Domů » Bleskovky » Inspirace pro Apple? Koncept iOS 14 ukazuje spousty praktických vylepšení

Inspirace pro Apple? Koncept iOS 14 ukazuje spousty praktických vylepšení

Operační systém iOS 13 přinesl řadu novinek, po nichž fanoušci dlouhou dobu volali včetně tmavého režimu či přepracovaného panelu ovládání hlasitosti. Příznivci Applu však už nyní snaží náhlednou do budoucnosti. Patří mezi ně i YouTube kanál s názvem „the Hacker 34“, na kterém se objevilo zajímavé video ukazující fanouškovský koncept operačního systému iOS 14.

Autor videa se pustil do vizualizace několika funkcí, po nichž příznivci Applu dlouhodobě touží a jablečný výrobce otálí s jejich implementací. Mezi hlavní změny patří přepracované uživatelské prostřední aplikace hovorů, která v podání autora už nezabírá celou obrazovku. S podobným rozhraním se můžeme setkat například u novějších verzí konkurenčního Androidu.

ios 14 concept

Rozdělená obrazovka a uživatelské profily

Uživatel s přezdívkou the Hacker 34 dále ukazuje, jak by na iPhonech vypadala rozdělená obrazovka či funkce drag-and-drop. S těmito funkcemi se už nyní setkáte v iPadOS, jablečným telefonům by ale také bezpochyby slušely. Nechybí ani podpora více Apple ID účtů – na jediném telefonu by tak mohlo mít svůj profil hned několik uživatelů. Podobnou funkci byste na mobilu spíše nevyužili, avšak majitelé iPadů po ní touží už nějaký ten pátek.

Tip: Sluchátka AirPods Pro mají vážný problém. Jsou neopravitelná

Video ukazuje také několik dalších drobností jako například nativní podporu GIFů při psaní zpráv. Zda se některé z výše zmíněných funkcí dočkáme, však v tuto chvílí ví pouze Apple. A co byste v iOS 14 nejvíce ocenili vy?

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

O to, aby volání nebylo přes celou obrazovku, brečíme už X let. To je takový Applí evergreen, že si myslím, že Apple tímhle trolí schválně a nepřidá to nikdy.
Současný call screen je solidní ergonomický paskvil.

Olda
Anonym
Olda
Offline

No mě se ten koncept líbí, jen teda ne volání … palec napnout až nahoru abych zvednut call? To mi nepřijde praktické

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Šlo by to udělat líp, ale to, že příchozí hovor přeruší veškerou práci na mobilu a není s ním možné cokoliv dělat, dokud ten hovor nějakým způsobem nevyřídíš, je prostě fail už několik let.
Někdy prostě nechceš zvedat, ani odmítnout, prostě nechat zvonit. V případě, že v té době pracuješ s telefonem, musíš počkat, až dotyčný hovor položí, jinak se zpátky do systému (aplikace, v které jsi pracoval) nedostaneš.

prcko
Uživatel
prcko
Offline

Niečo robím na telefóne tak hovor ktorý prichádza zruším. Ak to nechceš zdvihnúť tak jednoducho vydrž tých pár sekúnd. Koľko krát v živote sa niečo také udeje Neber to osobne.

ASDF
Anonym
ASDF
Offline

Nebo taky Apple tlačítko Zpět, které je v nativních a i dalších aplikacích naprosto deme*tně vlevo nahoře,takže je potřeba přehmatávat. To mě se*e odjakživa. Samsung tohle vyřešil naprosto perfektně formou gest a One UI si nemůžu vynachválit kvůli své perfektní plynulosti a použitelnosti.

Menty
Uživatel
Menty
Online

Tak povětšinou je možné použít gesto zleva. Jako daleko větší problém vidím tu naprosto příšernou inkonzistenci ovládání. Otevřu mail aplikaci „napsat mail“ je vpravo dole, otevřu zprávy „napsat novou zprávu“ je vpravo nahoře. Jednou se pod třemi tečkami skrývá „upravit“, jednou je tam „upravit“ hned vpravo nahoře. V mailu jsou doprava/doleva nastavená gesta (např smazání apod), ale gesto uplně zleva „zpět“ (do schránek) jde použít. V kalendáři však nikoliv, doprava/doleva se člověk posune, zpět (na měsíc) již ne. A tak dále a tak dále.

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Apple podporuje gesto místo tlačítka zpět snad od iOS 7, možná už dříve, to už si nepamatuju. Tohle je spíš problém neznalosti…

uni
Uživatel
uni
Offline

Gesto, Reachability, přepínání aplikaci na Home.