Domů » Bleskovky » Huawei zasadil ránu bývalé vlajkové lodi, nedostane update na Oreo

Huawei zasadil ránu bývalé vlajkové lodi, nedostane update na Oreo

Softwarová podpora velkých výrobců nebývá vždy příkladná. Jako ukázkový model může sloužit čínský gigant Huawei, který oznámil, že jeho bývalá vlajková loď P9 nedostane update na Android 8.0 Oreo. I když v tomto případě se není co divit, když Huawei P9 vstoupil na trh v roce 2016 a poháněl ho Android 6.0 Marshmallow.

Dvouletá podpora vlajkových lodí bývá u výrobců povětšinou standardem. U nevlajkových modelů to bývá ještě horší, což je v ostrém kontrastu třeba s Applem, který přináší updaty i na pět let staré iPhony. Google se současnou situaci snaží vylepšit projekty Treble a One, nicméně ani jeden z nich prozatím díru do světa neudělal.

Apple to nandal Androidu. Předvedl, jak má vypadat příkladná podpora zařízení

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123

Takže dostal jen jeden velký update na Android 7. Což je škoda.

Speare
Anonym
Speare

Trapas ???? ani ty dva nezvládli, přitom to byl a je super telefon.

bkf1
Uživatel
bkf1

S7ka taky vyšla 2016 (začátkem) s 6kou a teď vypustili 8ku. Ale prý, že „hujahej“ je skvělá značka a Samsung nestojí za nic :D :D :D

Ivan
Anonym
Ivan

Samsung a Huawei si obecne nemaji co vycitat. Ve srovnani treba se Sony je to ju obou edna velka tragedie.

Skylark
Anonym
Skylark

LOL
K tomu není co dodat

lololol
Anonym
lololol

„Due to hardware capacity“, pricom na megasrote Y6 2018 Oreo veselo vydali. Su na smiech cinanci :)

Kakashi
Anonym
Kakashi

Typický Huawei. Co dodat

uni
Uživatel
uni

Je bych až tak příkrý k Huaweii nebyl, prostě Číňan no.

lololol
Anonym
lololol

A k tvojmu bazarovemu cinskemu TCL bez akehokolvek update si jaky?

uni
Uživatel
uni

Update byl přislíbený, nedodali. Lež je něco jiného než nastavená nízká laťka????

JH
Anonym
JH

Project Trebble těžko mohl udělat díru do světa, když ještě nebyl ani jeden update, kde by se to dalo použit ????.

JoVym
Uživatel
JoVym

Projekt Treblbe by měl fungovat až na zařízeních, které jsou od počátku s Oreem, takže zatím se těžko mohlo Trebble nějak projevit… ale jsem zvědav, jestli Trebble zůstane a bude skutečně fungovat…

zipiik
Uživatel
zipiik

Přesne tak, Treble zažije první křest ohněm letos napodzim s příchodem Androidu P. Něco už naznačují modely telefonů zařazených do beta programu Androidu P.

Roman
Anonym
Roman

To je velká škoda a myslím, že H dost potencionálních zákazníků odradil. Zde Apple opravdu září. Bohužel.

lololol
Anonym
lololol

Nokia ma pravidelne a rychle update, Sony na tom tiez nie je zle, Samsung oneskorene ale predsa, staci nekupovat cinske plecky, casto z bazaru, ako niektori miestni sasci.

Karol
Anonym
Karol

Nokia už dávno není finská… O Xiaomi si někdy slyšel? ;)

lololol
Anonym
lololol

Karol, Xiaomi sice aktualizuje MIUI a mesacne zaplaty Google, ale s major updatmi androidu sa tiez moc netrhne.

Tray1
Anonym
Tray1
uni
Uživatel
uni

Asi máš na mysli HMD Global, nebo bys měl psát Nokia, Xperia, Galaxy, pokud hovoříš o produktech.

lololol
Anonym
lololol

Presne teba jako krala saskov ceskych for som myslel. Ano a myslel som samozrejme Nokiu.

uni
Uživatel
uni

lololol (neregistrovaný): Tedy:
Nokia ma pravidelne a rychle update, Xperia na tom tiez nie je zle, Galaxy oneskorene ale predsa, staci nekupovat cinske plecky, casto z bazaru, ako niektori miestni sasci.

shepii
Uživatel
shepii

uni: Nokia je značka, ne produkt. Takže je zcela správně, že mluví o Nokii ve stejné rovině jako o Sony a Samsungu.

uni
Uživatel
uni

shepii (neregistrovaný): Ale ne v souvislosti s výrobou mobilních telefonů. Kde jsi bul posledních 5 let? :O

shepii
Uživatel
shepii

uni: No mě by spíš zajímalo, kde jsi byl ty, protože smartphony nesoucí značku Nokia jsou aktuálně na trhu úplně stejně jako ty, co nesou značku Sony a Samsung. Že ty to zas celé jen nechápeš viď? :)

uni
Uživatel
uni

shepii (neregistrovaný): Ano, tvůj std, zmatenost:) Jedna množina je HMD, Samsung, Sonu, druhá množina je Nokia, Galaxie, Xperia. Mělo to vyplynout z „uni 21.6.2018 v 8:37“, ale člověk vždy zapomene na tvou osobu:)

shepii
Uživatel
shepii

uni: Že se vůbec divím. :) Uniká ti dost podstatná věc a to, že výrobce a obchodní značka jsou dva různé pojmy. Vysvětlím ti to na jednoduchém příkladu, tak snad to pochopíš. :) V případě Sony je výrobcem smartphonů firma Sony, která své smartphony prodává pod obchodní značkou Sony v produktové řadě Xperia. V případě HMD Global Oy je výrobcem smartphonů firma HMD Global Oy, která své smartphony prodává pod obchodní značkou Nokia. A vzhledem k tomu, že HMD Global Oy pod obchodní značkou Nokia neprodává nic jiného (narozdíl od Sony, který mimo Xperií prodává CyberShot, Bravia, PlayStation, …), než… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

shepii (neregistrovaný): Proboha, ještě do toho tahat vliv, zda výrobce má více produktových brandů, omg:)

shepii
Uživatel
shepii

uni: Promiň, nevěděl jsem, že takhle to pro tebe bude už moc složité na pochopení. Tak zjednodušeně – HMD Global Oy je výrobce, Nokia je obchodní značka, Xperia je produktová řada. ;)

uni
Uživatel
uni

shepii (neregistrovaný): To je přeci jedno:) Téma je jiné, uni 21.6.2018 v 15:33. Už vůj trolling přestal bavit, over.

shepii
Uživatel
shepii

Téma není jiné a není to jedno, protože to vyvrací tu hloupost, co jsi do tebou zmíněného komentáře napsal. Nokia patří do množiny Sony a Samsung, ne Xperia a Galaxy, což se ti tady snažím neúspěšně už pátým komentářem vysvětlit. ;)

shepii
Uživatel
shepii

uni: Ono se stačí podívat na smartphony těch výrobců. Na ně totiž výrobci dávají obchodní značku. Proto je na smartphonech od HMD Global Oy značka Nokia. A teď schválně otázka. Jaká značka je na smartphonech od Samsungu a Sony? Překvapení že, není tam Xperia ani Galaxy co? :) Zase poslední hřebíček a pravda na mé straně viď.? ;) Že sis na to ještě nezvykl…

lololol
Anonym
lololol

ako vzdy, uni usvedceny z blbosti a nezmyslov, a uz je to podla neho jedno, ide vlastne o ine tema a aj tak su vsetci trollovia :) az ten sasek dostane obcanku, to bude problem.

shepii
Uživatel
shepii

lololol: Tak tak, aneb když největší troll smartmánie označuje ostatní za trolly. :) Ale tak když nic jiného, tak je s ním aspoň zábava a člověk se aspoň ujistí, že ještě pořád dokáže takového šaška nekompromisně utřít a zostudit. ;)

Skylark
Anonym
Skylark

shepii: Nokia se už smartphony nezbývá. Nokie jsou momentálně telefony vyrobené Foxconnem na zakázku firmy HMD Global. S původní Nokií to už nemá nic společného.

Tray1
Uživatel
Tray1

Oboje je Finsko

uni
Uživatel
uni

Tak, jak je uvedeno výše. Nokia telefony jsou telefony vyráběné za čínské peníze v čínské firmě pro primárně čínský trh (první rok, viz uvádění novinek, viz podoba firmware). A hromada zmatených Čechů v diskusích.

shepii
Uživatel
shepii

Skylark: No a? Nebo mi to píšeš, protože si myslíš, že to nevím? Tohle tady na smartmanii neví už snad jen uni, jako většinu ostatních věcí.

shepii
Uživatel
shepii

uni: Ale výše není nic takového napsaného. HMD Global Oy je finská společnost. Není potřeba víc debatovat. A než se se mnou zase pokusíš pustit do křížku, tak si uvědom, že zatím jsem měl vždycky pravdu já a tentokrát to nebude jinak. ;)

Skylark
Anonym
Skylark

HDD jsou jen administrativní a marketingové kanceláře, které si nechávají vyrábět mobily s nápisem Nokia. Jsou to sice finové, ale vše probíhá pod střechou Foxconnu. To moc finské není. Na rozdíl od Applu, který taky vyrábí ve Foxconnu, ale krom administrativy a marketingu má pod střechou i veškerý vývoj a návrh komponent.

shepii
Uživatel
shepii

Skylark: Ne, vše probíhá v HMD Global Oy, od návrhu až po vývoj, stejně jako v Applu. A nechávají si montovat Foxconnem, stejně jako Apple. To je jak kdybys napsal, že iPhony jsou čínské, protože je montuje Foxconn – stejná hloupost. Nehledej rozdíl, žádný tady není. A všechno to jsou dohledatelné informace, tak tady nešiř bludy.

uni
Uživatel
uni

shepii (neregistrovaný): Proboha, po sté: HMD je dcera Foxconnu. Proto to jsou čínské telefony. To, že si nějaký výrobce nechá u Foxconnu něco vyrobit nedělá z věcí automaticky čínskou věc, to je jak píšeš blbost.

Ale taková neschopnost vstřebávat informace je drsná, u tebe tedy std, to víme že ????

shepii
Uživatel
shepii

uni: S tebou se lehce diskutuje, stačí kppírovat již napsané texty. Takže Ne, vše probíhá v HMD Global Oy, od návrhu až po vývoj, stejně jako v Applu. A nechávají si montovat Foxconnem, stejně jako Apple. To je jak kdybys napsal, že iPhony jsou čínské, protože je montuje Foxconn – stejná hloupost. Nehledej rozdíl, žádný tady není. A všechno to jsou dohledatelné informace, tak tady nešiř bludy.

Karol
Anonym
Karol

Huawei, stejně jako Honor, už nedovolí odemknutí bootloaderu, což odradí další lidi.

Pepa
Anonym
Pepa

Xperia X – není highend, začínala na MM, Oreo někdy od února… Jj, huawei aktualizacemi tedy příliš své majitele neotravuje :-D

AbientOLED
Anonym
AbientOLED

I LG přináší dvě generace updatů na svou řadu Vseries. Třeba kdysi V10 i Gflex 2 dostaly dva generační updaty… To je teda pecka. Léčbu Číňani a všichni je chválejí.

RomanRX
Uživatel
RomanRX

LG G Flex 2 dostal iba jeden update. Kupoval som s Android 5 a dostal som na 6-tku.

lololol
Anonym
lololol

G Flex 2 nie je V seria, ani vlajkovy model. Bol to iba bocny pokus o to, ci ludia budu kupovat zahnute telefony. V tej dobe sa starali o G4.

uni
Uživatel
uni

lololol (neregistrovaný): Byla to designovka, v podstatě výkladní skříň společnosti, pokud se nepletu, i dražší než G4ka. A ano, velká ostuda LG. No, vedení vyházeli, brandy přejmenovali, uvidíme co bude dál… Doposud to byla bída se ziskem jednoho dolaru na prodaný kus, restartují.

ROMAN
Anonym
ROMAN

Flex2 velká ostuda? Proboha, to zahnutí telefonu budí dodnes úžas od lidí, kteří ho vidí poprvé. Přítelkyně ho má a stěžuje si, že ten telefon budí velkou pozornost, když ho vynda ???? Myslím, že toto je sen všech majitelů hraček nad 20000????

Jiří
Anonym
Jiří

Třeba stejně stará Moto Z dostala Oreo a taky vylezla s 6.0 ;)

uni
Uživatel
uni

No, taky vylezla s 3/4 roku starým OS. Takže první release v podstatě jen napravoval ostudu a pak tedy uživatel dostal jeden budoucí update. Nic mnoho…????????

lololol
Anonym
lololol

Moto Z sa vyvijala s najnovsim OS, ktory bol v tej dobe oficialne vydany k dispozicii. A kedze finalny build Nougat bol uvolneny iba chvilu pred vydanim Moto Z, v tu dobu boli aktualizovane iba smartphony od Google. Ale to by si nebol ty uni, keby si ako vzdy nepisal totalne nezmyselne blaboly.

uni
Uživatel
uni

Aj, špatně jsem si to spočítal, pravda, vyšlo to s aktuálním OS, dostalo to dva updaty, pravda, pravda. Tak sláva, Android platforma na tom není tak špatně (tedy až na tisíc dalších přístrojů toho roku…:D ).

dark
Anonym
dark

lol jsem rád za OnePlus 3t, který taky vyšel 2016 a dostal oreo už v roce 2017 xD

Ivan
Anonym
Ivan

Kdo chce updaty, at koukne sem:
[odkaz]

Sony tradicne na prvni pricce, Huawei nic moc, Samsung na konci.

Menty
Uživatel
Menty

„Dvouletá podpora vlajkových lodí bývá u výrobců povětšinou standardem. U nevlajkových modelů to bývá ještě horší, což je v ostrém kontrastu třeba s Applem, který přináší updaty i na pět let staré iPhony. “ – Autor je z toho přímo překvapený, ale však je to celkem logické, že podpora u nevlajkových lodí je horší, než u iPhonu, které Apple jako vlajkové lodě prezentuje. Nebo je na trhu snad iPhone (vyjma SE, který má ale stejná střeva jako 6S), který nebyl vlajková loď?

Skylark
Anonym
Skylark

Dá se říct, že jsou to 8 a 8 Plus, jelikož to nejlepší, co výrobce momentálně má je Xko

Ronajz
Anonym
Ronajz

Sony je po pixelech v aktulizacích nejrychlejší na 2 místě je nokia a pak one plus [odkaz]

Michal
Anonym
Michal

A k tomu ještě zakázali odemknutí bootloaderu :-)