IKEA jde do virtuální reality. Vyzkoušejte si svou budoucí kuchyň před samotným nákupem

Švédská společnost IKEA vytvořila aplikaci nazvanou IKEA VR Experience, která dokáže pomoci každému potencionálnímu kupci s výběrem správné kuchyně, respektive jejího vybavení. Ve zkratce se jedná o aplikaci, pomocí které uvidíte výsledný návrh kuchyně na vlastní oči. K tomu budete potřebovat zařízení HTC Vive (test) a samozřejmě aplikaci IKEA VR Experience, která je dostupná ve službě Steam. Výběr správného vybavení, barev či dekorací je otázka pouhého kliknutí.

Zajímavostí je i implementace funkce, která vám dovolí změnit si svou výšku až o 100 cm. Ve své virtuální kuchyni tak můžete chodit například z pohledu dítěte. Další funkce budou časem přibývat, stejně tak přibudou i další položky, které mají obchodní řetězce IKEA ve svých nabídkách. Aplikace je aktuálně ve své prvotní vývojové fázi jejíž formování potrvá ještě několik měsíců, a to až do srpna letošního roku.

„Vidíme v naší aplikaci IKEA VR Experience jistou příležitost k tomu, abychom spolupracovali s lidmi po celém světě. Věříme, že nás budou uživatelé připomínkovat, a že svými nápady přispějí k rozvoji virtuální reality a naší virtuální kuchyně.” řekl Martin Enthed, IT manažer společnosti IKEA ze švédské pobočky.

ikea_vive

IKEA se bude snažit vyjít svým zákazníkům vstříc a k srdci si bude brát veškeré podněty k zlepšení celé aplikace.

Autor článku Xaver Jandura
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Kapitoly článku