Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Inspiruje se HTC Motorolou? Výrobce naznačuje reinkarnaci některého z klasických modelů

Inspiruje se HTC Motorolou? Výrobce naznačuje reinkarnaci některého z klasických modelů

Nová Motorola RAZR s ohebným displejem vzbudila poměrně velkou pozornost. Nejde možná ani tak o fakt, že jde o telefon s ohebným displejem, ale spíše o to, že jde o jakousi reinkarnaci kdysi legendárního „véčka“ RAZR.

Šéf HTC Creative Labs v reakci na odhalení tohoto telefonu vznesl na Twitteru otázku: „Jaký z klasických telefonů HTC byste rádi viděli námi opětovně představený s dnešními technologiemi?“

Dočkáme se nového HTC One M8?

Samozřejmě může jít i o čistě hypotetickou otázku. Na druhou stranu by ale snaha vytvořit jakýsi retro telefon dobře zapadala do byznysové strategie HTC, kterou by bylo možno shrnout asi jako „tonoucí se stébla chytá“. Mobilní divize prodá za rok méně telefonů než v době největší slávy za měsíc, patenty jsou prodané Googlu a návrat do černých čísel se jeví jako čistá utopie.

htc one m8

HTC se proto snaží zaujmout nejrůznějšími způsoby, jako jsme viděli například na experimentálním telefonu Exodus. Ani blockchainový smartphone však značku do zisku nevrátil. Dokázal by to retro telefon?

Poptávka po retro zařízeních bezpochyby existuje. Obnovené legendy kromě Motoroly prezentuje i Nokia, prodávají se i různé remaky klasických herních konzolí. Jenže, jaký mobil by HTC mohlo nabídnout jako zajímavou reinkarnaci?

Na zmiňovaný tweet asi nejvíce lidí odpovídá s žádostí o nové HTC One M8 či M7. Zejména první jmenovaný byl bezpochyby velmi kreativní a revoluční smartphone. Celokovové tělo a duální kamera se senzorem hloubky umožňujícím následné zaostření a vytváření bokeh efektu byly prvky, které předběhly dobu.

motorola razr retro mode
Motorola u nového RAZRu nabízí dokonce retro režim, který aktivuje funkční prostředí původního telefonu. (Zdroj: The Verge)

Ovšem problém je, že vytvořením moderní varianty by se veškeré kouzlo ztratilo. Čím by se takový telefon lišil od jiných? Snad jen designem. Motorola mohla čerpat z unikátní konstrukce, kterou zpopularizoval právě původní RAZR. A ohebné displeje zase zaručují popularitu dnes. Celokovový telefon s duální kamerou by však asi dnes moc pozornosti nevzbudil.

A to bohužel platí i o dalších modelech značky, které by přicházely v úvahu. HTC HD2 s tehdy nadprůměrně velkým 4,8″ displejem? HTC DROID DNA, první telefon s Full HD displejem? Nebo snad HTC Dream (T-Mobile G1), první komerčně dostupný telefon s Androidem? Ano, to jsou všechno kdysi revoluční přístroje.

Jenže když do nich dáme moderní displej, výkonný procesor a tři čočky kamery, stanou se z nich zcela tuctové smartphony. Snad jen HTC Dream by vyčníval hardwarovou klávesnicí, jenže obáváme se, že to není zrovna prvek, po němž by byla poptávka. Ani sázka na retro vlnu tak asi HTC nevyjde.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments