlížení webových stránek je k dispozici stále ještě systémový prohlížeč, který odvádí svojí práci dobře, navíc stále podporuje Adobe Flash. Pokud by vám z nějakého důvodu nevyhovoval, můžete využívat prohlížeč Chrome, který je také nainstalován, nebo si zvolit některý z řady dalších na Google Play. Prohlížeč je rychlý, podporuje multidotyková gesta a problémy nemá ani s vykreslováním složitějších webových stránek.

   

Hudba a video

Zvukový výstup na HTC One je asi nejlepší, jaký jsem zatím na mobilním zařízení viděl, respektive slyšel. A to nejen do sluchátek, ale také výstup z dvojice stereo reproduktorů. Je úplně jedno jestli máte aktivovaný profil Beats Audio pro vylepšení zvuku nebo ho vypnete. Zvuk je díky umístění reproduktorů na přední straně stále velmi kvalitní a HTC One tak hraje nejlépe ze všech dostupných telefonů na trhu.

   

Pro přehrávání hudby najdete v HTC One hned dvě aplikace. Jednou je aplikace Hudba a druhou Hudba Play. Jak už sem zmínil, telefon je již tradičně vybaven technologií Beats Audio pro vylepšení zvuku. Tato technologie sice přináší výrazné vylepšení zvuku, ale je škoda, že aktivace nebo deaktivace Beats Audio je jedinou možností úpravy, jiný ekvalizér už v aplikacích pro přehrávání hudby nenajdete, ale i přesto je zvukový výstup do sluchátek výborný. Hudební fajnšmekři, kteří by si chtěli hrát s nastavením zvuku, si můžou pomoci instalací některého z přehrávačů (například PowerAmp) a získat tak více možností nastavení včetně již zmíněného ekvalizéru.

  

Aplikace Hudba je povedená, umožňuje řazení skladeb v telefonu podle interpreta, alb, žánru nebo seznamu stop. Najdete v ní odkazy do aplikací SoundHound, TuneIn a do obchodu 7digital. Hudba Play sice odkazy do aplikací třetích stran postrádá, ale funkčně je na tom podobně, navíc nabízí možnost propojení se službou Google Music.

Pro přehrávání videa slouží interní přehrávač z Galerie, který přehrál vše kromě formátu DivX. Nabízí ale pouze základní nastavení, proto je lepší nainstalovat některý z osvědčených přehrávačů z Google Play. Telefon bez sekání přehrává i náročné fullHD filmy s vysokým datovým tokem a ukazuje tak schopnosti hardwaru.

 

Také Galerie prošla úpravou a po jejím otevření se zobrazí v dlaždicích nejen vaše fotky, ale také fotky vašich přátel ze sociálních služeb. Vypadá stejně jako BlinkFeed a bohužel stejně nepřehledně. Až po kliknutí na nabídku Mé fotografie se dostanete do nabídky galerie, kterou známe ze starších HTC. 

Závěrečné hodnocení

HTC One je bezpochyby povedený telefon s luxusním hliníkovým tělem, vzorným zpracováním a některými novými funkcemi, které výrobce prezentuje jako revoluční, i když tomu tak ve skutečnosti není. Zda se bude skutečně jednat o revoluci a zda bylo moudré uvádět neprověřené technologie na zařízení, které má rozhodnout o osudu společnosti, ukáže až zájem zákazníků.

- - -
Klíčové modely HTC, Samsungu a Sony pro letošní rok: O úspěchu rozhodne především cena

HTC pospíchalo s představením One ještě před MWC a je škoda, že se nepodařilo telefon uvést rychle na trh. To se výrobci může stát osudným, protože se brzy dostane do prodeje jeho největší konkurent Samsung Galaxy S4 a další z konkurentů, Sony Xperia Z, už pár týdnů na trhu je. HTC One do souboje s nimi vstupuje s nejlepší cenou, která u našich operátorů začíná na 15 300 Kč bez úvazku, nicméně ve volném prodeji je cenovka nastavena na 16 990 Kč, což je stejně jako v případě Galaxy S4 či Xperie Z. I když právě vlajková loď od Sony nyní zlevňuje a navíc nabízí voděodolnou konstrukci, kterou HTC One ani Galaxy S4 nemají.

Graf ceny produktu HTC One poskytuje server Heureka.cz

Po hardwarové stránce jsou HTC One, Samsung Galaxy S4 i Sony Xperia Z téměř shodně vybavené. Všechny tři lákají na nejnovější hardware, kvalitní optiku a fullHD displej, i když u HTC One zatím fotoaparát trochu pokulhává, ale to by se mělo změnit po uvolnění softwarové aktualizace (více informací). U HTC One a Xperie Z nás potěšila slušná výdrž, u Galaxy S4 jsme ji ještě neměli možnost otestovat. Největší vliv při výběru tak ve výsledku budou mít uživatelské preference, design a především cena.

Samsung i9505 Galaxy S 4 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Xperia Z lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

U otázky designu vyhrává právě HTC One a Xperia Z, jelikož Galaxy S4 je pouze důstojnou evolucí předchozího modelu. Recenzi chytrého telefonu Sony Xperia Z si můžete přečíst zde a máme pro vás také článek s prvními dojmy z testování Samsungu Galaxy S4.

Roman Vitámvás

Fanoušek moderních technologií a RC modelů. V redakci SMARTmania.cz působí od roku 2012 jako recenzent – externista.

111 komentářů

 1. Na otázku „Vyplatí se za něj utratit téměř 17 000 Kč?“ si odpovím sám. Ne, nevyplatí!

  • Žádnej telefon nestojí za 17 tisíc.Ale tyhle ceny já neberu vážně. Jak dlouho se prodává xperia Z? Taky měla takovou cenu a dnes je za 13000kč, bebude trvat dlouho a bude za deset, stejné to bude s htc one.

  • Xperia Z klesla hodne rychle,dokonce jak mam Sony rad tak i docela model ktery zklamal..

  • JaroB (neregistrovaný)

   HTC ONE za 10??? No tak niekedy pred vianocami :D Keďže sa ešte ani nepredáva …príde na trh tak pred letom v dostatočnom množstve a zľavy budú tak v 3Q…

   SONY si môže dovoliť zľavovať keďže Xperii Z sa predalo za 40dní vyše 4,6milóna a za mesiac tu máme predstavenie ďalších nadupaných Xperií.

  • Slevy budou u HTC One behem chvile,az se par nedockavcu nakrmi a zjisti,ze takova hitparada to pravdu neni.

  • JaroB (neregistrovaný)

   Pekne pravdivo a úprimne napísané :D

  • Přesně tak to bylo například i s lumií 920, dnes jsme na 11500kč.

  • Az po pul roce,coz je normalni stav u kazdeho telefonu.Listopad 2012 15tis nyni duben 2013 tech 11200KC.U „Z“ prvnim moznem zakoupeni uz propad po mesici.HTC ceka stejny osud.

  • No ono to záleží za kolik ho max-shop nakoupí, včera někdo psal, že lumii 920 koupil novou v Polsku za 9800kč a těch 1500kč a někdy i míň jim stačí.Oni maj až neskutečný kšeft.

  • Nakup primo v zahranici vyjde vzdy levnejsi,nejen u Lumie,ale i u jinych znacek,stale pulrocni odstup,nic prekvapiveho.Zatimco mesicni u jinych uz neco znaci.Ja taky prvni Lumii v zahranici nakoupil v listopadu levneji.

 2. Takové telefony se nekupujeme proto, že se to vyplatí.

  • Souhlas! Prostě za Android, sice s hi-end, ale jinak běžným HW (mimo IR), si troufám tvrdit, že se to nevyplatí. Pokud někdo musí mít za každou cenu takový předražený, ale pěkný kousek, tak ať už k tomu má jaké koli důvody, tak ať si ho koupí. Mě bude stačit mnohem levnější a udělá mi službu stejnou (teda kromě toho IR).

 3. Tony (neregistrovaný)

  Fotoaparát je v minusoch, ale jediná vec ktorú ste na ňom skritizovali je, že v rohoch sú fotky rozmazane, je to chybnou optikou, mojandroid.sk vymenili One za nový a túto vadu už nemal. Ale recenzia je vynikajúca.

  • Tak tak. A druhu vec co nechapem, preco sa stale recenzenti stazuju na nevymenitelnu baterku? Pritom vydrz zariadenia je medzi kladmi. Ja v okoli nepoznam nikoho, kto by mal dve baterky k telefonu a menil ich. To skor maju v taske stale so sebou nabijacku, ale menit baterku, to je prezitok pre 99% ludi. A tych par geekov co baterku meni (rozumej to 1%) si kupi telefon, kde s vymenit da.

  • Z aktuální nabídky hi-end přístrojů s Androidem není na výběr přístroj, který by měl výměnnou baterii. Ale i tak děkuji za přínosnou radu. Nicméně, jak ukazuje mimo jiné úspěch SIII (minulý hi-end), možnost výměny baterie jako část vyhovujících vlastností přístroje očividně zcela irelevantní není.

   Druhý příklad, který zcela ignoruješ, co s takovým přístrojem z druhé ruky, když pro něj vyrazím do bazaru. Jako že si koupím telefon, zabalím ho a pošlu do servisu, aby mi tam za 1-2k vyměnili baterii, která je odkecaná? Nevyberu si radši přístroj, kde mi přímo prodejce dá novou baterii za 300-500 a já si ji vyměním?

   A když jsem s telefonem venku (patřím do skupiny, která se nepohybuje jen práce-domov, ale třeba jezdím na kole, výletím, Ingressuju… Tam je mi nabíječka v tašce k čemu? Není pro mě jednodušší mít 2. baterii a během minuty si zdvojnásobit provozní dobu přístroje?

  • Výše je reakce na martan1981.

  • UNI to napsal dobře. Jen doplním že jsem viděl v hi-end telefonu nafouknutou originální baterii už po zhruba roce používání. Díky tomu, že měl telefon baterii vyměnitelnou se na problém přišlo dřív než došlo k nějaké destrukci a následná výměna stála díky Eco balení 250,-Kč.

  • Tony (neregistrovaný)

   iPhone sa tiež dobre predáva aj s nevymenitelnou bateriou a 900kč má stáť výmena batérie v HTC One, tých 400 kč navyše ťa určite nezabije.

  • JaroB (neregistrovaný)

   Ale no tak Tony. To si kde prišiel na tú cenu 900kč za výmenu batérie na HTC ONE ??? Asi ťažko bude stáť toľko keď budú musieť vymieňať celý hliníkový kryt lebo ho pri otváraní poškodia. Alebo si naivne myslíš, že nejaký CZ/SK servis bude mať väčšiu úspešnosť ako renomovaná firma ifixIt ???[odkaz]

  • Vymena baterie u HTC One bude mnohem drazsi nez 900kc,jelikoz se chtic nechtic zdemoluje vetsina krytu,pri jeji vymene.Jinak nevymenitelne baterie me navadi,od toho mam valecek s kterym 3x dobiju baterii.Jiz jsem to nekolikrat v prirode na vylete absolvoval,nic omezujiciho,lepsi nez porad rozdelavat telefon a menit baterii.

  • Nikdo nevíte kolik to bude stát, tak všichni můžete držet pusu.

   Dále si myslím, že v servisu na to budou mít nějaké udělátko a půjde to rozebrat i bez poškození.

   Kámoš dělá v servisu a je to docela opruz, za každou rozbitou věc jim strhávají prachy jen se to sype, navíc by to ani pro HTC nebylo výhodné.

  • Ale nechte toho hoši, nějakým trumberům se jednou něco nepovedlo rozdělat a už takový hloupý závěry? Počkejte na to, jak to bude ve skutečnosti.

  • „Nikdo nevíte kolik to bude stát, tak všichni můžete držet pusu.“

   Tak zrovna ja se kolem servisů pohybuji,neustale,to jsi trefil spatne,takze tech pouhych 900Kc to opravdu nebude.

  • Tony (neregistrovaný)

   Chlapci mudrujete tu, ale aby ste sa spýtali VSP data, to nie. Tu máte presne čo odpovedali aj s tým rozobratím krytu:

   Na rozebirani je pripravek, ktery reguluje teplotu tak, aby lepidlo povolilo a nedoslo k poskozeni a melo by se i pouzit opet orig lepidlo pro uzavreni pristroje, protoze ma podobne vlastnosti tepelne roztaznosti jako kovove pouzdro. Predbezna cena je cca 900,-

  • A vime jak je to s predbeznymi cenami.Jinak ohrev zarizeni ci jen jeho casti neni nic noveho,bohuzel i pri tomto dochazi casto k poskozeni nekterych soucasti.HTC One je zatim nejhorsi slepenec,ktere HTC vyrobilo.

  • Tony (neregistrovaný)

   neboj sa tá cena určite nebude 2tis, ani 1,5tis. Najhorší zlepenec? Ani si ho nemal v ruke a už kritizuješ.

  • JaroB (neregistrovaný)

   Už vidím tie kvalitné opravy našich servisov pokiaľ budú musieť všetko lepiť a potom rozoberať… všetko štýlom pokus-omyl..ale hlavne s toho vyťaží zákazník…nemá šancu si nikde inde nechať opraviť alebo skontrolovať telefón…geniálny ťah od HTC

  • Tony (neregistrovaný)

   VSP data patrí určite k jednému z najlepších servisov v Európe, možno aj na svete, zato Britex stojí za ho*no.

  • JaroB (neregistrovaný)

   A ty si ich mal koľko v ruke, že sa biješ na každom fóre za tento telefón???

   Keďže tu už napísal, že sa pohybuje okolo servisu a ja tiež tak máme troška viac skúseností z rozoberaním telefónov ako ty a tak môžeme mať na to lepší názor…ale názor ti nikto neberie a ži si v predstave, že za výmenu baterky HTC ONE dáš 40€…

   inak kde v SK je oficiálny servis HTC???

  • To souhlas ,v Britexu by byli schopni telefon i roztavit a jeste to svezt na uzivatele :-D Britex je odstrasujici pripad.Nokia CR – Arvato take des,telefon v klidu orypou,poskrabou a v pohode vrati opraveny.VSP Data vychazi ze vsech servisu nejlepe,tam aspon kdyz nejakou soucast znici ,nahradi ji novou.

  • Tony (neregistrovaný)

   Ja som ho nemal, ale ani ho nejako nechválim ako ty tú tvoju Xperiu Z, ale recenzie hovoria, že má slabú výdrž a zlý displej, jediné čo môžme porovnávať sú fotky, po prípade plynulosť prostredia na videách, ale určite nechodím na každý článok kritizovať konkurenciu ako to robíš ty a Jirka. A zaujímavé, že ty s Jirkom rozoberáte telefóny, to je vynikajúci argument na kritizovanie konkurencie, ale samotné HTC vie postup ako rozoberať One a nie nejaký machri ako ste vy dvaja alebo z iFixit. A už som ti písal veľakrát, že servis je v ČR, ktorý je aj pre Slovensko.

  • I pri nahrati soucasti se nektere veci musi pripravky podebrat a ty znechaji i pri sebevetsi sikovnosti stopy.Navic jedno negativum, v servise ani neni cas/prostor se nejak s opravou loudat,bohuzel.Ja uz ani v zaruce pristroje do servisu nesveruji,nevrati se nikdy v puvodnim bezvadnem stavu jako predavam a to ze zadneho ze zminenych.VSem tech chytrakum zde sklapne pusa az vymena baterie ci nejak oprava nastane,velice rad vam pripomenu tento topic.

  • Tony (neregistrovaný)

   uvidíme, ale HTC nie je tak blbé ako si vy myslíte a vedia, že ich zariadenia nie sú najodolnejšie, buď to dokážu nejako zakryť tie stopy alebo dajú rovno nový kryt.

  • Plastovou špachtlí to neponičíš, každopádně tohle neni vec zákazníka a servis ti musí vrátit telefon ve stavu , v jakým ho přebíral. Nemá cenu se dokola dohadovat jen proto, že nějací machýrci, kteří jsou vyjímečný pouze tím, že mají speciální šroubováčky, nezvládli trochu složitější úkon.

  • Plastovou „spachtli“ plastovou cast poskodis snadno,jestli jsi si nevsimnul,One ma obvod z plastu.Bohuzel to dohadovani se servisem co bylo nebylo,dokazovani fotkami,dalsi dny bez telefonu je unavujici.

  • Adam (neregistrovaný)

   ty se pohybuješ okolo všeho takže to nemůžeš tak podrobně sledovat ;)

  • Tak Orig. baterie..cca 600,-, servisní práce (HTCJIRKA-kolik?) 300?,500?, dopravné tam/zpět 200-300 (s doběrečným). Já tam stále klidně vidím těch 1500,-. Docela stále jsme na trojnásobku toho, co musím dát, než si to vyměním sám. A ještě nemám telefon po koupi týden někde v trapu.

  • Podrobně si nechat popsat stav jakýhokoliv zboží, který dávám na opravu je základ a je jedno jaká značka to je. Ten plastový obvod budou měnit tak jako tak, je to korunová položka..

  • To da rozum,ani to nepomaha.

   Jinak ten plastovy obvod neni jedinny ktery „zařve“.Uvnitr je dalsi,korunova polozka to neni + nejaka marze.Vymena baterie za 900 jen ve vasich snech.Nehlede jine opravy mimo zaruku.Krabicka na jedno pouziti,jako kdysi byly ty papirove fotaky,pouzijes a zahodis,pak ano :-)

  • Uni:Temer jsi to trefil,vzhledem k pracnosti bude prace minimalne za 500 + nejake stokorunky vzdy za nejaky drobny material,stredovy kryt apod,marze musi polknout jak lepeni,techniku na ohrati apod.

   Technikum ve VSP vubec nezavidim.A uzivatelum preju at si to uziji a dale vychvaluji tyto slepene krabicky na jedno pouziti a hlavne at se to stane trendem,jak radi budou hrabat jednou prstickem po klasicky vymenitelne baterii.

  • Tony (neregistrovaný)

   potom ti niekedy v diskusii napíšem finálnu cenu výmeny batérie.

  • Ani nemusis,s cleny tymu VSP Data se znam :-)

  • Tony (neregistrovaný)

   tak mi to ty niekedy napíš. :D

  • Tu baterku uz bude stejně menit někdo jiný.

  • JaroB (neregistrovaný)

   Napíšem ti príklad…po 8mesiacoch budem mať problém s baterkou…je po záruke takže to musím všetko cvakať sám ale žiaden servis na slovensku nieje vybavený na otvorenie telefónu…takže ho musím na vlastné náklady poslať do ČR a čakať..inak si neviem teda veľmi dobre predstaviť vyplnenie preberacieho/odovzdávacieho protokolu keď ho posielam poštou …aj pri najlepšej snahe ho skôr ako za týždeň nedostaneš späť/ o čom pochybujem keďže záručné opravy majú prednosť/…som bez telefónu a koľko ma to bude stáť? Len poštovné bude 10-15€ s poistením, robota a cena novej baterky. Ešte ti nezabudnú do protokolu napísať, že hento alebo tamto bolo vadné/už na odpis/ tak ti to vymenili tiež…a sme určite na 50-60€ …a v akom stave ho dostaneš späť je tiež otázne…naťahuj sa s niekym 1000km ďaleko cez telefón alebo emaily. Prajem príjemnú zábavu.

   Na iných zariadeniach? Aj keď nemajú bežne vymeniteľnú baterku/napr. N8/ tak ti ju v hociakom servise vymenia/keď si šikovný tak doma za 15min/

   PS: z tej Xperie Z máš ale mindráky keď ju všade ťaháš v súvislosti so mnou.

  • „Napíšem ti príklad…po 8mesiacoch budem mať problém s baterkou…je po záruke “

   Nesmysl. Uvedom si, ze pokud je baterie nevymenitelna, tak je proste nedilnou soucasti vyrobku – zaruka dva roky. Neexistuje pul roku.

  • niky79: Jistě, dva roky záruku má, na výrobní vady. Půl roku je pak záruka „baterie udrží většinu své kapacity“, resp. je to hranice, kdy se obtížně vyčerpají nabíjecí cykly. Nic víc ti ale nezaručují. Když baterii odkecáš za rok (není problém), nemáš co reklamovat. Výrobní vadu baterie obvykle odhalíš hned (asi to prostě nějak nejede:-) ), takže tam ti ty 2 roky jsou tak jako tak na nic.

  • no ale je zvlastni ze me v HTC vymenili baterku po vic jak roce a pul. Dosel sem si tam rano okolo devate, blbnul mi totiz display, pani mi rekla ze si pro to mam ve tri dojit. Vymenili display a vymenili baterku protoze pry jim analyza hodila ze uz je baterka spatna ci co, kazdopadne bylo to po vic jak roce a pul a vymenili zadaxa. Tak nevim ze by se to za ty dva roky zmenilo?

  • jevojda (neregistrovaný)

   JaroB jsi nemožná píča,važně se omlouvám za svou hrubost,ale ten člověk na každém foru kritizuje ostatní značky telefonu a jen Sony je pro něj bůh.Vykuř Xperiia už nás notravuj sračkama,nikoho nezajímá tvůj názor!!!

 4. Ondřej (neregistrovaný)

  1. 17 000 Kč se za něj nevyplatí dávat, protože se dá koupit i za cca 15 400 Kč (O2 a Vodafone) a myslím si, že One je z vlajkových lodí vydaných r. 2013 nejvýhodnější. 2. Přestaňte si už stěžovat na to, že nemá možnost paměťové karty (není to nic tak hroznýho a navíc se prodávají hlavně iphony s 16 GB a tam taky nejde dát paměťová karta). 3. Foťák mi přijde super a jediný určitě nejsem. 4. A co jako, že nejde vyměnit baterie…alespoň drží pohromadě (nepište tady, že jste viděli, jak v drop-testu hned upadl přední kryt repráku).

 5. Parádní kousek.. Kdybych chtěl android, chci tenhle..

 6. Když dám za přístroj tolik peněz musí být bez kompromisů. tento telefon má katastrofální foťák a video. To i N82 uměla lepší fotky. Když doladí foťák/ i když u HTC pochybuju, protože nemají z čeho a od koho okopírovat/ tak to bude dobrý foun. Tohle za ty peníze je špatný kup.

  • Foťák není vůbec katastrofální a video také ne, stačí se podívat třeba na review na Anandtech, kde testovali HTC One co jde do prodeje a ne předproduční verzi a rozdíl je hodně znát… vlastně je to jeden z nej. fooaparátů s Androidem momentálně na trhu.

  • No v tom případě nechápu proč redakce testují nedodělky. To je jak testovat auto bez skel a kol.

  • Redakce otestuje to co dostane, dostala šmejd, kterej fotí špatně, tak mu přece nebude dávat plusy za fotky, to je snad logický ne?..

   A fotky jsou špatné na vícero i zahraničních serverech, takže jedna vlaštovka to nezachrání..

  • No MadPavel píše že to zase na ostatních testech fotí skvěle a jen redakce dostala nějakej shit.

  • MADPAVEL se jen v duchu modli ,aby fotil lepe,ale bohzuel ho ceka zklamani a nejen jeho.

  • Já se nemodlím, já jsem si prošel 100 stránkový topic na XDA a vidím jak fotí.

  • Ja take videl dost fotek,nekdo asi potrebuje bryle :-D

  • ani ne, já vidím dobře, nedávno jsem byl i na kontrole u očního

  • Tak si tam skoc znovu,zrejme prehledli zakal,jestli povazujes fotky z HTC One za nej fotoaparat apod.

  • Tony (neregistrovaný)

   nie je naj, ale fotí iba o niečo horšie ako Lumia 920 a porovnateľne s iPhone 5, za zhoršených svetelných podmienok, fotí najlepšie zo všetkých.

  • mezi android telefony jak jsem psal, jde o jeden z nejlepších

  • MadPavel: Před vydáním jsme se dívali do několika zahraničních recenzí a někde mají stejný problém (zřejmě stejná série vzorků), někde je to bez problémů, protože už dostali prodejní kusy. To my ale neovlivníme (co nám výrobce půjčí) a proto v recenzi uvádíme, že jakmile budeme mít k dispozici prodejní balení, fotoaparát opět prověříme a recenzi aktualizujeme.

   Přece jen by bylo zvláštní, kdybychom napsali, že fotoaparát fotí skvěle na základě zahraničních recenzí a do textu vložili fotky, které mluví o opaku. A pracujeme s tím, co od výrobců dostaneme.

  • JIŘÍ HRMA: Já myslím, že to měla být spíše reakce panu „KASPRIK“.

   Já Vám to nemám za zlé ;)

  • „nie je naj, ale fotí iba o niečo horšie ako Lumia 920 a porovnateľne s iPhone 5, za zhoršených svetelných podmienok, fotí najlepšie zo všetkých.“

   Kdyz si das plne vyrezy fotek HTC One,zjistis ,ze je to hruza a za zhrosenych podminek je to jeste horsi,fotky stvetle ,ale sumu opravdu strasne.

  • Tony (neregistrovaný)

   Nemá to cenu s tebou, pozri si recenziu na Anandtech.

 7. To jste si dovolili moc , dát sense do kladů, počkejte až přijde Jirka, ten vám dá:-D

 8. Pekný telefón, ale ostávam u Note 2

  • A já chci zkusit One, note pujde.

  • Na XDA jsem včera četl topic, kde se lidé s NOTE 2 dohadují jestli přejít nebo ne. Docela mě překvapilo, že většina už HTC One objednala :)

  • J.V. (neregistrovaný)

   HTCJirka opět nepřekvapil a neví. Na HTC One dostanou v servisech stroj, který povolí speciální lepidlo v HTC One. Jak jednoduché, žádná destrukce se konat NEBUDE!

  • Telefon se ohreje na urcitou teplotu,nic noveho.Ani to ale neni vseumel,u HTC One je spousuta veci delana na jedno pouziti.

  • hele jestli to neumi dodat spravne slepene ani z linky tak pochybuji ze z naisich servisu to prijde lepe udelane a muzou na to mit i automat! jinak ale zajimava informace, diky za ni odkud ji mas?

  • JaroB (neregistrovaný)

   Presne tak…ale pokiaľ musia dodávať do každého zaprdeného servisu na svete nejaký stroj na rozoberanie tak to zrovna lacné pre HTC nebude… a potom, že idú do..pryč každý kvartál..tento Q zisk iba 2,83mil USD. Dovolím si predpovedať, že taký zisk má možno jedna apple predajňa v NY. :)

  • Prosimtě ty se vždycky něčeho chytneš, ještě k tomu takový blbosti, pak se zase ukáže, že to je jinak a už ani necekneš. Určitě takový strojek bude levnější, než jeden htc one.

 9. …ke zpracovani dodam ze ma s HTC One problem spousta lidi…mezery pri gapless technologii jsou neodpustitelne stejne jako uz spominanae presahy proste to nezvladly a NE nezmeni se to ani ve finalni verzi protoze ty uz lidi maji a stezuji si na to nebo na to alespon poukazuji…mozna pozdejsi modely zvlasnou lip…nechapu ale proc a jakto ze recenzujete nefinalni kus…u SGS4 jste kvuly nefinalnimu zarizeni ani nepostovali fotky a najednou nefinalni HTC One uz muze by proveren recenzi? Vase logika mi unika…navic tohle nepovazuji za recenzi nevim co se stalo, ale ceske a slovenske recenze hodne upadaji. Podivejte se jak se k recenzim stavi zahranicni servry a to nemluvim o tom, ze se jedna o HTC vlajkovou lod. Vic informaci ziskam z videa od jakehokoliv zahr.recenzenta…nezlobte se na mne ale tohle je odflaknute! Lituji lidi co neumi anglicky protoze tohle je tak preview natoz review…vycet funkci, par subjektivnich nazoru (kolikrat zcestnych) par fotek video a konec. To neni test…doporucuji se podivat na andratech nebo gsmarena alespon udelaji nejake testy funkci ikdyz si o jejich naklonosti k nekterym znackam myslim sve. jsem zklaman…jakokdyby jste recenzovali telefon za 2000,- co se tyce ceny bude vysoka ale vsechny vlajkove lode stoji (zacinali) stejne tak budte objektivni! navic je k dispozici slusny predprodej kez by byl i na SGS4.

  • Pokud chcete hodně obsáhlou recenzi a umíte anglicky tak doporučuji Anandtech, je asi 17ti stránková a dozvíte se tam dost věcí.

  • Tony (neregistrovaný)

   k tej konštrukcii: [odkaz]

  • diky za odkaz i pro jine uz jsem to cetl vcera na jinem servru…jasne ze prvni kousky maji vzdy problem treba muj SGS3 z prvni varky skoro po roce dopraskany zadni kryt a trhlina na bocnim „hlinikove plastovem“ lemu. Ale netvarme se jak je to uzasne a prikladne zpracovani a to i na nejvetsich servrech ani zminka o tom pritom na jejich fotkach to bylo krasne videt…lidi by o tom meli vedet tohle nema byt reklama

  • uz je mam davno prectenou…tak ma vypadat podrobny test :) Ikdyz ne vzdy uprednostnuji kvantitu pred kvalitou. Chce to nec mezi tim…nemyslim si ze chci toho tak moc i na mm.cz byly kdysy podrobne recenze ktere v te dobe nemely konkurenci dneska mno vsak osudte sami…

 10. jeste bych zapomel tradicne mi u vas chyby vetsi fotografie. Ty nahledy opravdu nejde posuzovat, ne kazdy ma fotak v mobilu jen na facebook! Jestli to jde v te vasi galerii zvetsit alespon na fullHD tak se omlouvam ale ja to nenasel. ty nahledy jsou opravdu male takhle se kvalita fotek neda vubec posoudit!

  • Dobrý den, máte pravdu, fotky v plném rozlišení je pro posouzení určitě potřeba přidat, do recenze jsme již odkaz pro stažení archivu doplnili [odkaz]

 11. gotys (neregistrovaný)

  Když autor zkouší fotoaparát, měl by si přeleštit čočku. Jednou má rozmazaný ťápanec nalevo, jindy napravo, prostě amatér. Byl jsem na HTC MeetUp v Brně a tam dělalo HTC ONE stejné šmouhy místo fotografií, když jsme vyleštili čočku, překonával můj iPhone5 ve fotkách v místnosti docela znatelně.

  • Věřte nám, že kolega, co telefon testoval i já, jsme čočku leštili několikrát, ale opravdu se (nejen) u našeho kusu tato chyba s rozostřenými fotografiemi objevovala. Na akci HTC MeetUp mohli mít finální kus, ale jak jsem psal výše, co nám výrobce zapůjčí neovlivníme, a proto také v recenzi uvádíme, že jsme neměli finální kus a jakmile jej dostaneme, recenzi aktualizujeme.

 12. to je softwarova chyba priznana HTC, ikdyz se mi to moc nezda protoze aby tohle delal HW to je divne je to spis vadna cocka predprodukcniho kusu. podobneho nazoru je aj zahr. servr ktery s tim prisel jako prvni…

  • Tony (neregistrovaný)

   ak myslíš hardwarezone.com, tak tí sa opravili, že žiadny update nebol a keď im HTC vymenilo zariadenie za nové, tak už nemalo túto vadu, do predaja v apríli má prísť so správnou čočkou.

  • Update firmware uz u HTC One probehl a stale jsou problemy s fotakem,umele osvetleni zarivek a pruhy,SE Arc problem nema,HTC One ano,kdyby nekdo chtel blafat ,ze to delaji na zarivkach vsechny telefony.Zpocatku to vypadalo jako problem jedince,ovsem pridavaji se dalsi uzivatele se stejnym problemem..,v dane mistnosti uzivatel odzkousel jine znacky a ty pruhy nedelaly..

   [odkaz]

  • Tony (neregistrovaný)

   žiadny update ktorý zlepšil fotoaparát nebo, ak áno tak pošli odkaz a robí to aj tvoja Lumia a špičkové zrkadlovky.

   [odkaz] daj si 0:17

  • Prave posledni fw 1.28,mas to v te diskuzi na xda ma zlepsovat i fotoaparat.Neco jineho pruhy trvale a pruhy prechodne pri zmene osvetleni + jsi si vybral sakra stare video,vyrazny rozdil.HTC s tim ma sakra problem.Klasika ublafane HTC zabalene v marketingovem oblbovani ala ultrapixels apod,pritom nabizejeci podprumerny fotoaparat.

  • Tony (neregistrovaný)

   podpriemerný fotoaparát si strč niekam, pozri si tú recenziu na Anandtech, fotí iba o niečo horšie ako Lumia 920 a tie pruhy má veľa mobilov aj zrkadlovky ako tam píše jeden užívateľ.

  • Ano ma/maji,ale na v takovem mnozstvi a trvalem jako na HTC One,kde z vetsiny natocene sceny jsou z 98% pruhy,pokud se jedna o umele osvetleni- zarivky apod.Jka s cervenym flekem na ´HTC HD2,jak HTC slibovalo,updaty jej odstrani,nikdy neodstranili..

  • Omlouvam se za gramaticke chyby.

  • A podruhe ti rikam,podivej se na plne nezmensene fotky,foti hrozne.I iPhone proti nemu foti jako pan z jine galaxie.

