IKEA odhalila vylepšenou lampu s reproduktorem Symfonisk. Lépe hraje i vypadá

Ikea Sonos Symfonisk Lamp 2

Spolupráce firem IKEA a Sonos není žádnou novinkou. Nedávno jsme testovali například reproduktor na zeď, který z této spolupráce vznikl. Nyní jsme se dočkali oficiálního představení druhé generace lampy ve spojení s reproduktorem z řady Symfonisk.

Lampa nyní přichází s novým designem, který si budete moci nakonfigurovat dle svých představ. Prodej odstartuje 12. října v USA a některých evropských zemích. Ostatní trhy pak budou následovat v roce 2022. Vzhledem k tomu, že aktuální model lampy už z českého e-shopu IKEA zmizel, vypadá to, že můžeme očekávat počátek prodeje v říjnovém termínu.

Ikea Sonos Symfonisk Lamp 0
Skleněné stínidlo má tvar podobný předchozí generaci

Tělo lampy se bude prodávat zvlášť a k dispozici bude ve dvou barevných provedeních (černá a bílá). Stínidlo pak pořídíte buďto ve skleněné variantě tvarově připomínající původní model nebo v textilní verzi, která bude taktéž k dispozici v černé a bílé barvě. Díky nově přidané patici E26/E27 bude nová lampa kompatibilní s větším množstvím žárovek. Tlačítka pro ovládání se nyní přesunula na tělo lampy.

Ikea Sonos Symfonisk Lamp 4
Nové látkové stínidlo

Cena těla lampy je stanovena na 140 USD a stínidlo koupíte za 39 USD ve skleněné variantě, případně za 29 USD v textilní verzi. Celkem vás tedy lampa vyjde na 179 nebo 189 USD, což je v přepočtu něco okolo 4 000 Kč bez DPH. Dá se tedy předpokládat, že se výsledná cena nebude příliš lišit od původního modelu, který byl u nás k dispozici za 4 690 Kč včetně DPH.

Nová lampa by měla disponovat vylepšeným zvukem a opět bude možné ji používat samostatně nebo v rámci ekosystému Sonos. Nechybí ani podpora Apple AirPlay 2.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku