Domů » Bleskovky » IKEA a Sonos prohlubují spolupráci, na obzoru je chytrý reproduktor

IKEA a Sonos prohlubují spolupráci, na obzoru je chytrý reproduktor

Švédský nábytkový gigant IKEA se v poslední době snaží čím dál tím více prosadit na poli chytré domácnosti. Poslední přírůstek, chytré žaluzie, doplňují portfolio chytré domácnosti, kterému vévodí osvětlení Trådfri. Také nedávné ohlášení spolupráce s čínskou firmou Xiaomi naznačuje, že to IKEA s útokem na naše domácnosti myslí smrtelně vážně. Prohloubení spolupráce s audiofirmou Sonos je toho živým důkazem.

V srpnu letošního roku se chystá IKEA vyslat do světa svůj první chytrý reproduktor, s čímž ji pomůže právě Sonos. Chystaný reproduktor doplní řadu Symfonisk, se kterou má být kompatibilní. Kompatibilita je rovněž velké téma také u Sonosu, který si získal věhlas právě pro snadné párování různých druhů reproduktorů ze své stáje. Je velmi pravděpodobné, že novinka od IKEI bude spolupracovat také s reproduktory od Sonosu a naopak.

Od prohloubení partnerství si obě společnosti slibují mnoho. Bohužel prozatím nic nevíme o designu, ceně, výbavě či podpoře chytrých asistentů. Nicméně lze předpokládat, že bude podporovat jak Assistanta, tak Alexu. Cena by rovněž neměla dosahovat astronomických výšin jako v případě produktů Sonosu, takže očekáváme produkt v cenové hladině pod 150 dolarů (cca 3 300 korun).

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).