  • Tony (neregistrovaný)

   ja proste to už nechcem riešiť, možno sa to updatom zlepší tak ako sa výrazne zlepšili fotografie u One X alebo možno aj nie. Ja dobre viem, že fotoaparát nemá na Lumiu, ale nie je to taký prepadák ako hovoríte, z android zariadení fotí zatiaľ najlepšie a video je ešte kvalitnejšie a zvuk čo som pozeral/počúval v porovnaní s Lumiou, tak je oveľa lepší, žiadny marketing HTC nespravilo, všetky veci, možno až na fotoaparát(zatiaľ) sú najlepšie zo všetkých smartfónov(podľa recenzií) zvuk reproduktor aj jack, nahrávaný zvuk a taktiež to Sense nie je tak nenažrané, je úplne prepracované a menej zasekané ako TW na SGS4. Konštrukcia tiež je kvalitná, i keď odolnosťou nebude mať na Lumiu, ale ten pocit bude pre väčšinu ľudí lepší.

 13. Tony (neregistrovaný)

  A načo sú mi zväčšené fotografie, ak chcem fotiť na plagáty, tak si kúpim zrkadlovku s viac mpix. HTC aj takto myslí, že väčšina užívateľov prezerá fotky na mobile a zdieľajú ich na FB, len teraz všetci začali približovať fotky a robiť plagáty aby čo najviac skritizovali fotoaparát.

  • Ne kazdy pouziva fotky jen na trapne vkladani na facebook ci prohlizeni na telefonu,na to staci i stara plecka.To se pak o fotoaparatu nemusime vubec bavit argumentací facebook ci prohlizeni na telefonu.

  • Spíš jde o to, že se HTC před představením chlubilo, že tento foťák zadupe konkurenci/hlavně tedy Nokii/ do země. No a skutek utek, zrovna tak asi i stím zpracováním.

  • Telefon je vyroben technologií Zero Gap,pritom boky vubec nelicuji,nekde jsou zaroven,nekde utopene a nekde pres,jen marketingove blafani.

  • HTCJIRKA. Nojo ale podle Tonyho a MadPavel je to nejlepší telefon s droidem ve vesmíru, protože to přeci píšou v tý recenzi na Anandtech a koukej si to sakra přečíst nééé.

  • Tony (neregistrovaný)

   Ale aspoň ho nevnucujem nikomu, tak ako to robia HTCJIRKA, JaroB a iný tým, že musia špiniť konkurenciu na každej diskusii, fóru a potom nenápadne vyzdvihujú Lumiu 920 a Xperiu Z.

  • Dneska jsem psal i o iPhone,ten si tam pridej :-D Podruhe rikam,i ten foti a to vyrazne lepe nez HTC One,tezke pro nekoho se s tim smirit.Jinak ty mas co povidat,jak se nekde pochavali Nokia ci WP jsi tam s narazkami jako doma.

  • Tony (neregistrovaný)

   ale vždy si ty začal rýpať :D A mne je jedno čo si myslíš, ale ak porovnávaš fotky z GSMareny, tak áno fotí zle, ale na väčšine webov fotí porovnateľne s konkurenciou(pocketnow, technobuffalo, anandtech, endgadget, trustedreviews, gizmodo)

 14. Adam (neregistrovaný)

  No ted tu někdo psal že jeho iphone po vyleštění čočky, ve špatných svštelných podmínkách fotil hůř /HTC meetup/ REDAKCE jestli je nemožnost vyměnit si sám baterii, a nemít sd kartu, to je bud většině jedno, protože existuje bluetooth a nemusíte přendavat sd kartu, a kolik z vás si mění u každýho telefonu baterii, prostě takový věci by se měli dávat do nějáke kategorie ani ne plusy, ani ne mínusy, to prostě nechejte na lidech, tady těm technickým „““““mágům““““““ to jedno není ale lidem kteří si přečtou recezni aby věděli jestli si mají koupit nebo nemají koupit, tak pak si myslím že je odrazujete

 15. SP (neregistrovaný)

  OK, dam za baterii jednou za cas o par stovek vic, ale co ta vymena? Kdo z vas dava rad svuj mobil do servisu? A pujcovat nekomu svoje data? A jezdit kamsi?

 16. marios (neregistrovaný)

  To vaše ejž-tý-sí v tej recenzi neskutocne trha usi. Aspon sa uz na kazdom videu nepredstavujete chvalabohu aj tak redaktora nevidime osobne tak na co sa predstavovat

 17. Marek Kubale (neregistrovaný)

  Co máte pořád s těma fotkama??? Neznám nikoho kdo si koupí mobil kvůli focení a pokud ano tak ať se zastaví na pár kurzů se zrcadlovkou a třeba ho to přejde… Pánové na focení mám fotoaparát ne mobil :-D

 18. micenko (neregistrovaný)

  [odkaz]

 19. Mám htc ONE a předtím sem měl htc ONE S a upozorňuju,že go dokonalejší telefon..rozhodoval sem se mezi ním a samsungem s4 a sem rád,že sem zůstal u Uff..ok..sice míň smajlíků a čidel,ale dokonalý foťák nové koncepce a stereo co uchvátilo každého komu sem ho půjčil..skvělý telefon…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).