Domů » Bleskovky » Huawei příští týden představí nový vlajkový telefon. Má být zcela bezrámečkový

Huawei příští týden představí nový vlajkový telefon. Má být zcela bezrámečkový

Huawei už má premiéru svých podzimních vlajkových modelů řady Mate 30 za sebou, ovšem zdá se, že ještě chystá nějaké nečekané překvapení. Už příští týden Huawei v Paříži uspořádá tiskovou konferenci, na kterou láká následující upoutávkou.

huawei pozvanka

Plakátu dominuje silueta smartphonu, která má navodit dojem zařízení s displejem zcela bez rámečků. Skrze pravý horní roh prosvítá světelný bod, což patrně znamená umístění selfie kamerky do otvoru v displeji; odvážné hlasy dokonce hovoří o poddisplejové selfie kamerce, o které se poprvé zmínil čestný prezident Huawei letos v červnu.

Hotový telefon nebo pouze prototyp?

Obrázek doplňuje text „Přichází nová řada chytrých telefonů“, takže bychom se mohli dočkat zbrusu nového zařízení. Chystaný telefon by měl pohánět vlajkový čipset Kirin 990, pokud se ale dočkáme pouze odhalení prototypu učeného do masové výroby až v příštím roce, může jej ve výsledku pohánět modernější 5nm Kirin 1000.

Ať se bude jednat o nový telefon nebo prototyp, dá se počítat s tím, že jej nebude pohánět Android doplněný o služby Google, ale pouze jeho AOSP varianta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments