Domů » Bleskovky » IKEA jde do virtuální reality. Vyzkoušejte si svou budoucí kuchyň před samotným nákupem

IKEA jde do virtuální reality. Vyzkoušejte si svou budoucí kuchyň před samotným nákupem

Švédská společnost IKEA vytvořila aplikaci nazvanou IKEA VR Experience, která dokáže pomoci každému potencionálnímu kupci s výběrem správné kuchyně, respektive jejího vybavení. Ve zkratce se jedná o aplikaci, pomocí které uvidíte výsledný návrh kuchyně na vlastní oči. K tomu budete potřebovat zařízení HTC Vive (test) a samozřejmě aplikaci IKEA VR Experience, která je dostupná ve službě Steam. Výběr správného vybavení, barev či dekorací je otázka pouhého kliknutí.

ikea_vive2

Zajímavostí je i implementace funkce, která vám dovolí změnit si svou výšku až o 100 cm. Ve své virtuální kuchyni tak můžete chodit například z pohledu dítěte. Další funkce budou časem přibývat, stejně tak přibudou i další položky, které mají obchodní řetězce IKEA ve svých nabídkách. Aplikace je aktuálně ve své prvotní vývojové fázi jejíž formování potrvá ještě několik měsíců, a to až do srpna letošního roku.

„Vidíme v naší aplikaci IKEA VR Experience jistou příležitost k tomu, abychom spolupracovali s lidmi po celém světě. Věříme, že nás budou uživatelé připomínkovat, a že svými nápady přispějí k rozvoji virtuální reality a naší virtuální kuchyně.“ řekl Martin Enthed, IT manažer společnosti IKEA ze švédské pobočky.

ikea_vive

IKEA se bude snažit vyjít svým zákazníkům vstříc a k srdci si bude brát veškeré podněty k zlepšení celé aplikace.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments