IKEA rozšiřuje portfolio reproduktorů. Novinka si rozumí se Spotify

vappeby ikea

Švédský gigant IKEA už dávno není jen o cenově dostupném nábytku a masových kuličkách – stále častěji se snaží vytvářet zařízení pro chytrou domácnost, reproduktory nevyjímaje. Na jejich výrobě obvykle spolupracuje se známou americkou firmu Sonos, která zajišťuje technické řešení, zatímco Seveřané se starají o výsledný design. Reproduktor Vappeby je nicméně dílem pouze Švédů.

IKEA Vappeby je kombinací lampy a reproduktoru, obdobně jako v případě produktu Symfonisk. Na rozdíl od něj ale svým provedením odkazuje na staré petrolejové lampy, ostatně přenosnost Vappeby je zaručena díky integrované baterii dobíjitelné skrze USB-C. O nízkou spotřebu se stará LED světlo. Vappeby se díky odolnosti proti prachu a vodě dle certifikace IP65 nezalekne ani nenadálé změny počasí.

Zajímavostí je integrace funkce Spotify Tap, která na jeden dotyk rozezní Vappeby vašim oblíbeným playlistem na známé streamovací platformě, aniž by bylo potřeba cokoli složitě nastavovat. Bohužel jsme se nedočkali žádných dalších chytrých funkcí ani podpory hlasových asistentů. Zato IKEA může nabídnout dvě barevná provedení: bílé a šedé. Na českém trhu reproduktor seženete za 1 690 Kč včetně DPH.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku