Domů » Bleskovky » IKEA Place míří na Android, pomůže vám s umístěním nábytku před jeho koupí

IKEA Place míří na Android, pomůže vám s umístěním nábytku před jeho koupí

Švédská nábytkářská společnost IKEA je celosvětově známá nejen pro svůj levný nábytek a příběhy z jeho sestavování, ale také pro nasazování moderních technologií, které slouží především zákazníkům pro snadnější orientaci v širokém portfoliu firmy. V loňském roce Švédové představili aplikaci Place, která pomáhá zákazníkům s výběrem nábytku. Ta nyní míří na operační systém Android.

Place umožňuje zájemcům o novou skříň či pohovku umístit vybraný objekt za pomocí rozšířené reality přímo do svého pokoje, čímž odpadá nutnost přeměřování. Zatímco v případě iOS využívá aplikace ARKit, tak v případě Androidu využívá Place služeb ARCore. I z toho důvodu musíte mít prozatím kompatibilní zařízení, mezi něž aktuálně patří Pixely od Googlu, Samsung Galaxy S7, S8, S9 nebo Note8, LG V30, Asus ZenFone AR nebo OnePlus 5.

Bohužel v aplikaci nenajdete všechny produkty, které nábytkářský gigant nabízí. Aktuálně se v katalogu pro Place nachází přes 3 200 položek, přičemž se samozřejmě katalog bude rozrůstat. IKEA se netají tím, že právě aplikace Place bude do budoucna hrát klíčovou roli při přestavování nových produktů.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments