Domů » Bleskovky » IKEA Place pro iOS 11: postavte si do pokoje virtuální skříň či pohovku ještě před nákupem

IKEA Place pro iOS 11: postavte si do pokoje virtuální skříň či pohovku ještě před nákupem

Švédská nábytkářská společnost IKEA už loni začala experimentovat s virtuální realitou, kdy s vlastní aplikací IKEA VR Experience umožnila zákazníkovi vybrat a navrhnout si vlastní kuchyň (více informací). Nyní tento gigant vstupuje i do segmentu rozšířené reality, tentokráte s aplikací IKEA Place pro systém iOS 11 (využívá technologie ARKit), která je nově dostupná i v českém App Store.

Nová aplikace umožňuje umisťovat veškeré předměty v katalogu IKEA do místností vašeho domu či bytu. Již při výběru pohovky, křesla či skříně si tak můžete promítnout podobu nábytku přímo na místě, kde bude v budoucnu stát.

Aplikace si nejprve změří podlahovou plochu, poté si vyberete z katalogu kýžený produkt a ten před displej iPhonu nebo iPadu přemístíte stylem drag and drop na místo určení. Aplikace umožňuje výsledek sdílet na sociálních sítích, nebo přímo daný produkt objednat z webového obchodu IKEA.

‎IKEA Place
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).